Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

55 Bin Km'de Ağır Bakım Yapılıyor Mu?

Mehmet Emin Ünalan

Soru

Selam aranıza yeni katıldım. Daha önce aracımla ilgili çoğu konuda bu forumdan çok faydalandım hep takip ediyordum ancak üye olma gereği duymamıştım bugüne kadar. Bugün itibariyle hayırlısyla aranıza katıldım ve bir soru ile başlamak istiyorum. 2013 1.0 ecoboost focusum var ve 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Aracım 55 bin km de şuan normal bakımlarının yanında yaptırmam gereken bir ağır bakımı var mı? Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

her sene standart bakım..+ 3 yılda bir buji değişecek,

fordotosan tavsiyesi 9 yıl yada resmi 135 binde(hangisi önce dolarsa)  ağır bakım var(triger, devir daim pompası, antifiriz, fren hidroliğide dahil edilse iyi olur ve standart bakım)

gayri resmi (ama ford avrupa nın resmisi)ağır bakım 10 yıl 240.000 km hadi burada 180.000 diyelim..

@Mehmet Emin Ünalan

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Mehmet Emin Ünalan yazdı:

Standart bakım dediğimiz yağ, yağ filtresi, hava filtresi,polen filtresi, yakıt filtresi değil mi? Yanlış veya extra bişey var mı?

evet..

ama bu araçlarda yakıt filtresi yok..  polen filtresini servis isteğe bağlı değiştiriyor.. ben 2 yılda bir değiştiriyorum.. yaşanan şehir toz ve kirlilik önemli,

konya da kirlenmiyor ve yılda 11 bin yapıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Mehmet Emin Ünalan yazdı:

Peki bu 3 yıl yada 45 bin deki buji değişimine buji kablosu dahil mi?

hayır.. buji kablosu ne zaman deforme olur o zaman değişir. ucuz bir parça değildir sanırım 4 yıl önce skoda yeti nin ki 200 tl idi

şimdi ford 1000 tl ister ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Mehmet Emin Ünalan yazdı:

Peki bu 3 yıl yada 45 bin deki buji değişimine buji kablosu dahil mi?

Buji kablosu eskide kaldı artık yok. Onun yerine kalem bobin kulanılıyor. Yüksek gerilim direkt olarak bujinin tepesinde ve kayıp sıfır. 1.0'da böyle sizin araca bakmak lazım. Kalem bobinin uzun zamanda yapacağı arıza, kauçuk çevresinden elektrik kaçırır şaseye ark yapar ve 12v"dan çevirdiği yüksek gerilimin tamamını bujiye aktaramaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.