Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akülü Araba Modifiye Hakkında Teknik Bilgi

Zınar Turgut

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.

Oğluma aldığım akülü araba içinde 12 volt 7 amperlik akü var. 

Ben bu içindeki aküyü 12 veya daha fazla amperli ve aynı voltajda bir akü ile degistirsem araçta herhangi bir hasara yol açar mı? Veya bunun yanında aynı aküden 1 tane daha paralel bağlasam nasıl olur?

Amacım aracın kullanım süresini uzatabilmek ve rampa çıkarken biraz daha rahat çıkmasını sağlayabilmek. 

Tüm bunlar yerine 24V olarak araç baktım ama maalesef Türkiye'de 24V araç yok. Yurtdışından getirmek zahmetli ve bir sorun olursa sıkıntılı görünüyor. 

Araç bu şekilde ve başka bir akü koymak içinde yeterli alanı mevcut.

image.png.e82e7c153b308ced08521c66417852e6.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Oğluma aldığım akülü araba içinde 12 volt 7 amperlik akü var. 

Paralel bağlayabilirsiniz, herhangi birşeye zarar vermezsiniz, bu size uzun şarj ve deşarj süresi getirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Paralel bağlayabilirsiniz, herhangi birşeye zarar vermezsiniz, bu size uzun şarj ve deşarj süresi getirir.

Cevabınız için teşekkür ederim. 

Bu durumda 1 adet 12V akü alsam ve amperi yüksek olsa problem olmaz diye anlıyorum. Voltajı arttırmadigim sürece amperden dolayı problem yaşamamak sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Zınar Turgut yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim. 

Bu durumda 1 adet 12V akü alsam ve amperi yüksek olsa problem olmaz diye anlıyorum. Voltajı arttırmadigim sürece amperden dolayı problem yaşamamak sanırım. 

Evet, aynen öyle. Fakat ikisini birden şarj etmeye çalışan şarj cihazınız biraz zorlanacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Evet, aynen öyle. Fakat ikisini birden şarj etmeye çalışan şarj cihazınız biraz zorlanacaktır.

Haklısınız. İşin birde o tarafı var. 1 ini dışarda sokup şarj etme yoluna gidecem bu durumda. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Zınar Turgut yazdı:

Haklısınız. İşin birde o tarafı var. 1 ini dışarda sokup şarj etme yoluna gidecem bu durumda. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. 

Bence gerek olmaz. Şarj süresi uzar, belki biraz daha fazla ısını şarj makinası. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.