Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2004 Focus 1.6 Hava Filtre Kabındaki Yağ

Fatih Evcin

Soru

Merhaba,

2 ay önce aldığım Bugün aracımı bir usta gördü  ve bu araç yağ yakıyor dedi.5 ila 6.000 TL masrafı var dedi.
bana sunduğu kanıtlar ;
1. Motor üstündeki yağ kapağını açtığında gelen buharlaşma.

2.Hava filtresinin alt kısmındaki yağ. Hava filtre kazanının köşesindeki küçük filtreyi de bir aldatma aracı olarak söyledi. Çok fazla yağ attığı için bunu koymuşlar dedi. Araç 1.400 km de minimuma yakın seviyeye düşmüş yağ oranı.

WhatsApp Image 2018-02-06 at 14.22.26.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Karter havalandirmadan bir miktar yag gelir. Bu yag hava filtresine dogru stop edince bir miktar akar. Fakat sizdeki yag azimsanacak miktarda degil.

Fakat ben masrafa takildim. Oyle bir masraf sekli yok. Ust kapak acilacak gerekirse yarim motor yapilacak. En kotu senaryoda kapak catlaksa kapak degisecek falan. Ki bunlarin alayi 5-6bin tl lik masraflar degil. Sibop icin kapak sok tak sibop degistir 1.500tl kapagi komple alsan 2500tl, contasi iviri ziviri hatta motor blok ust kapak noktasi taslanmasi vs falan rektefiyecide tas catlasin 300TL. 1000TL blok sok tak vs iscilik desen. Sizin max 2000-3000TL lik masrafiniz olmali. Usta neye gore bu fiyati verdi, izahatini cok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok detaya girmedim inanın. Aracı satılığa çıkardım başıma gelen herşeyi tek tek anlattım ve aracı bir arkadaşıma sattım. expertiz de araç üflüyor dendi normal satacağım fiyattan 3.000 tl az bir fiyata verdim gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.