Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 TDCİ

Berkay Senel

Soru

Arkadaslar 1 hafta ıcınde 90 ps focusumu 110 pslık focusla takas ediyorum merak edıyorum en son kac km hız gordunzu duzde ... ?

ben 90 beygirlik arabamla duzde en fazla 190 gordum bayır assagı cok uzun bi bayırdı bolu taraflarında 220 gordum ama duzde 190ı mumkun dııl gecmedi =))

110 beygirle maksımum kac gordunuz ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sahiden focus 2 TDCI 109PS nin fabrika verileri nedir yakıt konusunda

(Şehirde) Yakıt tüketimi 5.9 L./100 km spacer.gif Yakıt tüketimi (şehir dışı) 4.2 L./100 km spacer.gif Yakıt tüketimi (karma) 5.2 L./100 km

Makyaj sonrası

5.8 ş.içi

3.8 ş.ler arası

4.5 karma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ogün ben kastığım halde 9 un altına düşüremedim şehiriçi o yüzden kasmıyorum artık :)

Lastik havaları çok fark ettiriyor abi. Bide cruise controlü sadece düz yolda kullan yokuş yukavı ve yokuş aşağı kullanma cruise controlun +/- tuşlarınıda kullanma

Senin rodajın var daha 3000 i geçtimi araba abicim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lastik havaları çok fark ettiriyor abi. Bide cruise controlü sadece düz yolda kullan yokuş yukavı ve yokuş aşağı kullanma cruise controlun +/- tuşlarınıda kullanma

Senin rodajın var daha 3000 i geçtimi araba abicim ?

Lastik havalarini bi kontrol edeyim. CC yi sehiricinde hiç kullanmıyorum Ogün üm. 1.900 lerde 2.000 bile olmadı daha. Kullanım kılavuzunda aracın gercek performansını 5.000 kmden sonra alabilirsiniz diye yazıyor.

Yalnız kullanım genelde kısa mesafeler 1-2 yada 3-5 km gibi yani motor tam ısınmamış oluyor havalarda -lerde çoğunlukla. Sakin ve yumuşak kullanıyordum. Şimdi biraz daha seri ve performansli kullanınca sanki düşmeye başladı gibi :) İstanbuldan gelirken degerler çok iyiydi 5.5 civarı ort. vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lastik havalarini bi kontrol edeyim. CC yi sehiricinde hiç kullanmıyorum Ogün üm. 1.900 lerde 2.000 bile olmadı daha. Kullanım kılavuzunda aracın gercek performansını 5.000 kmden sonra alabilirsiniz diye yazıyor.

Yalnız kullanım genelde kısa mesafeler 1-2 yada 3-5 km gibi yani motor tam ısınmamış oluyor havalarda -lerde çoğunlukla. Sakin ve yumuşak kullanıyordum. Şimdi biraz daha seri ve performansli kullanınca sanki düşmeye başladı gibi :) İstanbuldan gelirken degerler çok iyiydi 5.5 civarı ort. vardı.

Havalar soğuk mesafe kısa kullanım rodajda bitmemiş. çok yakman normal abicim. Soğuk havalar benimde yakıt tüketimimim zıplattı. 5,3 lt den 5,8 ltye zıpladı şehir içi yakıt tüketimim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Havalar soğuk mesafe kısa kullanım rodajda bitmemiş. çok yakman normal abicim. Soğuk havalar benimde yakıt tüketimimim zıplattı. 5' date='3 lt den 5,8 ltye zıpladı şehir içi yakıt tüketimim[/quote']

Bu sebeplerden bende sineye çekiyorum şimdilik rodaj bitince ve sıcak havalarda yine yüksek tüketim degerleri olursa demekki benim kısa mesafe kullanım şartlarıma dizel uygun değilmiş der satıp benzinliye donerim tekrar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslına bakarsan yazında çok tüketecek motor ideal çalışma ısısına ulaşamıyor çünkü + bide klima girecek işin içine. Sürekli kısa mesafe kullanımı için eski kombinasyonun daha mantıklı. Senede 1 kere 2 kere uzun yol yapacaksın alt tarafı. LPG ile bilemedin 5 kuruş fazla yakarsın. Bitek dizelin torku kalıyor cazip olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslına bakarsan yazında çok tüketecek motor ideal çalışma ısısına ulaşamıyor çünkü + bide klima girecek işin içine. Sürekli kısa mesafe kullanımı için eski kombinasyonun daha mantıklı. Senede 1 kere 2 kere uzun yol yapacaksın alt tarafı. LPG ile bilemedin 5 kuruş fazla yakarsın. Bitek dizelin torku kalıyor cazip olarak.

Bende öyle düşünüyorum aynen. Hatta LPG ile daha az yakıyorum krs hesabına göre :) Dizelin torku cazip ama yakıt o cazipligi torpuluyor su an İçin :) birde benzinlinin düz yolda ivmelenmesi daha hoşuma gidiyor sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazın tatile giderken seni mutlu eder abicim Megane :kıhkıh: Yaktıklarını tek tek geri verir :smiley2k: Özellikle git gelli yollarda o yüksek torka o kadar ihtiyaç duyuluyor ki :) İstanbul gibi karışık trafiği olan şehirlerdede avantaj yüksek tork. Bende normalde kısa mesafe kullanıyorum İş yerimle evimin arası 6 dk arabayla. Hafta içi kullanmıyorum aracımı o yüzden :) Yürüyerek gidip geliyorum işe :smiley2k: Hemde spor oluyor :aman:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazın tatile giderken seni mutlu eder abicim Megane :D Yaktıklarını tek tek geri verir :D Özellikle git gelli yollarda o yüksek torka o kadar ihtiyaç duyuluyor ki :) İstanbul gibi karışık trafiği olan şehirlerdede avantaj yüksek tork. Bende normalde kısa mesafe kullanıyorum İş yerimle evimin arası 6 dk arabayla. Hafta içi kullanmıyorum aracımı o yüzden :D Yürüyerek gidip geliyorum işe :D Hemde spor oluyor :D

Evet orası kesin çıkacağım uzun yola bağlı olarak bunları fazlasıyla telafi etme ihtimali çok yüksek. Torkun ara hızlanma ve yokuşlarda çok ise yaradigida bir gercek, koltuğa yapistirmasida ayrı bir zevk oluyor.

İse servisle gidip geliyorum arabayla gidip gelsem 15 km felan mesafe var o zaman ise yarar yakıt ort. düşer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.