Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Seyir Halinde 3. Ve 4. Viteste İken Gelen Ses ?

Halit K.

Soru

Arkadaşlar aracım 2011 Focus Collection TDCİ Km 75.000 'de. Seyir Halinde 3. veya 4. viteste giderken araçtan anormal bir ses geliyor.

Örneğin; Yokuş aşağı veya hafif eğimli bir yolda 4. viteste iken ayağımı gazdan kesince, hani bisiklet ile yokuş aşağıya çok hızlı inerken lastiklerden ses gelir ya (vuvuvuuuu) aynen onun gibi bir ses geliyor. 

Lastiklerden olduğunu tahmin etmiyorum. Lastik yeni değişti 2 ay önce Continental CPC 5 aldım. Uzun yola gittim 4.000 KM yaptım bu süre zarfında. 

Sizce bu ses neden olabilir?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu ses o viteslerde iken mi yoksa aynı devir ve hızlar da özelliklede ayağınız gazdan çekince mi oluyor ? Böyle uğultu gibi bir ses mi?

Genellikle 4. viteste bariz o ses çıkıyor. Evet uğultu sesine benzer bir ses. Eğimli yolda 4. viteste iken devir ne olursa olsun gazdan ayağımı çekince bu ses geliyor. Bazende 4. viteste gaza basılı halde giderken de bu ses çıkıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genellikle 4. viteste bariz o ses çıkıyor. Evet uğultu sesine benzer bir ses. Eğimli yolda 4. viteste iken devir ne olursa olsun gazdan ayağımı çekince bu ses geliyor. Bazende 4. viteste gaza basılı halde giderken de bu ses çıkıyor

Teknik olarak çok bilmiyorum ama kampana, balata bilye sesi olabilir belki, viteslerde oluyor deyince biraz da şanzımandan mı geliyor acaba diye şüphelenilebilir.

En iyisi servise yada ustanıza götürüp bi test sürüşü ile tespit ettirin gelen sesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teknik olarak çok bilmiyorum ama kampana, balata bilye sesi olabilir belki, viteslerde oluyor deyince biraz da şanzımandan mı geliyor acaba diye şüphelenilebilir.

En iyisi servise yada ustanıza götürüp bi test sürüşü ile tespit ettirin gelen sesi.

Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. 75.000 bakımını yaptıracağım yakın zamanda. İnşallah önemli bir şey yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.