Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2. el'de nelere bakmalıyım ?

Berkay Senel

Önerilen Mesajlar

arkadaslar ya bişi sormak istiyorum yarın gorustugum adam gelıcek arabayı nerde baktırabılırım konyadan gelıo buyuk ıhtımal alıcam Focus'umu daha oncede solemıstım 2011 collection hb dizel ...

yardımcı olursanız sevınırım .. nelerıne baktırmalıyım kaporta motor yeterlımı yani.. expertize 200 lıra vermek ıstemıyorum cok gelıyor :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi bir ustanız varsa, kaporta-boya ve motor ile yürüyen aksama baktırmanız yeterlidir. Fakat araç modelli olduğu için mutlaka servise gitmiş olması gerek. Servistende servis kayıtlarını alabilirseniz iyi olur, en azından kmsini doğrulatmaya çalışın. Fakat Ford araçların servis bilgilerinde şöyle bir sıkıntı var, iki ayrı yetkili servis ağı var. Biri otokoç, biride otosan. İkisinde yapılan işlemler kendi ağlarında görünüyor sadece. Ortak bilgi sistemleri yok. Yani otokoçta işlem gören bir aracın otosanda bilgisi olmuyor yada tam tersi. Herikisindede işlem görse bile ayır ayrı alıp birleştirmek gerek. Bu yüzden ikisindende kmsini doğrulatmak gerek.

Birde şöyle bir taktik var eğer ekspertiz ücreti vermek istemiyor fakat servise göstermek istiyorsanız. Yeni araç alacağınızı söyleyip götürdüğünüz aracın takasa alıp almayacaklarını isteyin aracınızın ekspertizini yapıp birde değer biçerler.(Gerçi biçtikleri değer piyasanın epey altında oluyor) :kıhkıh: Ben hiç denemedim bu yöntemi ama bir arkadaşım böyle yapmıştı. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tavsiyem uzun süredir yetkili servise girmemiş araba da söylenenlere inanmayın. Aracın şasesini özelden atın bana, size aracın yetkili servis kayıdını gönderim.

Peki araç hangi servise gitmiş olursa olsun otokoç yada otosan. Şasi nosu ile tüm servis kayıtlarına ulaşabiliyormusunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç yetkili servise girdikten sonra problem yok hepsini görüyoruz.

İyiymiş o zaman. çünkü servislerde diğer yetkili servis kayıtlarını göremiyorlar.

Siz Adana'da yetkili servistiniz sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Otokoç mu sizinki otosan mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer 2011 model bir araç şimdiye kadar hiç serviste bakım yaptırmamış ise pekte bu duruma sıcak bakmamalısınız. diye düşünüyorum.

Direk öyle bakmak yanlış olur bence. Aracın kmsi ve alındığı tarihte önemli burda. örneğin araç 2011/şubattan sonra alınmış ve daha henüz 15.000 kmye gelmemiş olabilir. Herhangi bir arıza vs.de çıakrmadıydsa bakım dışında gelmemiştir. Mesela benim araç 2011 model kasımda alındı daha 2.000km bile olmadı, muhtemelen bi arıza sıkıntı vs. olmazsa 2012/kasıma kadar servise gitmez. Bi sıkıntıda çıkmaz inş. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyiymiş o zaman. çünkü servislerde diğer yetkili servis kayıtlarını göremiyorlar.

Siz Adana'da yetkili servistiniz sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Otokoç mu sizinki otosan mı ?

Otokoç mu Otosan mı diye sordunuz ama tam anlamadım açıkcası. Bizim servisimiz Garanti Şen Otokoçlar zaten direkt Otosan'a bağlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Direk öyle bakmak yanlış olur bence. Aracın kmsi ve alındığı tarihte önemli burda. örneğin araç 2011/şubattan sonra alınmış ve daha henüz 15.000 kmye gelmemiş olabilir. Herhangi bir arıza vs.de çıakrmadıydsa bakım dışında gelmemiştir. Mesela benim araç 2011 model kasımda alındı daha 2.000km bile olmadı, muhtemelen bi arıza sıkıntı vs. olmazsa 2012/kasıma kadar servise gitmez. Bi sıkıntıda çıkmaz inş. :)

Km si düşük araçlar için çok doğru. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.