Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Eren_Öztürk

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Babamın aracı cmax ile ilgili bir çok paylaşımım oldu. Evlendim sonunda kendime 2006 model Ford Focus Hb otomatik bir araç aldım. Ancak sürdüğüm diğer emsal otomatik araçlarla karşılaştırdığımda araba 2500 devri geçtikten sonra çok bağırıyor ama bağırdığı kadar gitmiyor.Bu bağırtı uğultu gibi geliyor. Araç içerisinde ses çok rahatsız ediyor. Gitsin diye bastığım zaman ise yakıt tüketimi artıyor. Gazın litresi 2.22 TL'den aldım. 225 km yol yaptım depoyu doldurdum. 65 TL'lik Gaz aldı. oda ortalama 0.28 Kuruşa denk geliyor. Yaklaşık 14 Litre lpg yakmış oluyor. Bu araç kendini 2.0 Mondeo sanıyor galiba :)

Yağ Bakımı, Şanzuman bakımı yeni yapıldı. Araç 165 bin km'de Bu problem neden olabilir ? Otomatik vites focusu olanlarda veya bu konuda tecrubesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
5 dakika önce, Eren_Öztürk yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Babamın aracı cmax ile ilgili bir çok paylaşımım oldu. Evlendim sonunda kendime 2006 model Ford Focus Hb otomatik bir araç aldım. Ancak sürdüğüm diğer emsal otomatik araçlarla karşılaştırdığımda araba 2500 devri geçtikten sonra çok bağırıyor ama bağırdığı kadar gitmiyor.Bu bağırtı uğultu gibi geliyor. Araç içerisinde ses çok rahatsız ediyor. Gitsin diye bastığım zaman ise yakıt tüketimi artıyor. Gazın litresi 2.22 TL'den aldım. 225 km yol yaptım depoyu doldurdum. 65 TL'lik Gaz aldı. oda ortalama 0.28 Kuruşa denk geliyor. Yaklaşık 14 Litre lpg yakmış oluyor. Bu araç kendini 2.0 Mondeo sanıyor galiba :)

Yağ Bakımı, Şanzuman bakımı yeni yapıldı. Araç 165 bin km'de Bu problem neden olabilir ? Otomatik vites focusu olanlarda veya bu konuda tecrubesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Turbo olmayan heleki otomatik aractan fazla performans beklemeyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şöyle Söyleyim Bülent Bey, mesele performans değil 1.4 turbosuz 90 bg aracımda oldu. Ancak focus 2500 deviri geçtikten sonra aşırı bağırıyor. Almadan önce hantal olduğunu biliyordum zaten ama bu bağırma motor uğultusu bana çok geldi. Volvo s40, opel corsa, jetta, mazda 3 gibi 100 bg atmosferik motorlu bir çok araba kullandım. Bu kadar bağırdığını uğultu şeklinde ses çıkardığını görmedim. hem gitmiyor hemde çok yakıyor gibi bir izlenim yarattı bende.

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bozulması çok güç, az kaçar ve çok yakar.
Bu kombinasyon bu.

Normal diyosun yani :)

Peki motor sesinin bu kadar çok gelmesi normal mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.