Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Koltuk Arkasından Gelen Ses

Metin Şahin

Soru

Merhaba arkadaşlar, aracımı yeni aldım ama arabada iki haftadır rahatsız edici ? bir ses var. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim? Arabayı çalıştırıp yürümeye başlayınca arka sağ koltuğun üst kısmından bi ses geliyor. Fotoğraftaki kısımdan geldiğini tespit ettim. Koltuğun arkasındaki siyah döşemeye elimle sert bastırınca ses kesiliyor. Menteşede mi bi arıza olabilir. Anlamadığım araç daha yeni ama nasıl böyle olabilir. Gerçi beni bulur böyle şeyler de ? Ne yapmamı önerirsiniz?

IMG_1975.JPG

IMG_1977.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2 taraftan kasıt iki koltuğada mı acaba? Sıkıntılı olan yerdeki demirin her tarafını sardım bantla yine ses var.

--58 dakika sonra eklendi--
05.05.2017 - 19:14 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bülent abinin dediğini uygularsanız ses geçer, bir selpak parçası bile koysanız kafi. 

2005'ten beri böyle bunlar :) Öncesini hatırlayamadım.

Yakup bey bu konu için Ankara da gidebileceğim tavsiye ettiğiniz yetkili servis hangisidir? Otokoç a mı gitmeliyim ford yetkili servisine mi?İzin alıp özellikle Ankara ya gidecem de nereye gideceğimi bilmiyorum. Hangi servise gitmeliyim. Kusura bakmayın ilk defa gideceğim hiç bi fikrim olmadığından soruyorum.

Metin Şahin tarafından düzenlendi
Düzeltme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Metin Şahin yazdı:

2 taraftan kasıt iki koltuğada mı acaba? Sıkıntılı olan yerdeki demirin her tarafını sardım bantla yine ses var.

--58 dakika sonra eklendi--

Yakup bey bu konu için Ankara da gidebileceğim tavsiye ettiğiniz yetkili servis hangisidir? Otokoç a mı gitmeliyim ford yetkili servisine mi?İzin alıp özellikle Ankara ya gidecem de nereye gideceğimi bilmiyorum. Hangi servise gitmeliyim. Kusura bakmayın ilk defa gideceğim hiç bi fikrim olmadığından soruyorum.

Ben hiçbirine gitmediğim için, ayrıca görüşmediğim için kefil olamam maalesef :( Bakım bölümünde vs servisler hakkında yorumlar var ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu trim ses sorunu sadece sedanlarda var heralde. Benim HB focus da hiç trim ses yok. Burada yolların çok bozuk olmasına rağmem. Ama bende ön düzenden gelen seslerden rahatsızım. Onu da ilk fırsatta gidip gösterecem.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Resimde görulen dairesel klipsi söküp gorunen halıyı ki sesi yapan odur üstü keçe altı plastik gibi ;biraz kaldırıp cift taraflı bantı kaporta aksamına yapistırdım halıyı tekrar kapattım,klipslerinde agzina cift tarafli bandı vurup tekrar taktım.Ses kalmadı şükür

Fatih Akyel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.05.2017 - 12:02 tarihinde, Onur Ballı yazdı:

Resimdeki görünen kısma degilde,koltuktaki kilit mekanizmasına çok az wd40 sıkın ses geri gelmemek üzere gidiyor.silikon spreyde deneyebilirsiniz,bende wd40vardı sıktım yaklaşık iki yıl ses gelmedi aynı yerden.

01.06.2017 - 19:13 tarihinde, Fatih Akyel yazdı:

Resimde görulen dairesel klipsi söküp gorunen halıyı ki sesi yapan odur üstü keçe altı plastik gibi ;biraz kaldırıp cift taraflı bantı kaporta aksamına yapistırdım halıyı tekrar kapattım,klipslerinde agzina cift tarafli bandı vurup tekrar taktım.Ses kalmadı şükür

Onur bey, wd40 dediğiniz bu mu http://www.hepsiburada.com/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu-200-ml-p-HRWD40415829?magaza=İstanbulreyon&wt_gl=cpc.nelk.6822.yapi-market-pla&gclid=CjwKEAjw1PPJBRDq9dGHivbXmhcSJAATZd_B_dwuLxb3_QCvjgzpCxLxJZdrM5RTKoXTbww2NEBWpBoCo47w_wcB  ? Pası sökmesi için mi dediniz anlamadım? 

Fatih bey, dairesel klipsi kendim sökebilir miyim? söksem geri takabilir miyim :) ? tornovida ile söksem bi zarar verir miyim. yada sökme yönteme var mı. bence de ses ora ile ilgili gibi çünkü üstüne sert bastırdığımda ses kesiliyor gib.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5.05.2017 - 16:36 tarihinde, Metin Şahin yazdı:

Merhaba arkadaşlar, aracımı yeni aldım ama arabada iki haftadır rahatsız edici ? bir ses var. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim? Arabayı çalıştırıp yürümeye başlayınca arka sağ koltuğun üst kısmından bi ses geliyor. Fotoğraftaki kısımdan geldiğini tespit ettim. Koltuğun arkasındaki siyah döşemeye elimle sert bastırınca ses kesiliyor. Menteşede mi bi arıza olabilir. Anlamadığım araç daha yeni ama nasıl böyle olabilir. Gerçi beni bulur böyle şeyler de ? Ne yapmamı önerirsiniz?

IMG_1975.JPG

IMG_1977.JPG

Bu trim sesi bende de var. Wd40 spreyde sıktım bantta kullandım ama ses aynı şekilde devam ediyor. Acaba bu sesi çözen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, Servet Erdoğdu yazdı:

Bu trim sesi bende de var. Wd40 spreyde sıktım bantta kullandım ama ses aynı şekilde devam ediyor. Acaba bu sesi çözen var mı?

Bu sesi kumaş tek tarafı yapışkan bantla çözdüm bende , panzildotta ses yapıyor ona da dikkat edin derim. Araya çift taraflı bant koyarak bu sese de çòzüm bulanlardanim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Murat Kalt. yazdı:

Bu sesi kumaş tek tarafı yapışkan bantla çözdüm bende , panzildotta ses yapıyor ona da dikkat edin derim. Araya çift taraflı bant koyarak bu sese de çòzüm bulanlardanim.

Koltuğu yatırıp kancanın arkasındaki kaplamayı çift taraflı bantla yapıştırım bakalım çözüm olacak mı?

--1 dakika sonra eklendi--
20 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Ben resimde görülen metal halkalara koli bandı sarınca ses kesildi.
Başka bir şey de yapmadım.

Metal halkanın üç tarafını da elektrik  bandıyla sardım. Ama ses olduğu gibi duruyo maalesef. Döşemeyi çift taraflı bantla yapıştırdım. Bakalım çözüm olacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Servet Erdoğdu yazdı:

Koltuğu yatırıp kancanın arkasındaki kaplamayı çift taraflı bantla yapıştırım bakalım çözüm olacak mı?

--1 dakika sonra eklendi--

Metal halkanın üç tarafını da elektrik  bandıyla sardım. Ama ses olduğu gibi duruyo maalesef. Döşemeyi çift taraflı bantla yapıştırdım. Bakalım çözüm olacak mı?

Muhtemel olacaktiŕ , olmazsa da denemeye devam.. illaki kesilecek o ses.. iyi çalışmalar ??

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.