Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 3 klima sorunu

isa ak

Soru

arkadaşlar merhabalar

yeni üye oldum siteye aracımıda yeni aldım aracım 2013 tdci focus titanyum smart paket. aracın araç içi hava silkülasyon tuşuna bastığımda 1 dk sonra arac içi silkulasyonu burakıp tekrar dışardan pis havayı almaya başlıyor bu sorunun çözümü nedir yani kendi kendine sürekli iptal ediyor  lütfen yardım edermisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

yok malesef murat bey sorun cözülmedi servis de bana aynı şeyi söyledi mem sensörü muhabbeti......  ama bana saçma gelen konu şu şimdi diyelim bir orman yangını olan bölgeden geçmek zorundasınız.  araç içi silkülasyonu kapatırsanız cam soğuk oluyor açarsanız arabanın içine duman giriyor ve zehirlenme tehlikeniz var napacağız bu durumda geçenlerde denizliye gittik hava silkülasyonunu kapattım soğuk oldu açtım dışarıdan kömür kokusu aldı çocuk rahatsız olsu öksürmeye başladı ne saçma bir sistemdir... eski arabam corsa idi araç içi silkülasyon tuşu açık 1000 km git ne buğulanma yapar ne de dışarıdan pis koku alırdı galiba ford a geçmekle hata yaptım

isa ak tarafından düzenlendi
eksik yazma
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben içerideki buğuyu çözerken klimayı açıyorum iç sirkülasyonu kapatıyorum dereceyi kırmızıya getiriyorum ve içerideki buğunun durumuna göre fanı 1,2,3,4 neyse hemen buğuyu çözüyorum bu şekilde klimayı devreye sokmuyoruz diye tahmin ediyorum yanlışmıyım yoksa, iç sirkülasyon düğmesi bendede devreden çıkıyor ama baya bir zaman geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben sorunu anlamadım. İklimlendirme özellikli otomatik klimanız var. Bir çok şeyi sizin yerinize yapıyor. Senaryoyu ise hiç anlamadım. Yangın olan yerde ne işiniz var, klimayı neden kapatmıyorsunuz (malum sıcak olacak, cam niye soğuk olsun). Sürekli iç havalandırmada çalışırsanız, içerdeki oksijen oranı düşecek. Bu da siz farkında olmadan dikkat düşüklüğüne sebep olacak, kaza vs ihtimalini arttıracak.

Ayrıca araçta polen filtresi var. Kömür dumanı falan içeri girmez hemen. O kadar yoğun bir ortam olursa da klimayı kapatırsınız. Bence eski alışkanlıklarınızdan kurtulmalısınız. İç sirkulasyon sadece kısa süreli devrede olması gereken bir opsiyondur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.