Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Seyir Halindeyken Motor Durması

Ferhat A.

Soru

yeni 2005 model 1.6 tüplü benzinli otomatik focus 2 hb araba aldım.almadan özel serviste bilgisayara bağladılar sorun çıkmadı.sadece motor arıza ışığı yanıyor lpg den dediler..arabayı aldım..aracı denemek için otobana çıktım.160 km/h hızla giderken araba gaz yemedi.gaza bastım bastım ama devir düstü.motor sesi,göstergedeki ışıklar gitti.direksiyon sertleşti.panik yaptım biraz.sağa çektim durdum.kontağı açtım kapadım ışıklar geldi.bastım kontağa çalışmadı.gaz kokusu geldi.benzine alıp tekrar bastım çalıştı...yoluma devam ettim..lpg ye almaya cesaret edemedim.ertesi gün lpg ye aldım normal çalışmaya devam etti..bir defa da lpg de dururken stop etti..bu olayım km saatiyle ilgisi olabilir mi başka bi seferde de kontağı açtığımda akü ve yağ lambası yanmadı.tekrarında yandı.birkaç gündür sorun yok. .bu sorunlarla karşılaşan var mı.deneyimli arkadaşların cevabını bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

yeni 2005 model 1.6 tüplü benzinli otomatik focus 2 hb araba aldım.almadan özel serviste bilgisayara bağladılar sorun çıkmadı.sadece motor arıza ışığı yanıyor lpg den dediler..arabayı aldım..aracı denemek için otobana çıktım.160 km/h hızla giderken araba gaz yemedi.gaza bastım bastım ama devir düstü.motor sesi,göstergedeki ışıklar gitti.direksiyon sertleşti.panik yaptım biraz.sağa çektim durdum.kontağı açtım kapadım ışıklar geldi.bastım kontağa çalışmadı.gaz kokusu geldi.benzine alıp tekrar bastım çalıştı...yoluma devam ettim..lpg ye almaya cesaret edemedim.ertesi gün lpg ye aldım normal çalışmaya devam etti..bir defa da lpg de dururken stop etti..bu olayım km saatiyle ilgisi olabilir mi başka bi seferde de kontağı açtığımda akü ve yağ lambası yanmadı.tekrarında yandı.birkaç gündür sorun yok. .bu sorunlarla karşılaşan var mı.deneyimli arkadaşların cevabını bekliyorum...

iyi bir lpg montoj servisine götürüp kontrollerinizi yaptırın,  normalde arıza lambasının yanmasıda çok sık görülen bir olay değil,  lpg montajında ustanın işçiliği çok önemli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lpg ustasına gitti

iyi bir lpg montoj servisine götürüp kontrollerinizi yaptırın,  normalde arıza lambasının yanmasıda çok sık görülen bir olay değil,  lpg montajında ustanın işçiliği çok öneml

Bende de seyir halinde sadece lpg'de iken stop sorunu oluyor. Lpg ustasına gittim, sorunun regülatörde olduğunu söyledi. Daha değişim yapmadım ama isterseniz siz de bir lpg ustasına gösterin arabanızı.

lpg ustasına gittim..regülatöre giren su borusunun kıvrılmış olduğunu söyledi.bu yüzden stop edebileceğini söyledi.borunun değişimini yaptırmadım daha...arıza ışığı bu yüzden yanıyor olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.