Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Expertiz Sonucu Motor Gücü

ali ihsan bal

Soru

Öncelikle merhaba,

Almayı düşündüğüm 1.6 TDCI dizel 2013 model 73 binde olan focus aracın ekspertiz raporunda motor gücü 98 hp olarak çıktı yani bir nevi %85 motor performansı bana çok düşük geldi bakımları düzenli yapılmış sadece 2 bin sonra bakımı var sizce bu durum nasıldır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynı durum benim başıma da gelmişti. Hatta benimkinde bakıma 5 bin km vardı daha. Sadece hava filtresini yeni takıp tekrar soktum dynoya. Sonuç çok şaşırtıcı. %99 motor gücü çıktı. Eski filtreyle %85 çıkan motor sadece hava filtresi ile tavan yaptı. Turbolu arabalarda hava filtresi çok önemli. Bu tecrübeden sonra her 5 bin km de bir hava filtresi degistiririm.

Tabi ki ille de filtre diyemem ama filtre yada bakımın yaklaşmış olması büyük etkendir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de neredeyse her bakımda iki tane filtre aldım arada değiştireceğim diye. Daha nasip olmadı. Önce aldığım filtreyi sonraki bakımda takdırdım. :D Şu an elimde bi tane fazladan hava filtresi var. Onu da bu bakımda taktıracağım. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.