Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Mca 3 Direksiyonundan Gelen Tıkırtı Sesleri

Şükrü Ersin

Soru

Yeni mca 3 arabamdan bir haftadır sesler gelmeye başladı.Arabayı çalıştırmak için kontak anahtarını iki kere çevirdiğim zaman daha çalışmadan bile direksiyonun etrafından tıkır tıkır sesler geliyor.tekrar kontağı açıp kapayınca ses kesiliyor .Bazen sesi hareket halinde de yapıyor Sesin kaynağını tam bulamadım direksiyonla onun yanındaki havalandırma ızgarasından geliyor gibi.Bu konuda bir fikiri olan varmı acaba.İşlerimin yoğun olmasından dolayı arabayı ancak  ramazan ayında servise götürebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben  parkeli ya da taşlı asfaltlı bir yola girince tıkırtı sesleri geliyor.Ön göstergelerden geldiğini düşünüyordum ama bir arkadaşım kullanırken direksiyon gövdesinde kontağın alt kısmındaki plastiği sıkıca tutunca tıkırtı kesilmişti.Servise vakit bulursam gösterecem.Aynı yerden geliyor olabilir sizin tıkırtılarda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben  parkeli ya da taşlı asfaltlı bir yola girince tıkırtı sesleri geliyor.Ön göstergelerden geldiğini düşünüyordum ama bir arkadaşım kullanırken direksiyon gövdesinde kontağın alt kısmındaki plastiği sıkıca tutunca tıkırtı kesilmişti.Servise vakit bulursam gösterecem.Aynı yerden geliyor olabilir sizin tıkırtılarda

Benim aracımdan gelen ses plastik tıkırtısı sesi değil .Araba hareket etmediği zaman bile geliyor kontak anahtarını marşa basmada iki kademe çevirdiğim zaman geliyor sanki elektirikli direksiyona aküden enerji geliyor ikinci defa kontağı çevirdiğimde cıt diye çok az ses geliyor.Bir türlü anlayamadım.Bir saat sonra tekrar marşa baştığım zaman aynı ses gene geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima sesi olmasın o.

Biraz açıklarmısınız ben de ondan şüphelendim havalandırmadan geliyor gibi ama ben ömrümde hiç klimayı çalıştırmadım bana dokunuyor bu gün bende düğmelerini kontrol etim kapalıydı acaba başka bir yerimi açık.ben arayı kullanırken devamlı alt ortadaki düğmeyi açık tutuyorum orasını kapatmammı lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan abinin dediği gibi  sirkülasyonla ilgili bir durum aynısı bizim focus 2.5dada oluyor biz 2. el aldığımızdan dolayı sıfırken bu durum varmıydı bilemiyorum ama Şükrü abi muhtemelen sıfır olarak aldı. ilk aldığı zaman bu sesler yoksa sonradan bu seslerin gelmesi sorun değilmi aklım karıştı bak yine  :mellow:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2 de de vardı korku filmi gibiydi o havalandırma kapaklarının sesi.

sattığım arkadaşa da söyledim sıkıntı yapma diye.

ama sizde erken başlamış geçmiş olsun.daha otomatik klimanın sensör soğutma fanının sesi var siz o bölüme gelmediniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.