Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

kaza ve kasko maduriyeti

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar dün kardeşim focus 3 le kaza yaptı. Sol kapı ve arka çamurluk gitti. Araçları izmirden almıştık, Muğlada yaşadığımız için Muğla yetkili servisi aradık hdi kaskoyla anlaşması olmadığını söylediler. tecrübesizlik böyle bişeyden haberimiz yoktu. mecburen izmire gitmek zorundayız, ve çekici hizmeti en yakın bayiye kadarmış yani Muğlaya kadar. Araç yürür vaziyette ancak kasislerde çamurluk lastiğe sürtüyor. Bakalım nasıl temizliycez bu işi daha 2500 km de hayırlandı araba suç karşı tarafta tali yoldan kontrolsuz çıkış sonucu meydana geldi ah şu bayan sürücüler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar dün kardeşim focus 3 le kaza yaptı. Sol kapı ve arka çamurluk gitti. Araçları izmirden almıştık, Muğlada yaşadığımız için Muğla yetkili servisi aradık hdi kaskoyla anlaşması olmadığını söylediler. tecrübesizlik böyle bişeyden haberimiz yoktu. mecburen izmire gitmek zorundayız, ve çekici hizmeti en yakın bayiye kadarmış yani Muğlaya kadar. Araç yürür vaziyette ancak kasislerde çamurluk lastiğe sürtüyor. Bakalım nasıl temizliycez bu işi daha 2500 km de hayırlandı araba suç karşı tarafta tali yoldan kontrolsuz çıkış sonucu meydana geldi ah şu bayan sürücüler.

büyük geçmiş olsun.

sanırım kaskolarda öyle bir sorun var ancak

suç karşı tarafta ise onun sigortası belli bir bedele kadar karşılar eğer masraf çok ve sigortayı aşıyorsa ozaman kasko devreye girer diyebiliyorum.bunu mutlaka araştır boşuna hasarsızlığını bozdurma.

ve ilk fırsatta detaylı bir araştırma yapıp kaskonu değiştirmeni baştan tüm şartları anlaşarak yaptırmanı öneririm.

tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun arkadaşım araçları kasko yaparken dikkat edilmesi gereken nokta bence anlaşmalı olup olmadıgı..ford anlaşması varsa herhangi bir ford servisinde yaparsınız eger kaza da karşı taraf suçluysa ve trafikten tutanak tutuysanız araçınız butun hasarını suçlu olan araç öder kaskonuzu deldirmezsiniz...kaskolara ucuz fiyat vermek icin şirketler çogu gerekli maddeyi çıkarırlar buda kasko yapan kişinin işine geliyor ucuz oldugu ıcın...ali keskin arkadaşımızın dediği gibi kasko şartlarını detaylı okumanızı tavsiye ederim anlaşma yaparken full dediğimiz kasko en fazla diğeri ile arasında 200 en fazla 300 tl fark eder bu ucrette sızın su an cekıcıye verecegınız üçret ve gidiş geliş masrafınızdan cok daha altında olacaktır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben yapıkredi den yaptırdım

ve ilk sorum şu oldu

diyelim aracı otopark girişinde yani bahçesine bile girmeden vale karşıladı ve aracı teslim ettim,adam hırsız çıktı anahtar üzerinde araba çalışıyor ve otopark ın içinde bile değil.adam aldı ve kayboldu,

kasko bunu karşılar mı?

çok önemli 2 husus otopark sınırlarında değil ve anahtar üzerinde!!!

yada bu konuda ki gibi araç bozuldu yada kaza yaptı, yaşadığımız il yada ilçedeki servislerle anlaşması var mı?

bunlara çok dikkat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük geçmiş olsun...yeni araba dert....işte..klasik bir olay daha....neyse yapılacak şey ortada...birincisi arkadaşlar söylemiş karşı taraf sucluysa..sizin yapacagınız şey aracı yetkili servise kaza raporu ve tutanak ve resimlerle arac kasko-sigorta ve ehliyet-ruhsat fotokopilerini bırakmak onlar gereğini yapar...onun dışında aracı muğladamı yaptıracaksınız izmirdemi orası tam anlaşılamamış...biraz daha acıklayıcı bilgi verirseniz konuyla ilgili davalara bakan avukat arkadaşlarıma sorabilirim...tekrar geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

alperen g araçı aldıgınız bayiden yaparsanız hiç bir sorun olmaz herhangi bır servıste yaparsınız aracnızı bır hasar durumunada

ben muğlada yaşıyorum fiyat konusunda muğla bayi ile anlaşamadığımız için izmirden aldım. hdi kaskoyu izmir bayi yaptı full kasko bu arada. şimdi muğla bayi diyoki bizim hdi kasko ile anlaşmamız yok ya bize getireceksiniz ücretini ödeyip daha sonra kaskodan paranızı alacaksınız yada izmire götürüp bişeye karışmadan yaptıracaksınız. yalnız benim anlamadığım suç karşı tarafın benim kaskomla ne alakası var anlamadım. neyse zaten bilader aracı izmire götürmek üzere yola çıktı bakalım ne olacak görücez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben muğlada yaşıyorum fiyat konusunda muğla bayi ile anlaşamadığımız için izmirden aldım. hdi kaskoyu izmir bayi yaptı full kasko bu arada. şimdi muğla bayi diyoki bizim hdi kasko ile anlaşmamız yok ya bize getireceksiniz ücretini ödeyip daha sonra kaskodan paranızı alacaksınız yada izmire götürüp bişeye karışmadan yaptıracaksınız. yalnız benim anlamadığım suç karşı tarafın benim kaskomla ne alakası var anlamadım. neyse zaten bilader aracı izmire götürmek üzere yola çıktı bakalım ne olacak görücez.

