Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1 Polen Filtre Değişimi

Yüksel Demirkan

Soru

Merhaba,

2003 Model Benzinli Focus 1 aracım var. 2012 Yılında bakımda polen filtresi de değişti. Bir hafta sonra arabayı yıkadığımda sağ koltuk altında su biriktiğini gördüm. Sileceklerin altındaki plastikleri söktüğümde Polen Filtresinin üstünde her hangi bir kapak yoktu. Geçici bir kapak taktım ve bu güne kadar en ufak su sızması yapmadı. Klimanın soğutması, soğuk veya sıcak hava üflemesi gayet iyi durumdadır.

Bir tamirciye sorduğumda Polen Filtre değişiminde camcıya gidip macun çektirmen gerekli dedi. Her filtre değişiminde camcıya gitmek bana mantıklı gelmedi. Acaba bu aracın Polen Filtresi üstünde bir kapak olması gerekli mi? Kapak varsa resmi veya nereden tedarik edilebileceği hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Polen filtre yuvasının kapağı yok. 

Camla motor bölmesi arasında plastik geniş bir ızgara var, önden ve arkadan tırnakla geçmeli. 

Değişim esnasında dikkatsiz çıkarılırsa özellikle arkada cam tarafındaki ki (bkn. video 55.saniye) tırnaklar kırılıyor, orada hafif bir açıklık kalıyor ve yağmur suyu giriyor.

Eğer durum buysa orayı bol silikonla iyice yapıştırmak ve hatta daha iyisi alttaki yuva sağlamsa siyah vida ile tutturmak lazım.

Bildik bir problemdir. Sanayideki ustalar kolaylıkla halleder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

50. Saniyede çıkarılan parçanın iç kısmında oluk var. Bu olukta bir kaç çatlak vardı, onarıldı. Aynı parçada tırnaklar kırık. Aşağıdaki parçadan iki tane alsam sorun düzelir mi?

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=2282#.

55. Saniyede Filtrenin üstünde siyah ızgara var, bende yok. Yaptığım geçici kapak ile 3 yıl kullandım. Kapak, filrenin üstünü tamamen kapatıyor, yanlardan hava giriyor. Bana göre iyi üflüyor ama, acaba havayı yeterli almıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.