Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Benzinli Focus2 Motor Isı Sorusu

Tuncay Kırıs

Soru

Arkadaşlar bir sorum olacak,

araca daha tam alışamamış olmam ile ilgilide olabilir ancak aracı çalıştırıyorum ( 12-13 saat yatıyor araç motor buz gibi yani )    ancak sonrasında çok hızlı motorun ısındığını görüyorum. Şöyleki analog ibreli hararet göstergesini hiç çeyrekte göremedim, daha önceki megane böyle değildi.  İyice huylandım acaba gösterge takılımı kalıyor diye menüden motor ısısına baktım ancak orada senkron olarak çalışyor hata yok gibi yani....

Göstergede hiç sınırı aşmıyor sürekli ortada birkaç tamirciye gösterdim kime sordum ise abi bu ford bunlar böyle kolay kolay bişiy olmaz diyor ancak durum normalmidir bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yeni Ford'lardaki ısı göstergesi analog ama lineer değil, yani ısı değerlerini ayrıntılı göstermiyor.

Soğuk - normal - sıcak olma üzere üç kademesi var. Su ısısı 50 dereceyi geçince normal konumuna geliyor ve orada sabitleniyor, ısı 60, 70, 80, 100 olmuş fark etmiyor.

Ayrıca benzinli motor her zaman dizele göre çabuk ısınır.

Özetle yazıldığı gibi sorun yok aracınızda.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni Ford'lardaki ısı göstergesi analog ve lineer değil, yani ısı değerlerini ayrıntılı göstermiyor.

Soğuk - normal - sıcak olma üzere üç kademesi var. Su ısısı 50 dereceyi geçince normal konumuna geliyor ve orada sabitleniyor, ısı 60, 70, 80. 100 olmuş fark etmiyor.

Ayrıca benİnli motor her zaman dizele göre çabuk ısınır.

Özetle yazıldığı gibi sorun yok aracınızda.

Çok teşekkür ederim asıl merak ettiğim buydu aslında. Lineer olmaması oldukça saçma analog ibrenin amacı detayları olduğu gibi eşzamanlı olarak görebilmektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.