Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Titanium X Titreme + 2. Vites Problemi

Hasan B.

Soru

Arkadaşlar merhaba focus 3 titanium X 1.6 tdci 115 bg sahibiyim aracı alalı 1 hafta oldu önceki sahibi çok hor kullanmış iki salıncak ve iki z rot değiştirdim araç rolantide bariz titriyor biraz gaz verince 3000 devirden sonra tekrar hafif titriyor aynı zamanda 2 vitesteyken 1800 2000 devir arası silkeleme yapıyor debriyaj ve frendede sanki yolu hissediyorum tekerlek hissini alıyorum resmen soğudum arabadan çözüm önerisi olan varmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ustaya gösterdim bence problem yok ama çok rahatsız olursan motor takozlarını değiltiririz dedi debriyajda tekerlek hareketlerini hissetmem neden kaynaklanıyot acaba çok maaraf çıkarıcak bu araç bana galiba

--0 dakika sonra eklendi--

Enjektörler 1 ay önce değişmiş onlardan kaynaklı olduğunu sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Arkadaşlar merhaba focus 3 titanium X 1.6 tdci 115 bg sahibiyim aracı alalı 1 hafta oldu önceki sahibi çok hor kullanmış iki salıncak ve iki z rot değiştirdim araç rolantide bariz titriyor biraz gaz verince 3000 devirden sonra tekrar hafif titriyor aynı zamanda 2 vitesteyken 1800 2000 devir arası silkeleme yapıyor debriyaj ve frendede sanki yolu hissediyorum tekerlek hissini alıyorum resmen soğudum arabadan çözüm önerisi olan varmı acaba

Egr ve gaz kelebeği temizliği tavsiye ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Hasan B. yazdı:

Ustaya gösterdim bence problem yok ama çok rahatsız olursan motor takozlarını değiltiririz dedi debriyajda tekerlek hareketlerini hissetmem neden kaynaklanıyot acaba çok maaraf çıkarıcak bu araç bana galiba

--0 dakika sonra eklendi--

Enjektörler 1 ay önce değişmiş onlardan kaynaklı olduğunu sanmıyorum

Enjektörleri nasıl değiştirmiş yahu. Kaç bin lira para tutuyor onlar. İşin ehli birine bırakılması lazım o aracın. Herkes usta değil maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30 dakika önce, Ahmet Can Hati yazdı:

Enjektörleri nasıl değiştirmiş yahu. Kaç bin lira para tutuyor onlar. İşin ehli birine bırakılması lazım o aracın. Herkes usta değil maalesef.

Değişmiş 1000 liraya faturası var yani titreme bariz yani biraz gaza yüklenince arabayıda hafif titretiyor ne yapayım bilemedim

--6 dakika sonra eklendi--
7 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Enjektorler degisti ise eger kalibrasyon yapilmamis olmasi cok yuksek, arabanin km sine bagli olarak egr tikali olabilir. Yine km ye bagli olarak volant ve baski balatada sorun olabilir. Servise gosterin arabayi.

Egr nedir? Bide serviste bu iş bana ne kadara patlar aşağı yukarı yani 

--13 dakika sonra eklendi--

2. Viteste 1800 2000 devir arası silkeleme yapıyor en garibide bu diğer viteslerde problem yok bu iş bize pahalıya mal olcak galiba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 hours ago, Hasan B. said:

Egr nedir? Bide serviste bu iş bana ne kadara patlar aşağı yukarı yani 

Egsoz gazının bir kısmını yoğuşmalı kombi misali tekrar emmeye veren valf.

Masraf soruna bağlı değişir. Ama siz ahmet usta mehmet usta gezdikçe daha fazla para ve zaman harcarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.