Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2003 Focus 1.6 Için Hangi Motor Yağını Kullanmalıyım ?

Oğuz Kaya

Soru

Merhaba..

1.) 2003 Focus 1.6 (Benzin/LPG) için hangi marka motor yağını kullanmalıyım ?

2.) Şuan "10-40" kullanıyorum bunu değiştirmeli miyim ?

Yağ değişimine gideceğim tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.. 

Oğuz Kaya tarafından düzenlendi
Düzenli olması
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
15 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İlk mesaja uygun yağ almanız yeterlidir.

Öncelikle teşekkür ederim..

Konu da anladığım kadarıyla 5w-30 yağ kullanmam gerekiyor. Peki marka Castrol mu olacak ? (Bu konulara fazla hakim değilim kusura bakmayın.)

"1999-2004 Focus MK1
Motor Yağı: Ford/Motorcraft Formula E 5W-30 eğer bulunamazsa 5W-30 viskozitesinde WSS-M2C913-A veya WSS-M2C912-A1 şartnamesine uygun yağlar kullanılabilir."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Oğuz Kaya yazdı:

Konu da anladığım kadarıyla 5w-30 yağ kullanmam gerekiyor. Peki marka Castrol mu olacak ? (Bu konulara fazla hakim değilim kusura bakmayın.)

Ya direkt olarak bunu "Ford/Motorcraft Formula E 5W-30" ya da "WSS-M2C913-A veya WSS-M2C912-A1" şartnamesine uygun herhangi bir marka olması yeterli :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mobil 1 3000 FE serisi 5w30 kullanabilirsiniz kış ayları için. Castrol magnatec de iyidir ama ben memnun kalmadığımı mobil 1 kullandıktan sonra anladım. Rölanti dalgalanması bitti diyebilirim, çekiş kuvvetlendi, motor sesi sanki bi tık arttı ama motorun rahatladığını hissediyorsunuz ve ford şartnamelerine uygun bir yağ. Kullandığım yağın tam adı bu mobil super 3000 x1 formula fe 5w30.  Bu arada araba 240 bin km de.  Bir de motul marka yağ öneriyorlar ama tercih sizin onu denemedim o yüzden bir fikir beyan edemiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

İkinci isim doğru.

Mobil 1 serisinde Ford şartnamesi ile uyumlu yağ yok.

İlkini ben eklemiştim :D

Şuna istinaden sonra kalktığını fark ettim.

https://www.mobil.com/Turkish-TR/Passenger-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-Super-3000-Formula-FE-5W30

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Ali_Ünal yazdı:

Mobil 1 3000 FE serisi 5w30 kullanabilirsiniz kış ayları için. Castrol magnatec de iyidir ama ben memnun kalmadığımı mobil 1 kullandıktan sonra anladım. Rölanti dalgalanması bitti diyebilirim, çekiş kuvvetlendi, motor sesi sanki bi tık arttı ama motorun rahatladığını hissediyorsunuz ve ford şartnamelerine uygun bir yağ. Kullandığım yağın tam adı bu mobil super 3000 x1 formula fe 5w30.  Bu arada araba 240 bin km de.  Bir de motul marka yağ öneriyorlar ama tercih sizin onu denemedim o yüzden bir fikir beyan edemiyorum 

Öneriniz için teşekkür ederim dikkate alacağım.. 

--2 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

İkinci isim doğru.

Mobil 1 serisinde Ford şartnamesi ile uyumlu yağ yok.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim..

--3 dakika sonra eklendi--

Ben Motorcraft yağ nerde bulurum diye düşünüyordum ama sanırım "Mobil Super 3000 x1 Formula fe 5w30" yağ alacağım.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.