Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

şerit takip sistemi

Erkan Aydın

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Konu yeri hatalıydı konuyu doğru yere taşıdım.Özen gÖstermenizi rica ediyorum

Şuan Focus 3'lerde bu donanım sunulmamaktadır..

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde ve abd'de standart veya opsyion olmak kaydı ile sunulmaktadır..

2012 yılında getirilmesi otosan planlarının arasındaymış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şerit Takip sistemi ile Kör Nokta Uyarı sistemi 2012 yılı içinde getirtilecek deniliyor..Gerçekten de çok gerekli donanımlar bence..özellikle uykusuz mecburi uzun yol yolculuklarında şeritten sapmalarda araç uyarı sinyali veriyor ve direksiyon titremeye başlıyor...Kör nokta uyarı sistemi ise A ve B sütunları kalın olduğu için oldukça tehlike yaşama riski bulunan Focus 3 ler için çok gerekli diye düşünüyorum...Ben özellikle kör nokta konusunda bu Focusta çok sıkıntı yaşıyorum,Focus 2,5 da böyle değildi oysa...Aynalar Focus 2,5 ile birebir aynı olmasına rağmen yandan gelen araçlar çok tehlikeli biçimde kör noktaya düşüyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben özellikle kör nokta konusunda bu Focusta çok sıkıntı yaşıyorum,Focus 2,5 da böyle değildi oysa...Aynalar Focus 2,5 ile birebir aynı olmasına rağmen yandan gelen araçlar çok tehlikeli biçimde kör noktaya düşüyor...

Korkarım ya koltuğun y ada aynaların doğru ayarlı değil. Bence gayet başarılı..

Kör nokta var ama aynalarda değil. Ben sağ dönerken yola penç durduğumda sağ arka taraftan gelen arabayı göremiyorum mesela. Ama Zeynep'in çocuk koltuğundan dolayımı sütundan dolayımı daha karar veremedim.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum yan dikiz aynalarıyla...Nasıl ayarlarsam ayarlayım kör nokta oluşuyor...Aynaların yerleşiminde mi yoksa koltukların pozisyonunda mı bir sorun var bilmiyorum...Gerçekten f3 sahiplerinin Kalın A sütunu ve kör nokta konusunda çok dikkatli olmalarını tavsiye ederim....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende tali yoldan ana yola çıkarken sıkıntı çekiyorum. Yani direk sağ yan tarafa bakarken neredeyse hiç görünmüyor yol. Kafamı ileri geri hareket ettirmek zorunda kalıyorum. Uzun ve keskin virajlarda da a sutunu özellikle sola dönülüyorsa yolu kapatıyor. Bunu bir de Clio da yaşamıştım, kafanı ileri geri hareket ettirmek zorunda kalıyorsun. Görüş açıları sıkıntılı bencede

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

A Sütunu çok kalın...Ayrıca ön camdaki sensör zamazingosuda çok büyük...Dolayısıyla ön sağ-sol görüş açısı çok kısıtlanmış....Aynalardaki kör nokta sıkıntısı da tehlikeyi daha arttırıyor....Lütfen dikkatli kullanın....Gerçekten bir sıkıntı var görüş açılarında....Hadi kör noktayı bir şekilde çözerizde a sütunundan kaynaklanan görüş açısı sıkıntısını napıcaz bilmiyorum...Aynamı koysak acaba ,hani şu 3-5 liratya satılan kör nokta aynalarından mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

opel de olan özellik f 3 titanıumlar da var mı acaba? benim çok aradığım bir özellik.

Hayır bu özellikler Focus 3 te yok. Sadece (kendi aracıma göre yazıyorum) sağa sola dönerken döndüğün tarafı ekstradan aydınlatan bir ampül koymuşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayır...Yok..Daha doğrusu şöyle,Titanyum F3 lerde viraj aydınlatma lambaları varne tarafa direksiyon dönerse o taraftaki farın içinde o köşeyi aydınlatan bir ekstra far daha var....Bi-Xenon farlar var ama Titanyum x pakette..Ancak BiXenon farlarda aktif farlar şu an yok,yani karşıdan gelen yada öünüzdeki aracı algılayıp farları kısaya çeviren sistem avrupada var ancak henüz Türkiyede satışta diil..Sürüş Destek sistemi+Kör nokta sistemi ile birlikte 2012 de Türkiyede satışa sunulması ekleniyor....Videoda görülen adaptif yani sağa sola dönen BiXenon farlar ise yok,sadece Yükseklk ayarını kendiliğinden yapan BiXenon farlar var....Viraj aydınlatma işini sadece viraj lambalarıyla yapıyor fakat ben çok memnunum gayet yeterli aydınlatması benim Titanyum X in....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

A Sütunu çok kalın...Ayrıca ön camdaki sensör zamazingosuda çok büyük...Dolayısıyla ön sağ-sol görüş açısı çok kısıtlanmış....Aynalardaki kör nokta sıkıntısı da tehlikeyi daha arttırıyor....Lütfen dikkatli kullanın....Gerçekten bir sıkıntı var görüş açılarında....Hadi kör noktayı bir şekilde çözerizde a sütunundan kaynaklanan görüş açısı sıkıntısını napıcaz bilmiyorum...Aynamı koysak acaba ,hani şu 3-5 liratya satılan kör nokta aynalarından mesela

Abicim ben onlardan takacaktım Focus a .. Denk gelmedi.

Eskiden sıklıkla yazardım Corolla nın devasa yan aynalarından sonra Focus unkiler dar geldiğinden 3 ölümcül kaza atlatmıştım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.