Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vites Sorunu Ve Çekiş Sorunu

ismail orçan

Soru

1-2 aydır 1. vites ve 3 vitese geçme sorunu var

2009 TDCİ Titanium hb aracım 1. vitese zor geçiyor hatta elimi viteste tutuyorum hareket ederken bildiğin titriyor 2. vitesde sorun yok gayet yumşak 3. vitese atarken yine bi zorluk oluyor sanki bir yere takılıyormuş gibi oluyor boşdan 3e atıyorum 4-5 geri vites yine gayet pürüzsüz geçiyor hatta bugün ışıklarda 1. vitese taktım araba hareket halindeyken vites çıktı nasıl desem cızzttt diyede ses geldi sizce sorun ne olabilir ?

2. sorunumda 2300 devirden sonra araç gitmiyor bağırıyor dip gaz yapsamda zor ivmeliyor. iskenderun full şehir içi kullanım ortalama hız 35  6.1 yakıt tüketimi normal diye düşünüyorum duman atma hiç bir şekilde yok egzoz bile yeni gibi duruyor turboda üfleme yok hortumlarda fln kaçak yok arkadaşın 2009 tdci titanium x aracınıda sürdüm bariz performans farkı var onun aracı 152 binde bizim araç 112 binde şuan.

ismail orçan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir - Vites kablosu sorunu gibi geldi bana, baktırmakta yarar var. Büyük ihtimal ile kablo ayarı ile hallolacaktır.

İki - En son ne zaman bakım gördü sizin kuZu? Hava filtresi vs. tıkanmış olmasın?

...her iki sorun da servis'e uğrayıp bi çaylarını içmenizi gerektirecek minör şeyler. Eminim fazla sıkıntı çıkarmadan işinizi görürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaan abi en son bakımı haziran 2014de yapıldı 8400km fln gitmişim 10bini doldurup öyle gitmeyi düşünüyordum fırsat bulursam servise bi uğrayayim inşallah kuzu bizi Üzmez. Tanıdık bir özel servis ustam var onu aradım senkromec gitmiş olabilir şanzımanin açılıp bakılması gerek diyor açılmasına sizce gerek varmi birde bu sorunlar için yetkili servisemi gitmeliyim sizce önceki bakımı yetkili servis dışındaki bir yere yaptırmışdim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...bir yıl olmuş işte. Yağı değişsin, filtreler elden geçsin, ayarlarına bakılsın büyük ihtimal ile çekiş düzelir. Şanzıman olayına gelince ... senkromeç olduğunu sanmam ... vites geçiş çubuğunun üzerinde plastik bir burç var, o aşınırsa selektör düzgün çalışmaz vs.vs. büyük ihtimal ile basit bir şeydir. Yanlış hatırlamıyorsam sizin araçta babadan, dededen kalma MTX70 şanzıman var, onun biraz elden geçmişini millet ralli'de kullanıyor (o kadar sağlam bir şey yani, bildiğin çekiç kıvamında) ezbere şanzımanı indirttirme ... önce basit şeylere baksınlar, sonra detay'a geçilir.

...yetkili servis işine gelince ... buna nasıl bir cevap vereceğimi düşünüyorsun üstadım?  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...bir yıl olmuş işte. Yağı değişsin, filtreler elden geçsin, ayarlarına bakılsın büyük ihtimal ile çekiş düzelir. Şanzıman olayına gelince ... senkromeç olduğunu sanmam ... vites geçiş çubuğunun üzerinde plastik bir burç var, o aşınırsa selektör düzgün çalışmaz vs.vs. büyük ihtimal ile basit bir şeydir. Yanlış hatırlamıyorsam sizin araçta babadan, dededen kalma MTX70 şanzıman var, onun biraz elden geçmişini millet ralli'de kullanıyor (o kadar sağlam bir şey yani, bildiğin çekiç kıvamında) ezbere şanzımanı indirttirme ... önce basit şeylere baksınlar, sonra detay'a geçilir.

...yetkili servis işine gelince ... buna nasıl bir cevap vereceğimi düşünüyorsun üstadım?   :)

Kaan üstadım sizin yorumlarınıza bayılıyorum vallahi öyle bi anlattınız ki Şanzımana baktırmakdan vazgeçicem nerdeyse :D şaka bir yana vites konusunda içimi rahatlattınız inşallah bakıma gittiğimde onuda göstericem üzmez bizi , yetkili servis işine gelince bi tanıdık var ama onunda pek anladığını sanmıyorum bizim focuslardan,iskenderundaki ford ovalı servisi nasıl hiç fikrim yok o yüzden sormuştum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaan üstadım sizin yorumlarınıza bayılıyorum vallahi öyle bi anlattınız ki Şanzımana baktırmakdan vazgeçicem nerdeyse :D şaka bir yana vites konusunda içimi rahatlattınız inşallah bakıma gittiğimde onuda göstericem üzmez bizi , yetkili servis işine gelince bi tanıdık var ama onunda pek anladığını sanmıyorum bizim focuslardan,iskenderundaki ford ovalı servisi nasıl hiç fikrim yok o yüzden sormuştum :)

İsmail Ovalı çok çok iyidir yıllardır gittik geldik tek bi sıkıntı yaşamadım gönül rahatlığı ile gidebilirsin Alper abi vardı satış müdür duruyor mu bilmiyorum ama pişman olmazsın

Ovalı iyidir, aile işletmesidir ve de işin sahibi işin başındadır. Beyefendi adamdır...

Aynen abi katılıyorurum bu konuda [emoji106][emoji106][emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakım yapıldı ama serviste değil  5-30 castrol yağ,hava filtresi,yağ filtresi,mazot filtresi,polen filtresi değişti ama hala 2200-2300 den sonra gitmeyi istemiyor vites değiştirince bi atikleşme bi ivme kazanma oluyor 2200e geldiğinde yine bağırmalar gitmek istememeler devam ediyor. Birde  Dacıa sandero kalkışta benden hızlı kalktı chıp fln atmışsa bilemem ama benden hızlı kalktı motordaki krumları atsın diyede geçen hafta uzun yolda 5. vites dip gaz 195 fln yaptı 200ü görmedi ve bu seferde 195 ile giderken solumdan yeni kasa seat toledo geçti nasıl sinir oldum normali bumudur bu TDCİ ilerin son hız olarak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.