Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2. Viteste iken Düşük Hızda Tekleme Sorunu

Mustafa Pehlivan

Soru

Merhaba arkadaşlar dün aniden araba çıktı karşıma vende vitesi düşüremeden direkt frene bastım 2. vitesteyken ve hızım durma derecesine kadar düştü ama araç normalde 2. viteste iken bu hızda silkelerken benim aracım silkelemeyle beraber motordan küt küt  küt diye yüksek ses çıkartıp stop etti bu durum normal midir? buna benzer sorun yaşayan var mı acaba ve motora bir zarar vermişmiyimdir. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Aracım c max 2004 ghia  1.6 tdci

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hızınız çok düştü ve debriyaja basmadı iseniz stop etmesi normaldir.

Bir kerecikten bir şey olmaz (diye diye memleketin canına okundu ayrı mesele)...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Cem Boneval said:

Hızınız çok düştü ve debriyaja basmadı iseniz stop etmesi normaldir.

Bir kerecikten bir şey olmaz (diye diye memleketin canına okundu ayrı mesele)...

Hocam son yazdığınızı anlamadım :)  şimdi düştü jeton birşey olmaz diyorsunuz ama böyle diye diye halimiz harap diye belirttiniz sanırım :)

Mustafa Pehlivan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, H. Cenk said:

O küt küt ABS olmasın 

değil hocam çünkü frene çok yumuşak bastım. bildiğiniz motordan geldi abs olsa farkederdim dediğim gibi ani fren yapmadım ama o anlık heyecan ile debriyaj a basmayı unuttum 2. viteste durma noktasına gelince de küt küt küt diye yüksek bir ses ile silkeleme hissettim. Hatta eşim çarptım sandı korktu.

Mustafa Pehlivan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.