Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MK1 Elektrik Çekince Titreme Yapıyor, Sabah Boğulma Var

Anıl Atakan Atmaca

Soru

Herkese iyi günler, aranıza yeni katıldım. 19 yaşında öğrenci bir kardeşinizim. Kendi çapımda aracıma bakmaya çalışıyorum. Bu aralar focusumla başım dertte , belli başlı sorunlarım var , sanırım sanayi yolu gözüktü?

Sorunlarım ; 

1)Araçta ne zaman far , klima ve cam açma kapama tuşlarını kullansam araç titriyor. Acaba akü mü bitti ? (4yıllık) 

2)Aracı ilk(sabah öğle farketmez) çalıştırdığımda araba boğuluyor. Yani , ilk çalıştığında 900’den 1500’e çıkıyor ve aniden 800’e inip değişik bir sesle titriyor.  

3)Ne zaman kasisten ve çukurdan geçsem , arabanın ön tarafından tak diye sesler geliyor ve arka taraftan tak diye vuruntu sesi geliyor.  

4)Son olarak araba hem LPG’de(aşırı fazla)hem de Benzin’de(nadiren) tekleme oluyor ve bu tekleme bazen , 1500 devirde giderken bir anda gaza asılırsanız(dip gaz) sanki bir boluncuk patlarmışcasına ses çıkararak tekliyor. Neden ? 

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hoş geldin Anıl, başlık ve konu içeriklerini ilgili/ayrı olarak seçersek daha verimli olacak şimdilik biraz düzenledim. 

1- Akü'den olur evet

3- Amortisörleri kontrol ettir istersen muhtemelen patlamış.

2/4 için canlı kontrol edilmesini öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hoş geldin Anıl, başlık ve konu içeriklerini ilgili/ayrı olarak seçersek daha verimli olacak şimdilik biraz düzenledim. 

1- Akü'den olur evet

3- Amortisörleri kontrol ettir istersen muhtemelen patlamış.

2/4 için canlı kontrol edilmesini öneririm.

Yardımınız için teşekkürler. 4. Soru özellikle rampa çıkarken tekleme , pedala basınca sanki gazı sindiremiyormuş gibi bir hareket yapıyor ve pedala ani bir hareketle basınca , baloncuk patlıuyormuş gibi ses çıkarıyor düzeliyor. 

2. Sorum ise sabahları araç her çalıştığında soğuk veya sıcak farketmeden , rölanti 1500’ee çıkıp , 800’e iniyor ve bu sırada araba stop edecek gibi titriyor. 

Bu anlattığım iki soruda ateşleme sistemiyle ilgili bir problem mi yaşanıyor acaba ? Çok araştırdım , herkes bobin diyor , bazıları bobini değiştirdim , kabloyu , bujiyi değiştirdim düzelmedi diyor. Şunu da eklemeyi unuttum , bujiler 2 yıl önce değişti ve yaklaşık 2 ay önce , yoğun trafikte aracım , 2. Soruda anlattığım gibi rölanti dalgalanmasından sonra trafikte sürekli stop ediyordu.  

Parçalar da çok pahalılaşmış , bir buji kablosu 100 ₺ olmuş. ?

HOŞBULDUM?

Anıl Atakan Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ateşleme sisteminden ya da yakıt sisteminden olabilir. Bi çek-up yaptırmak gerekir. Hatta subaplar da kontrol edilirse iyi olur.

Ankara’da yaşıyorum , internetten parça mı almalıyım , yoksa ustaya gidip onun parçacısından mı daha ucuza alırım ? 

Bu dedikleriniz bana ne kadar bir maaliyet çıkartır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Ankara’da yaşıyorum , internetten parça mı almalıyım , yoksa ustaya gidip onun parçacısından mı daha ucuza alırım ? 

Bu dedikleriniz bana ne kadar bir maaliyet çıkartır ?

Bence önce arıza tam olarak tespit edilmeli. Parça konusu sonraki iş. Birçok yerden fiyat alınıp karşılaştırır. O en kolay kısmı. Nerde uygunsa ordan alınır. Ustadan ya da onun dediği yerden almak zorunda değilsiniz. Maliyet arızanın ne olduğuna ve değişecek parçaya göre belli olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.