Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ortalama Yakıt Değerindeki Değişiklik

Mustafa Karakaş

Soru

Keyifli forumlar. Dizel aracımda ortalama yakıt 5.8 ile 6.0 arası iken şimdilerde 7.0 ile 7.3 arasında gitmektedir. Yakıt opetin ultraforce dizelidir. Fazla mı yakıyor acaba. Performanslı kullanmıyorum. Ortalama 2500 devirde kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Anlamlı bir artış var.

Yakıt tüketimini arttıran çok sayıda neden var:

1. Aracın bakım durumu (kirlenmiş hava ve yakıt filtreleri, enjektörler)

2. Düşük lastik basınçları

3. Değişen trafik koşulları

4. Fark etmeden değişen sürüş şekli

5. Artmış yük, fazla yolcu taşımak gibi

Ancak yol bilgisayarının doğru değeri yansıttığını da kontrol etmek lazım.

Bu nedenle depoyu bir kaç kez tam doldurup km hesabı ile sağlamayı yapmak lazım.

Gerçekten yüksekse listedeki ilk maddeden kontrol etmeye başlamakta yarar var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Periyodik bakımı 3500 km önce yapıldı. Genelde 2 kişi nadiren 3 kişi oluyor arabada. Bende çok düşündüm torka kapılıp performanslı mi kullanıyoruz anlamadan diye ancak o şekilde de olsa 7.0 yüksek bi değer ankara için. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10.05.2017 - 03:58 tarihinde, Mustafa Karakaş yazdı:

Keyifli forumlar. Dizel aracımda ortalama yakıt 5.8 ile 6.0 arası iken şimdilerde 7.0 ile 7.3 arasında gitmektedir. Yakıt opetin ultraforce dizelidir. Fazla mı yakıyor acaba. Performanslı kullanmıyorum. Ortalama 2500 devirde kullanıyorum. 

2000 devirde kullanın. Hız sabitleme varsa ciddi anlamda yakıt tasarrufu yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2006 dizel trent bende yol biligisayarı yokda kendim hesap yapıyorum telefonda bir program yardımı ile aldiğım mazot miktarı gidilen yol yakıt fiyatı gibi bilgileri girdiğim zaman bana değeriveriyo 6.5 den aşşağa cekemedim karma tüketimde,şehir içi 7.2-6.8 daha aşşası yok çok geliyo bana babamda 1.5 dci megan 2 vardi onda yol bilgisayarı vardi gerci şehir içi ve karma tüketim 4.6-5.2 arasi uzun yolda 3.8-.4.2 yazıyoda bende bu sonuçlari hesaplamam sonucu doğruladım ona bakarak bu focus bana fazla geliyo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.