Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III anlayamadığım özellikler

Onur S. Y.

Soru

Herkese merhaba .

Uzun bir araştırmadan sonra birkaç gün önce 2012 model Focus III Titanium 1.6 TDCi 115PS 4K aldık. X paketimiz yok. Arabayı almadan önce baya araştırmalar yapmıştım ama aldıktan sonra bir o kadar daha araştırma yapmam gerekiyor sanırım. Merak ettiğim birçok şey var. Araba yaklaşık 300 km de daha tam da kurcalayamadım ama aklımda çok soru birikti onları sizlere sormam lazım :) Bu forumda açtığım ilk başlık bu nedenle yanlış yerde açtıysam yada başka bir yanlışım varsa affola .. :)

Cevaplarınızı daha kolay anlamak açısından soruları sırayla soruyorum.

1) Arabayı aldıktan sonra herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. Şu anda araba da aktif olmayan ama benim aktifleştirmem gereken bir sistem var mı, yoksa hepsi zaten aktif olarak mı geliyor fabrikadan ? ( Gösterge panelinde herhangi bir sistemin ışığı yanmıyor. Aktif olmayan sistemlerin bazıları göstergede uyarı veriyormuş o yüzden bu bilgiyi ekledim. )

2) Türkiyede bizim satın aldığımız arabalarda şerit takip sistemi ve sürücü dikkat sistemi mevcut mu ? Mevcutsa bunun aktif olup olmadıgını nasıl anlayabilirim ?

3) Yol bilgisayarını nasıl ayarlayıp kullanıp karıştıracağımı bulamadım. Araba kitapçığında direksiyonun solundaki oklardan yapmam gerektiği yazıyor ama bir yere varamadım . Ayrıca kullanma kılavuzunda da bence birçok karışık özellik çok yüzeysel anlatılmış anlamak için diğer kullanıcıların tecrübelerine ihtiyacım var .

4) Torpido gözünde yolcu hava yastığını açıp kapatabileceğim bir düğme var yazıyor kılavuzda daha bakma fırsatım olmadı ama aklıma takıldı. yolcu hava yastığı ben kapatmadığım sürece açık mıdır ?

5)Tanıtımda Otomatik yanan farlarda karşıdan araba gelince uzun farı kısaya araba kendi çeviriyordu , denedim ama başarısız oldu. Bu özelliği kullanan var mı ?

Aklımda birçok soru vardı bunlara benzer ama şu anda nedense bunlar geldi sadece aklıma . Genel olarak arabayı keşfetmemde yardımcı olmanızı istiyorum. Bu sorular dışında da aklınıza gelen şeyleri paylaşabilirseniz bana ve benim gibi Focus ile yeni tanışanlara faydalı olacağına inanıyorum. Kullanım tüyoları adlı başlığı inceledim . Oradakileri tekrar hatırlatmanıza gerek yok :) Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

1-) Soruyu anlamadım ne yalan söylüyim :) Çalışır vaziyette bişey yanmaz (normal şartlarda) yarım kontakta yanar.

2-) Hayır yok

3-) Araca otur yarım kontak yap (elini bas Çek power tuşuna) yada Çalıştır..Sonra sol kumanda ile yön tuşlarına basarak gezmeye başla..Bukadar

4-) Tabiki hep aÇıktır..Dediğin gibi yani.

5-) Otomatik far yanar (oto mod'da ise) ama otomatik uzun far olayı ülkemizde henüz sunulmamaktadır..

Konuyu doğru yere taşıyorum,Teşekkürler

Aramıza hoşgeldiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 ve 5. maddeler Türkiyede yok. Bas bas bağırıyoruz getirsinler diye ama kaale alan yok.

1 ve 4ten o kadar emin olmayın. Bayiide birileri kurcalamış ve ayarları değiştirmiş olabilir. Arkadaşa yolcu airbagi kapalı Golf vermişlerdi.Bilen birinden mesela servisten yardım alabilirsiniz.

