Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 Tdcı Motoru Çalıştıırırken Bazen Sanki Marş Bir Şeye Takılırmış Gibi Bir Ses Çıkıyor

c.erdem

Soru

motoru çalıştıırırken bazen sanki marş bir şeye takılırmış gibi bir ses çıkıyor ve ilk etapta araç çalışmıyor.

tekrar marşa bastığımda şimdiye kadar hep çalıştı ama bu sesin neden çıkabileceğini merak ediyorum ve biraz endişeleniyorum.

bu arada anahtarı takıp çevirdikten sonra her zaman kısa bir süre bekliyorum.

doğrusu bu mu acaba yoksa kontğı hemen çevirmek mi ?

araç focus ghia 1.6 tdcı.

zaman ayırıp cevap verecek olanlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Erdem arkadaşım, beni aracım da 2006 tdci ghia. aracı 4 yıldır kullanıyorum. zaman içerisinde makul seviyede tecrübe edindiğim hususlar oldu. Aracı bakımları dahil her aşamada servise götürdüm. Ancak Edirne'deki, Erzurum'daki ve Hatay'daki servis ile çalışanlarının bakım veya arıza anındaki hareket tarzlarının ve araca yaklaşımlarının farklı olduğunu gördüm. Bununla birlikte sahada bulunan tamirci esnafın da yaklaşımlarını bir türlü tatmin edici bulamadım. sözün kısası aracın emin ellerde, ne yaptığını ve nasıl çare üreteceğini bilen birileri tarafıdan kotrol edilmesinde fayda olacağını düşünüyorum.

Aracınızın durumuna gelirsek, ki Ghia'ların elektrik, elektronik, elektromekanik ve mekanik donanımları itibariyle, bir yerde arıza meydana gelirse yani mekanikte arıza olursa arızanın nedenini mantık olarak mekanikte (marş motorunda) aramanız gerekiyor, ancak bu sorun marş motorunun hareketli parçalarında veya kömürlerinde veya diyotlarında veya rulman bilyalarında vs. olabilir. Bununla birlikte akünün zayıflığı, araç üzerideki elektrik kaçağı, şarz dinamosunun arızasının da tali sebepler olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. kolay gelsin    

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.