Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

MCA Titanium Dokunmatik Ekran

Aziz Akın

Soru

Merhabalar;

Çıkma titanium araçtan  trend x paket aracıma Dokunmatik ekran paneli takıcam.  

1) Dokunmatik paneli aracıma montajını yaparken herhangibi ekstra aparat ihtiyacım varmı ?  

2) Sökerken karşı araçtan hangi  parçaları sökmeliyim ? Kablolar beyin cd değiştirici gibi hangi parçalar almalıyım ?

Kendi aracıma takarken ekstra sökme takma kablo kesme ihtiyacım olucak mı ? 

Konuyla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.

Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aziz o iş o kadar basit değil, ilgili konuları okudun mu?

Titanium da olup sende olmayan Sync işi bozuyor...

Eğer kazalı araç varsa ve gereken tüm altyapıyı alacaksan olabilir diyeceğim ama...

Sana @Semih O. yardımcı olabilir, sen yinede ilgili konuları incele derim.

Kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olay sök tak kadar basit değil. Sync olmadan sistemi zaten takamazsınız. Sync 2'de modül ekrana monte oluyor.

Tüm sistemin doğru çalışması için ekstra olarak parçalar ve doğru elektrik tesisatı lazım. Yapılmaz diye birşey yok ama maliyetli olacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Edeceğiniz masrafla arabayı satıp üzerine bir kaç daha ekleyerek titanium almak daha mantıklı.
Olay dışarıdan güzel ve kolay görünse de,işin içine girince harcanan zaman,verilen emek yabana atılan cinsten olmasa da bir yandan da cepte durmayan para insanı bayağı bir hafifletiyor.
Şimdiden kolay gelsin diyelim.sonucu merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Aziz Akın yazdı:

Sync olmasa sistem calışmıyor mu acaba ilgili konuyı bulamadım malesef. 

Gerekli alt yapı parçaları neler araçtan sökebilirim ama neleri sökeceğimi bilemiyorum. 

Anladığım kadarıyla elde bir kaynak var (araba) oradan sökmek istiyorsun. Parası çok dert edilecek seviyede değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anladığım kadarıyla elde bir kaynak var (araba) oradan sökmek istiyorsun. Parası çok dert edilecek seviyede değil.

Araba elimin altında. İstediğim parçayı sökebilirim fakat elimde yeterli kaynak yok o yüzden danışmak istedim Yakup.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Aziz Akın yazdı:

Araba elimin altında. İstediğim parçayı sökebilirim fakat elimde yeterli kaynak yok o yüzden danışmak istedim Yakup.

Anladım belli zaten, Murat abi söyler müsait zamanda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parçaları merak ediyorsanız söyleyelim, aklıma geldiği kadarıyla

Ekran, radyo ünitesi, tuş takımı ve çerçevesi, sync modülü

Bunlar zaten konsolda beraberler.

Bunun haricinde

GPSM - ayna arkası sensör bölmesinde

Mikrofon - tavandaki kapakta

Usb, aux, sd kart - kolçak içinde

En temel gereksinimler bunlar. Tabi bunların tesisatlarını sökeceksiniz, ki bir kısmı ana tesisata bağlı.

Bir kısım tesisatı kendiniz de düzenleyebilirsiniz şemalara bakarak. Çünkü hali hazırdaki can bağlantılarında farklılıklar var.

Karşılaşacağınız en büyük sıkıntılardan biri manuel klima olacaktır. Mevcut yapılandırma çift bölgeli dijital klima olduğu için. Bunun haricinde Sync, ses sistemi ve bluetooth sesleri sıkıntı yaratıyor bildiğim kadarıyla.

Araç konfigürasyonunda gerekli değişiklikleri de yapıp çalıştırırsanız, geçmiş olsun.

--25 dakika sonra eklendi--

Aklıma gelmişken, torpido üstünde yer alan kapakta bir hoparlör var. Burası aynı zamanda sistemin soğutmasınd da yardımcı tahmin ettiğim kadarıyla. Ne derece sıkıntı yaratır bilemiyorum ama... Makyajsız kasalarda yer alan 5" ekranların arkasında fan vardı, Sync 2 tertibatında yok sanırım, yine de soru işareti benim açımdan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Parçaları merak ediyorsanız söyleyelim, aklıma geldiği kadarıyla

Ekran, radyo ünitesi, tuş takımı ve çerçevesi, sync modülü

Bunlar zaten konsolda beraberler.

Bunun haricinde

GPSM - ayna arkası sensör bölmesinde

Mikrofon - tavandaki kapakta

Usb, aux, sd kart - kolçak içinde

En temel gereksinimler bunlar. Tabi bunların tesisatlarını sökeceksiniz, ki bir kısmı ana tesisata bağlı.

Bir kısım tesisatı kendiniz de düzenleyebilirsiniz şemalara bakarak. Çünkü hali hazırdaki can bağlantılarında farklılıklar var.

Karşılaşacağınız en büyük sıkıntılardan biri manuel klima olacaktır. Mevcut yapılandırma çift bölgeli dijital klima olduğu için. Bunun haricinde Sync, ses sistemi ve bluetooth sesleri sıkıntı yaratıyor bildiğim kadarıyla.

Araç konfigürasyonunda gerekli değişiklikleri de yapıp çalıştırırsanız, geçmiş olsun.

--25 dakika sonra eklendi-- Aklıma gelmişken, torpido üstünde yer alan kapakta bir hoparlör var. Burası aynı zamanda sistemin soğutmasınd da yardımcı tahmin ettiğim kadarıyla. Ne derece sıkıntı yaratır bilemiyorum ama... Makyajsız kasalarda yer alan 5" ekranların arkasında fan vardı, Sync 2 tertibatında yok sanırım, yine de soru işareti benim açımdan.

Kapağa takılma.o ekstra bir şey.sync2 olan araçlarin çoğunda o kapak yok.bizdeki gibi trend torpido
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.