Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3.5 Sensör Algılanamadı Hatası

Gökhan Tekin

Soru

İyi günler arkadaşlar. Bir konu hakkında değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Cumartesi günü focus 3.5 trend x aracıma yetkili ford servisinde kışlık lastiklerimi taktırdım. Ancak araç 15-20 km gittikten sonra lastik sensörü algılanamadı hatası verdi ayrıca araçta da 100 km hıza ulaşınca direksiyonda ve araçta acayip bir titreşim meydana gelmeye başladı. Bugün aracımı tekrar servise götürdüm olanları anlattım. Servis elemanı ısrarla bu araçlarda sensör yok abs'den alıyor falan bigiyi dedi. Bilgisayara bağladı falan ama teste çıktığımızda tekrar aynı hatayı verdi. Nitekim anlamayınca aracı sabahtan getirin bakalım dediler.sorularım şunlar.

1-Focus 3.5 lastik hava basıncı  sesörlü mü?

2-Kar lastiğinde bu kadar titreşim normal mi?

3-Sizce o servise aracımı emanet edeyim mi tekrar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 saat önce, Gökhan Tekin said:

Tamamdır o zaman ;)

Problem çözüldü demek ki geçmiş olsun.... sana tavsiyem yeni takılacak sensör resmi kayıt ile yapılsın (fatura, garanti vb.) Eğer orjinal olmayan veya problemli bir parça takarlar ise hakkını arayabilesin nacizane tavsiyem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Faruk Çelik said:

Problem çözüldü demek ki geçmiş olsun.... sana tavsiyem yeni takılacak sensör resmi kayıt ile yapılsın (fatura, garanti vb.) Eğer orjinal olmayan veya problemli bir parça takarlar ise hakkını arayabilesin nacizane tavsiyem.

Yetkili servisin orjinal ürün takmama gibi bir şansı varsa o servisi kapatırlar hocam :) Merak etmeyin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Yakup Çağatay said:

Yetkili servisin orjinal ürün takmama gibi bir şansı varsa o servisi kapatırlar hocam :) Merak etmeyin 

İyi de neden yetkili servis yandaki ahmet/mehmet ustaya lastiği söktürüp taktırıyor. Sence bilgili bir çalışan olsaydı o sensöre zarar gelirmiydi ben bu ülkede yapılan işlerin layıkıyla yapıldığına inanmıyorum. Ben yetkili serviste değiştirdiğim baskı balatayı 400km sonra tekrar değiştirmek zorunda kaldım hemde suçlanarak bu sebepten herzaman garanti oynamak lazım. Başını ağırttım kusura bakma....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.