Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Titanium Aşırı Voltaj Sorunu

ErdemG

Soru

Merhaba Focus'cular

Başımdan Geçen Bri Olayı Anlat ve Yardım Almak İstiyorum

Saatte 200 Km ile Giderken (Otoban) Araç Birden Kendisini Kapattı ekranda Bir Kaç Yazı Belirdi ve yanlış Okumuyorsam

Güvenli Duruş Sistemi Yazdı aracı Emniyet Şeridine çekebildim Sorunsuz şekilde ve durdurdum.

O an ekranda 'Aşırı Voltaj Yüklenmesi' Diye bir hata belirdi ve tekrar etti sanki araba reset atmış bütün katran ve uyarı sesleri test modunda gibi tek tek çalışmaya başladı

arabayı tekrar çalıştırmak istediğimde ilk Start Tuşuna Basmamda çalışmadı sadece bir kere calışma sesi verdi çalışmadı araç içindeki tüm elektirik harcayan sistemi kapadım "Teyp farlar iç aydınlatma vs i 4 lü ler hariç" tekrar bastım araç çalıştı.

yolumuza devam ettik ama fordu arayıp bir dünya fırçaladım

yol yardımı geldi aracı bilgisayara bağladı ve gariptirki hiç bir hata bulunamadı pazartesi servise getirmemi istediler götürdüm ve srunun kısaca

"YüKSEK GERİLİM HATLARINDAN ELEKTİRİK çEKMESİ SEBEBİ İLE MEYDANA GELDİĞİNİ VE BİR ARACIN da 'Focus Değil Ama Ford' Aynı şeyi YAPTIĞINI SöYLEDİLER"

Deli oldum Bu Durumla ilgili ne yapa bilirim

Elimde olay anını çeken tesadüf video görüntüleri var tavsiyeniz nelerdir

Dava Şikayet Teknik Destek Her Görüşe Açığım Kolay Gelsin Teşekkür ederim...

İlgili Video :

https://rapidshare.com/files/4286249359/10092011065.mp4

ErdemG tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

olur olur...ama bu son olsun....4 sap belkide daha kötü olabilirdi herşey....ben şunu öğrendim hayattan insan durabileceği hızda gitmeli,dönebileceği kadar da yüzmeli...yoksa ikisininde garantisi yok...hayatta...bir pm at bana ötv ile ilgili bildiklerimi paylaşıcam sana ...olurmu...onlarıda bilde mevzuatta yanlış olmasın bazı şeyler... :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

,

Eylülün sıcak son haftası ve hafta sonunu Erdek'te geçirme kararı aldık ne varki Bursa Gemlikten Bir arkadaşı Daha alma Durumu Ortaya çıktı Haliyle önce Gemlik Sonra Erdek Yoluna Düşme Durumu Oluştu Haliyle Bursanın İçinden Dolaşmaktansa Arkadan Dolanmak Işıklara vs takılmama için Otabandan girdik ve saat 11 suları falandı yanlış hatırlamıyorsam amaç en geç 00:30 da erdekte olup kalacak bir yer ayarlamak tı ki geç saate kalırsak zira yer ayarlama sorunu baş gösterecek benim Oğlanın içinde (Focus'um) 4 sap yatmak zorunda kalacaktık :smiley2k:

Olay Eylül ayı son haftasında oldu siz Kasım ay'ı ortasında şikayete mi başladınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olay Eylül ayı son haftasında oldu siz Kasım ay'ı ortasında şikayete mi başladınız ?

İlk müraacatım olayın takibindeki pazartesi günüydü lakin elimde bir dayanak olmadığı için bir şey idda edemedim ve tabir-i caizsse baştan savıldım. arkadaşım tesadüf videoyu çektiğini ne varki fark etmediğini bile getirdi ve video benim elime geçen pazar geçti olayla ilgili müracaat erz talep sıkıntısı buradan kaynaklıdır

olayla ilgili zaten ilk yol versisi tutanağı mevcuttur...

ErdemG tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani video çekilmemiş olsaydı sineye çekecektiniz ? Ama dava açmaktan bahsediyoruz şuan..

Video çekmek zorunda değilsiniz size inanmak zorunda ford ve hatalarda çıkıyor zaten... Usta baştan savıcı cevaplar dışında parçaları kontrol etme zahmetine gitmedi mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani video çekilmemiş olsaydı sineye çekecektiniz ? Ama dava açmaktan bahsediyoruz şuan..

Video çekmek zorunda değilsiniz size inanmak zorunda ford ve hatalarda çıkıyor zaten... Usta baştan savıcı cevaplar dışında parçaları kontrol etme zahmetine gitmedi mi ?

sanırım bir kaç yerine baktı o ara ben müdür ile görüşüyordum ama bilgisayarda gördüğü hatadan sonra bir kayıt tutanağı hazırlandı tespit çalışmaları başlatıldı bunu içinde bir kaç kanal ile irtibata geçileceği dile getirildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir dakika yaaa,Erdem sen arabana navigasyon mu taktırttın?O orta konsol ekranındaki görüntülerde navigasyon bvar sanki???

Cep telefonunu mu koydun oraya??Abilerim cep telefonu nuzu aracın elektrik sistemlerine yaklaştırmayın yahu...Sakatlık oluyor..Bak arabanın kullanım klavuzunda bile anahtarlarınızı (anahtarsız çalıştırma olan araçlarda) cep telefonu ve manyetik aletlerden uzak tutun,temas ettirmeyn yazıyor....

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir dakika yaaa,Erdem sen arabana navigasyon mu taktırttın?O orta konsol ekranındaki görüntülerde navigasyon bvar sanki???

Cep telefonunu mu koydun oraya??Abilerim cep telefonu nuzu aracın elektrik sistemlerine yaklaştırmayın yahu...Sakatlık oluyor..Bak arabanın kullanım klavuzunda bile anahtarlarınızı (anahtarsız çalıştırma olan araçlarda) cep telefonu ve manyetik aletlerden uzak tutun,temas ettirmeyn yazıyor....

Evet cep telefonuuu. iyide o zaman neden blue tooth var sonuç ile telefon sinyalleri arabanın dışından da etkileye bilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.