Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hella Marka Far stop hakk.

Celal Gulluoglu

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba focus mk1 sahibiyim ve hep orjinallikten yanayım hella marka ön mercekli far ve arka 5D stolarını arıyorum fotolarını ekliyorum yardımlarınız bekliyorum dostlar

hocam en sonda eklediğin far st170 farı. solu bende var. sağ tarafıda getirmeye çabalıyorum ama başka far yaptırdığım için nakit tükendi. eğer istersen ve belli bir kapora verirsen 300 Tl kadar. sağ tarafınıda sana getirtebilirip sağ-sol far şeklinde sana veririm. toplamda 750 lira alırım. her hangi bir sorun olursada yani ayın 21 inde far elime geçmez ise de bana yolladığın parayı kuruşu kuruşuna iade ederim.

+ o farı aldığın zaman direk taksanda çalışmayacak. çünkü ST170 far tesisatı farklı. o konuda da yardımcı olurum.

+ o st170 farını alınca tam anlamında çalışması için yani far yükseklik ayarı vs yapılması gerekenler var. öncelikle sana hella üretimi bir çift far motoru lazım. bendeki sol farda motor var ama otomatik seviye ayarlı step motor. o düz focuslara takılınca çalışmıyor. onun için bir çift vw far motoru alman lazım. yine o farlar balast ve ampul olmaksızın geliyor. bir çift hella gen4 balast ve ve d2s ampul lazım ki fazladan başka parçalarda gerekebilir ( ampul tutucu gibi) farın xenon tesisatı hazır farın altında balast soketi var. ama farın içinde ampul tutucu sıfırda geliyor mu o belli değil. bendekinde ampul tutucu yok mesela.

yani sanmaki farı alınca taktım farlar yandı şeklinde olacak :)

diğer koyduğun hella farlar ise set şeklinde almalısın onunda başka yerde ilanın koymuştum senin için 500-600 euro gibi bir şey. set alırsan sıkıntı yok çünkü hella en cincik kablosunu bile yolluyor. trde 1-2 set satıldı birisi ithal etmiş hemde yok paraya 1000 tl ye felan gitti. ama o far bi xenon değil sadece xenon. ama onda otomatik seviye sensörü için gerekli tüm parçalar vardı. yine ebayda gördüğün farlar 3 yada 4 çeşit. hella focus I için aksesuar üretimini durdurmuş. tr hella disbiritörü öyle dedi. parça nosu ile gitsen katalogta yok diyorlar.

hellanın Focus I için ürettiği o 3-4 çeşit fardan birisi morette tipi olan. o piyasada tek tük bulunabiliyor hatta bir çifti geçen gördüm 850 lira istiyorlardı ama halojen mercekli tip. onun 2 tiği var birisi 2002 önceis iiçin sinyalsiz bir tipi 2002 sonrası için sinyalli şeklinde.

diğerleri ise en başta senin koyduğun şekilde olanlar onlarda bir tipi bi halojen ve sürüşe duyarlı dynabeam diye geçiyor. bir tipte xenon far diye geçiyor. vs vs

yani kısaca demem o ki eğer cidden böyle farklı ama kaliteli bir far alcam dersen en az 1000 tl gözden çıkarmalısın.

st170 farı için tak çalıştır hale gelmişi sana yine nerden baksan far far motoru balast ampuldü derekn 1000 i rahat geçer.

hella morettiler ise 800 liraya felan istanbulda 1-2 yerde bulunabilir.

diğer farlar ise anca dışardan birisi getirse gelir. çünkü Focus I için kimse 1000-1500 liralık aksesuar geitrmiyor. ebaydan alacam dersen eğer ondada paket gümrüğe takılıyor. heleki DHL felan ile yollanırsa gümrükten çekmek için biraz masraf yapıyorsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi fikir cok guzel hatta sinyallerde sis fari yapilabilir kargosu ne kadar tutar ki tahmini?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.