Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

e-fatura, mali mühür işleri

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

iki yıl önce e-fatura çıktığında dedim muhasebeciye "abi geçelim zaman kazanalım" oda tutturdu "gerek yok çok uğraşırsın" diye rafa kaldırmıştık.

biz o zaman yaptırmadık şimdide gelmiş "acele e-faturaya geçmemiz lazım son gün 1ocak"

şu anda kışa giriyoruz bizim sezondur kendileri ve felaket yoğunum işin gıcığı herhangi bi muhasebe programı kullanmıyoruz (logo, mikro vb...)

kendi yazılımımız var. muhasebede defter tutuyor 

daha önce geçmiş var mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kısa zamanda (1ocağa kadar) nasıl entegre edilecek?

normalde logo vs program kullansaydım iş kolaydı sadece bi uygulama alıp kurmak yeterliydi

amma velakin şimdi yazılım kendimize has olduğundan sıkıntı var

muhasebecide illa logo alın diye tutturdu. bizde almadan nasıl halledebiliriz diye bakıyorum

ya bu tip evrak işlerini son güne bıraktırmıyorlar mı  :/

genel olarak entegrasyon dökümanları var ama okudukça kafam karıştı nerden başlıyacağımı bulamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Olcay Sert said:

kısa zamanda (1ocağa kadar) nasıl entegre edilecek?

normalde logo vs program kullansaydım iş kolaydı sadece bi uygulama alıp kurmak yeterliydi

amma velakin şimdi yazılım kendimize has olduğundan sıkıntı var

muhasebecide illa logo alın diye tutturdu. bizde almadan nasıl halledebiliriz diye bakıyorum

ya bu tip evrak işlerini son güne bıraktırmıyorlar mı  :/

genel olarak entegrasyon dökümanları var ama okudukça kafam karıştı nerden başlıyacağımı bulamadım

hocam bu iş böyle soru sormakla bitmez ben size söyleyeyim :) ciddi bir çalışma gerektiriyor bu süreç... Siz E-Fatura kapsamına girer misiniz onu bilemiyorum tabi ama size tavsiyem öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı'nın e-fatura portalını bir kurcalamanız. Burada size mali müşavir yada yeminli mali müşavirden ziyade teknolojik altyapı sağlayan "entegratör" firmalar yardımcı olacaktır.

allah kurtarsın diyorum... ağzına kürekle vurun o mali muhasebecinizin :) 

http://www.efatura.gov.tr/anasayfa.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Olcay Sert söyledikleri %80 doğrudur dedi, telefonunu vereyim dedim, bugün değilde yarın konuşalım dedi. Yarın size telefonu iletirim bir de ilk ağızdan bilgileri alırsınız. Programın standart olmaması sıkıntı şuan için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok sağol @Yakup Çağatay bende sabahtan beri bu işle uğraşıyorum nasıl yapsamda çıksam diye. an itibariyle özel entegratör işi baya kolaylaştıracak benim için gibi.

@Mert Yürüyen e-fatura e-arşiv e-defter hepsi mecburiymiş ciroya göre 

özel entegratör firmalardan bi kaçıyla konuştum onlarda da muallakta kalacak cevaplar aldım. yarın biri gelecek bakalım neler diyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

süreç hakkında bilgilendireyim @Yakup Çağatay  @Mert Yürüyen

mali mühür başvurusu yaptık. 15-20 gün sonra gelecekmiş

gelince özel entegratör ile e-fatura başvurusu olcakmış

şimdilik beklemedeyim.

3 firma ile görüştüm medyasoft, ayasofyazılım ve türkkep

medyasoft bi teklif geçti dudağım uçukladı 

türkkep ile entegrasyon ve fiyat verme işi devam ediyor

ayasofyazilim fiyat verdi entegrasyona başlıyamadık 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.