Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Benzin Göstergesi Uyarısı

rıdvan can

Soru

merhaba hayırlı pazarlar aracım bu gün farkettim sabah benzin ve lpg aldım uzun yola cıktım arac ıle gıdende sıkıntı yoktu lpg de gıttım fakat  yol bilgisayarı hep dusuyor benzınden ama gelende kontagı actım ve benzın lambası yandı lpg de geldım tekrar lamba yıne yanıp sonmuyordu  halbukı çeyrek depo benzın var lpg de var bıtmıs olsa lamba yanıp soner bu arac lpg de gıdıyor dıye benzınde mı gidiyor  acaba geldıgım de tekrar benzın aldım ama yıne lamba sonmedı yol bılgısyarıda eksık gosterıyor zaten focuslar neden boyle yapıyor anlamadım 

rıdvan can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Anladığım kadarıyla aracı LPG de kullanırken , sanki benzinde kullanıyormuş gibi benzin göstergesi düşüyor diyor. Ama bu yol bilgisayarı olup LPG kullanan araçların birçoğunda olan bir durum zaten.Yani yol bilgisayarı sapıtıyor.Aracı LPG de kullanmanıza rağmen yaktığınız yakıtı benzin yakıyormuş gibi algılıyor ve benzin ibresi düşüp gidiyor.İşin garip tarafı aracı stop edip tekrar çalıştırsanızda veya istasyondan benzinde alsanız, benzin ibresi hemen düzelmiyor.Belli bir süre sonra kendi kendine düzeliyor.Ve LPG de kullandıkça yine benzinde kullanıyormuş gibi düşüyor.Arkadaşın bahsettiği durum bu sanırım :yeah:

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.