Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabam Sağa çekiyor

Aslan Y

Soru

Arkadaşlar merhaba.

1.6 Tdci style focusum var ocakta sıfır almıştım 8000 km yol yaptım 

son bir aydır araç sağa çekmeye başladı.

erzurum Cindilli ye götürdüm rot balans ,direksiyon sıfırlama yaptılar olmadı.

samsun otokoçta aynı işlemleri yaptırdım olmadı.Bir de usta bana demesin mi hocam yeni focuslar hep sağa çekiyor.Orda anlaşıldı zaten birşey bilmediği.

yarın başka bir servise götüreceğim ama ne olacak bilmiyorum açıkcası.

Bu araç neden sağa çeker .

Lastikler hatalı olabilir diyen ustalarda var.

Lastikleri sağ sol yaptım,ön arka yaptım,çapraz yaptım yine de olmadı.

Sizin fikriniz nedir.

Şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Forum Yardımı kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sağa sola çekme işini bende çok araştırdım. yoldaki en ufak eğim aracın sağa sola çekmesine neden oluyor. alışkın olmadığınızdan size çekiyormuş gibi gelebilir. aracınızda bir sorunda olmayabilir bunu da değerlendirin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar değişik yorumlar yapmışsınız 

teşekkürler.

Lastikler iyi durumda zaten 8000 km de daha.

lastik kaynaklı problem olsa lastiklere yer değişimi yaptığımda diğer tarafa çekmesi gerekmez mi.

bütün kombinasyonları denedim inadına sağa çekiyor.

kamber kaster ayarını Samsun otokoçta ysptırdım pazartesi günü yine olmadı.Aracın sağa çektiğini hissettiğimden itibaren 1000 km den fazla yol yaptım.Her türlü yolda denedim hep sağa çekiyor.

Erzurum Oltu arasında bayağı yol yaptım.

yollarda bozuk acaba salıncaklarda birşey olabilir mi.Fordun en temel özelliklerinden biri de sağlamlığı derler.Bu yüzden bu olasılık bana pek sıcak gelmiyor ama siz ne dersiniz.Şimdiye kadar böyle birşey gelmedi başıma.Ustalarda kesin konuşamıyor çıldırdım 20 gündür.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Aslan Y Bey, buradan daha fazla yardımcı olmamız pek kolay değil.

Çekme süreci geometrinin bozukluğuna işaret eder. Bu da ancak iyi bir rotçunun tespit edebileceği ve giderebileceği bir durum.

Yürüyen aksamdaki her tür geometrik çarpıklık rot ölçümlerine yansır. 

Siz iki yerde denemişsiniz, sonuçsuz kalmış anladığım kadarı ile.

Lastikler diğer bir etken, onda da yer değişikliği sonuçsuz kalmış.

Bu durumda,

1. Eş değer bir araçtan dört lastiği geçici olarak takıp denemek lastik nedenini tümden dışlatabilir.

2. Arka aks ölçümünü de yapacak sağlam bir rotçu ile titiz bir çalışma gerekebilir.

Tabii bir de fantastik senaryo üreteyim, ESP yanlış çalışıp sağ aksta hafiften frenleme yaptırıyor olabilir, ya da balata sıkışması gibi bir durum olmuştur. Ama bunun etken olması benim ABD Başkanı olmamdan daha düşük bir olasılık. Bu yüzden ciddiye almayın...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.