Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Enjektör Sorunu

Mesut Pelin Özcan

Soru

Selam arkadaşlar birkaç gündür aracımda sabahları tuhaf bir ses gelmektedir dün seçkin pompa ya görürdüm 3 adet enjektör ayarı yapılması gerektiğini söyledi,arkadaş tanıdık sayılır.fiyat ise 500 ile 900 arası bir fiyat dedi.tam karar veremedim servisemi gitsem seçkin  Ponpa yanı acaba servis ne kadar fiyat cikartır bu araçlarda kronik bir hastalıkmış söylediğine göre 100 binde mutlaka enjektör ayarı istediğini söyledi yorumlarınızı bekliyorum tesekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Mesut bey öncelikle aracınızdaki sıkıntının en yakın zamanda geçmesini diliyorum.

Aynı şey benimde başıma geldi zamanında araç 145.000 km idi. 4 enjektöre de bakım yaptırdım ve bakım sonrası kalibrasyonu kayboldu. Gaz pedalında bir aşırı hassasiyet oluştu. gaza basınca şahlanma ve bırakınca aşırı bir kapaklanma oluştu.

Kalibrasyonunu yetkili serviste yapıldıktan sonra her şey düzeldi.

Ustanız güveniyorsanız yapılabilir sonuçta baya maliyetli bir iş fakat kalibrasyon için yetkili servisi tercih etmenizi tavsiye ederim.

Her şey için genede tecrübeli bir servise gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Açmış olduğum konuları incelerseniz enjektörlerin önce ve sonra hallerini de görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.05.2016 - 12:53 tarihinde, Mesut Pelin Özcan yazdı:

Selam arkadaşlar birkaç gündür aracımda sabahları tuhaf bir ses gelmektedir dün seçkin pompa ya görürdüm 3 adet enjektör ayarı yapılması gerektiğini söyledi,arkadaş tanıdık sayılır.fiyat ise 500 ile 900 arası bir fiyat dedi.tam karar veremedim servisemi gitsem seçkin  Ponpa yanı acaba servis ne kadar fiyat cikartır bu araçlarda kronik bir hastalıkmış söylediğine göre 100 binde mutlaka enjektör ayarı istediğini söyledi yorumlarınızı bekliyorum tesekkürler

ares dizel pompa var şaşmazda nuh usta direk oraya gidin ellerinde bu enjektörlerin makinası var farklı makinalarda yapılanlar sorun çıkarıyor  bir çok kişi gönderdim bende kendi aracımı yaptırdım gayet olumlu sonuçlandı yakıt tüketimi azaldı performans arttı .Gayet tecrübeli bilgili ve iyi esnaftır kendisi.

bu siemens enjektörlerin kronik sorunu ülkemizdeki kullanılan mazot kaynaklı 60-80  bin kmde bir ultrasonik temizlik yaptırmakta fayda var ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.