Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Cam Fitili + Motordan Gelen Ses

Caglar Binici

Soru

Merhabalar

1.sorunum  aracım 1 . ve 2. viteste kalkarken motordan sürtme sesi geliyor ( Serviste fordun kronik sorunu dediler yolladılar rahatsız edici )
2. sorunum geri giderken frene hafif basmamla ön takımdan tak diye vurmasi 

3 . sorunum iste araç içi cam fitilinın ordan gelen ses (şöför yan camı resimdeki kısım ) 

4. sorun ise bozuk yollarda gelen gösterge paneli ve dreksiyondan geleln tıkırtı sesi 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim  

vgrQBA.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün torpido gözünde temizlik yapayım dedim. 2013 nisanında 15 bin bakımındaki iş emri kağıdı elime geçti şikayetlerim şunlarmış 1.direksiyon kutusundan gelen tıkırtı 2.dikiz aynası üstü sensör kutusundan gelen tıkırtı 3. Vites topuzu sağ taraftaki plastikten gelen rezonans ses 4.yolcu sağ direkten gelen ses şöyle bir gülümsedim 1. Tüm fordların kronik sorunu çaresi müzikte 6. Kademe ses ikinci sorunu köpük sıkıştırarak kendim hallettim. 3.sorunu plastiklerin aradına küçük karton parçasıyla hallettim hala oradamı bakmadım bile 4. Sorun emniyet kemerinin sert etiketinin sürtme sesiymiş makasla icabına baktım. Arabamı seviyorum küçük şeylere takılmayalım 270 tork tüm sorunları görmezfen gelmeme yetiyorda artıyor bile. Aracınızı keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fitil bölümü sıvı sürülerek ses giderilir.

Direksiyon kutusu bozuk yolda ses yapabiliyormuş öyle söylüyor kullananlar bunun için detaylı başlıklarımız var.

Diğer konular için servis size gereken cevabı vermiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fitil bölümü sıvı sürülerek ses giderilir.

Direksiyon kutusu bozuk yolda ses yapabiliyormuş öyle söylüyor kullananlar bunun için detaylı başlıklarımız var.

Diğer konular için servis size gereken cevabı vermiş. 

fitil bölümüne serviste sıvı sıktılar degişen birsey olmadı kapıyı yukarı dogru kaldırdı ayari düşmüş dedi şimdi daha çok geliyor :(

Bir başka servis ziyareti gerek gibi...

Pazartesi 45 bakımına nigde be pa götürücem otokoçta hersey normal kronik sorun bunlar dediler 

120 milyarlık volvoda bile var diyor aynı sanzımanı kullanıyorlarmıs yazık paramıza o zaman 

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Duyulan sesler konusunda yalnız olmadığıma sevindim [emoji4]

Benim araçtan gelen ve beni deli eden sesler;

1- ön cam sağ direğin iç plastik aksamından düşük devir ve bozuk yolda gelen tıkırtı.

2- vites topuzunun sağ tarafındaki plastik panelden (sağ yolcunun sol bacağına denk gelen plastik alan) düşük devirde ve bozuk yolda gelen zırıltı (tam tabir bu) sesi.

Özellikle ön panelden gelen sesler kronik sanırım. 2007 model Fiat punto aracımı tıkırtıları ve sesleri 5 servis ziyaretinde çözemeyince satmıştım. Bakalım bunda durum ne olacak.

Arkadaşın 12 yıllık 2003 model Golf' ünde tık ses yok, bizim 2014 model araçta zırıltıları duymayalım diye müzik açıyoruz.

Herkese iyi haftasonları..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.