Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II lerde Boya kodu ve numarası

Mevlüt Aksoy

Soru

Arkadaşlar Focus II lerde Boya kodu ve numarasını araç içerisinde yazan bir etiket varmıdır. Ben Araç kataloğunu araştırdım bulamadım. Bazı araçlarda yedek olarak rütuş boyası veriyorlarmış bana öyle bir şey vermediler. Park sensörü montajı yaptırdım, sensörler tamponda siyah siyah göze batıyor onları boyatmak istiyorum. Amaç renk farkı olmasın istiyorum.Araç rengi Aytozu Gri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Mevlüt abi sanırım servis dışında boyatacaksın..Artık teknoloji öyle ilerlediki bazı boyacılar araca bakarak kod'u çıkartıyor ve ona göre boya üretiyor (karışım ile)

Aracın bir taraflarında yazıyor mu bilmiyorum ancak servis'e telefon açarak öğrenilebilir diye düşünüyorum..

Buarada yedek boya felan eskiden vardı yahu ey gidi 1996 larda doğan ile verirlerdi küçük kutuda :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mevlüt abi sanırım servis dışında boyatacaksın..Artık teknoloji öyle ilerlediki bazı boyacılar araca bakarak kod'u çıkartıyor ve ona göre boya üretiyor (karışım ile)

Aracın bir taraflarında yazıyor mu bilmiyorum ancak servis'e telefon açarak öğrenilebilir diye düşünüyorum..

Buarada yedek boya felan eskiden vardı yahu ey gidi 1996 larda doğan ile verirlerdi küçük kutuda :D

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için Yakup, Geçenlerde bızim burada arkadaşın birisi o araç almış yedek lastiğin olduğu yerde küçük bir kutu içerisinde Rütuş boyası diye boya çıkmış. Araç Ford değil bende o yüzden cümleyi yazdım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar Focus II lerde Boya kodu ve numarasını araç içerisinde yazan bir etiket varmıdır. Ben Araç kataloğunu araştırdım bulamadım. Bazı araçlarda yedek olarak rütuş boyası veriyorlarmış bana öyle bir şey vermediler. Park sensörü montajı yaptırdım, sensörler tamponda siyah siyah göze batıyor onları boyatmak istiyorum. Amaç renk farkı olmasın istiyorum.Araç rengi Aytozu Gri.

Hocam renk koduna gerek yok, önüne gelen ilk boyacıya git anında sana focus aytozu grinin renk kodunu ezbere söyler, ben gittim ordan biliyorum :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rotuş boyası alırken adama focus aytozu diyince oda hemen yapıp vermişti, fırçayla sürünce fark oluyor ama boyadanmı yoksa rotuş olduğundanmı bilmiyorum.

Spolieri boyaya bıraktığımı söylemiştim, biraz önce aradılar ayna kapağının altındaymış boya kodu diye söktüm fotosunu attım bakalım ne olacak :D

Burayada ekliyim belki lazım olur :)

IMG_0547_zpscca52721.jpg

IMG_0548_zpsa08f6770.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.