Ne yazık ki gereksiz bir yolculuk olacak.

Kazaya karışan diğer tarafın kaskosu önemli olan; Ford servisinin bakması gereken diğer tarafın kasko şirketinin neresi olduğu.

Eğer onla anlaşmaları varsa ve tutanaklarda karşı tarafın suçlu olduğu resmiyet kazanmışsa sizin kaskonuz konu dışı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük geçmiş olsun...yeni araba dert....işte..klasik bir olay daha....neyse yapılacak şey ortada...birincisi arkadaşlar söylemiş karşı taraf sucluysa..sizin yapacagınız şey aracı yetkili servise kaza raporu ve tutanak ve resimlerle arac kasko-sigorta ve ehliyet-ruhsat fotokopilerini bırakmak onlar gereğini yapar...onun dışında aracı muğladamı yaptıracaksınız izmirdemi orası tam anlaşılamamış...biraz daha acıklayıcı bilgi verirseniz konuyla ilgili davalara bakan avukat arkadaşlarıma sorabilirim...tekrar geçmiş olsun...

teşekkür ederim Tevfik abi. Arabayı Muğla bayisinin tavrına karşılık izmire götürmeye karar verdik şuanda yoldalar. can sıkıcı bir olay daha telefon görüşmesinde şu anda yoğun oldukları ve 1 haftadan önce aracımızla ilgilenemeyeceklerini ve yapım aşamasıda ortalama 1 hafta sürerse 15 gün arabasız kaldı kardeşim. bu konuda yapmamız gereken nedir. Bize bir geçici araba vermeleri söz konusumu öyleyse ne yapmamız gerek malum ağlamayan bebeğe emzik vermiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne yazık ki gereksiz bir yolculuk olacak.

Kazaya karışan diğer tarafın kaskosu önemli olan; Ford servisinin bakması gereken diğer tarafın kasko şirketinin neresi olduğu.

Eğer onla anlaşmaları varsa ve tutanaklarda karşı tarafın suçlu olduğu resmiyet kazanmışsa sizin kaskonuz konu dışı olacak.

Karşı tarafın kaskosu yok malesef. Diğer araç kartal ne kartalmış ama bizim 60,000 lik araba kağıt gibi yamuldu kartalın sadce farlar döküldü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşı tarafın kaskosu yok malesef. Diğer araç kartal ne kartalmış ama bizim 60,000 lik araba kağıt gibi yamuldu kartalın sadce farlar döküldü

öncelikle Geçmiş olsun

Aracınız bu amaçla üretiliyor zaten, kartalın içindeki kişi takla atabilir ama sen sendelenirsin çünkü sizinki emer yansıtmamaya çalışır..

Birde araçların aldığı müdahale noktaları çok etken..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birbirlerine temas ettikleri noktalar önem taşıyor; ayrıca araçların hızlarıda çok önemli.

Karşı tarafın kaskosunun olmaması kötü olmuş.Ama trafik sigortası sizin hasarınızın bir miktarını karşılar, trafik sigortası vardır herhalde??

Yine de taaa marmaristen izmire gelmeye gerek yok; orda yaptırıp fatura ile birlikte evrakları hdi ye gönderseydiniz keşke.

üstelik orada 3 günde bitecek iş burada 10 günde bitmez yoğunluktan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle Geçmiş olsun

Aracınız bu amaçla üretiliyor zaten, kartalın içindeki kişi takla atabilir ama sen sendelenirsin çünkü sizinki emer yansıtmamaya çalışır..

Birde araçların aldığı müdahale noktaları çok etken..

teşekür ederim Yakup. haklısın darbeyi emiş konusunda soldan vurdu kadın bize arka solda oturan arkadaş sağ koltuğa savruldu yer değiştirdi sadece dedğin gibi eski teknoloji olsaydı kesin yaralanma olurdu. Neyse bununla atlattığımıza şükrediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birbirlerine temas ettikleri noktalar önem taşıyor; ayrıca araçların hızlarıda çok önemli.

Karşı tarafın kaskosunun olmaması kötü olmuş.Ama trafik sigortası sizin hasarınızın bir miktarını karşılar, trafik sigortası vardır herhalde??

Yine de taaa marmaristen izmire gelmeye gerek yok; orda yaptırıp fatura ile birlikte evrakları hdi ye gönderseydiniz keşke.

üstelik orada 3 günde bitecek iş burada 10 günde bitmez yoğunluktan.

Evet trafik sigortası ile hallolacak ama dediğim gibi 15 gün aracsız kalıcak bu konuda yapmamız gereken bişey varmı kasko sözleşmesinde sanki kiralık araç verilme söz konusu gibi bişey okumuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.