3 Benim focusum yok. 2. el bakarken YB nerden açılıyor ben de bulamamamıştım. Dediğiniz gibi arabanın kitapçığında sinyal kolundaki düğmelerden bahsediyor ki hatalı.... arabada öyle bir şey. Direksiyon üstündeki soldaki düğme grubundan sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İptal anahtarı yok bizde. Opsiyon. Eğer istenirse serviste ücreti mukabil taktırılabiliyormuş.

Sorularınızın tümünün nedeni kitapçığı okumanız. Ama Otosan bize ithal ettiği araçlara özel değil, her bi haltı yazan kitapçık bastırdığı için bunlar soru işareti oluşturmuş kafanızda. Gene en azından size focus kitapçığı vermişler. Benimkinden mondeo çıkmıştı. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İptal anahtarı yok bizde. Opsiyon. Eğer istenirse serviste ücreti mukabil taktırılabiliyormuş.

Sorularınızın tümünün nedeni kitapçığı okumanız. Ama Otosan bize ithal ettiği araçlara özel değil, her bi haltı yazan kitapçık bastırdığı için bunlar soru işareti oluşturmuş kafanızda. Gene en azından size focus kitapçığı vermişler. Benimkinden mondeo çıkmıştı. :(

çok doğru abi kesinlikle kitapçığın hiçbir faydası yok sadece kafa karıştırıyor :) Ben arabayı almadan önce burada o özelliklerin Türkiye'ye gelmediğini okumuştum mesela. Ama kitapçıkta yazınca bi anda heyecanlanmıştım , Boşunaymış :)

Cevap veren herkese cevapları için çok teşekkür ederim . Forumun üyeleri de en az Focus kadar Harika insanlarmış :)

Onur S. Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forumun üyeleri de en az Focus kadar Harika insanlarmış :(
Bence bu kadar erken karar verme..

Tevfik diye bir adam var bildiğin tuhaflık abidesi. Aksesuar bu diye bi güneş gözlüğü kakalamışlar, Al bunu Bodrumda falan kullanırsın demişler. Bu da xenon far gibi birşey sandı herhalde hiç çıkartmıyor.. Zaten Bodrum konusunu da yanlış anlamış ama şimdilik o kadar iğrençleşme modumda değilim. :)

Birde Bora diye bir adam var. O da kafayı şeker kırmızı ile bozmuş.. Küçükken çok fazla Şeker Kız Candy seyrettirmişler ona, o nedenle hala Candy hayalleri ile yaşıyor. Söylememişler adama "Şeker Kız Candy Anthony ile evlendi, bunu gören Lisa kıskançlıktan geberdi" dememişler.. Hala bir umut Candy bana varırmı diye bekliyor işte..

Diyeceğim o ki bu forumda çok tuhaf insanlar var. Bende ilk geldiğimde ne güzel falan dedim ama sonradan bu ikisi ile tanışınca kendimi bir karabasanın içinde buluverdim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence bu kadar erken karar verme..

Tevfik diye bir adam var bildiğin tuhaflık abidesi. Aksesuar bu diye bi güneş gözlüğü kakalamışlar, Al bunu Bodrumda falan kullanırsın demişler. Bu da xenon far gibi birşey sandı herhalde hiç çıkartmıyor.. Zaten Bodrum konusunu da yanlış anlamış ama şimdilik o kadar iğrençleşme modumda değilim. :)

Birde Bora diye bir adam var. O da kafayı şeker kırmızı ile bozmuş.. Küçükken çok fazla Şeker Kız Candy seyrettirmişler ona, o nedenle hala Candy hayalleri ile yaşıyor. Söylememişler adama "Şeker Kız Candy Anthony ile evlendi, bunu gören Lisa kıskançlıktan geberdi" dememişler.. Hala bir umut Candy bana varırmı diye bekliyor işte..

Diyeceğim o ki bu forumda çok tuhaf insanlar var. Bende ilk geldiğimde ne güzel falan dedim ama sonradan bu ikisi ile tanışınca kendimi bir karabasanın içinde buluverdim. :)

Dedikodu haaaaa...Bunun intikamı kötü olacak.... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.