Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Benzinli Lpg Uyumlumudur ?

Sefer Yartaşı

Soru

arkadaşlar honda civic aracım var satıp focus 3 almak istiyorum.alacagım model benzinli 125ps titanium.yalıtımın 2ye göre iyi olması ve donanımları benı kendine çekti benzinli alıp lpg uygulatacagım.dizele 10 bin fark vermeye degmez diye düşünüyorum.fabrika verilerinde performans dizelle aynı gibi yokuşlarda farkı hissedilecektır o gercek kullananlardan yorum istiyecegım performans nasıl lpg uygulanıyormu motor sesi çokmu bilgi verirsenız sevınırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ecoboost'un büyüsü verdiği zevk ile TDCI alışkanlığı, torku ve tüketimi derken. Tamamen yenileştirilmiş 125 PS lik atmosferik benzinli motor arka planda kaldı. Oda gayet başarılı ve tatminkar olduğu söyleniyor. Verilerindeki performans ve yakıt tüketimide gayet iyi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düz yolda bi sıkıntı yaşatacağını pek sanmıyorum. LPG ile birlikte hemde. 115 TDCi yide test ettim, ecoboost uda test ettim. İkiside torku yüksek güçlü motorlar. Ecoboost bi harika zaten sürüş keyfi olsun, her devirde hissettirdiği güç olsun. Yalnız TDCI alt devirlerde hafif cansız gibi geldi, Turbo devreye girene kadar yani. Yada ecoboost tan sonra kullanıncada öyle gelmiş olabilir :)

Ama 125 ps test etme fırsatım olmadı henüz. Fakat şurdan yola çıkarak fikir yürütebilirim. Benim aracım 2007 model 1.4 80 bg. F2. Düz yolda, aracın ağırlık ve beygir gücüne kıyasla gayet atik ve seri diyebilirim. Hemde LPG ile. Düz yolda LPG ile 190 benzin ile 200ü gördüm. Deneme amaçlıydı tamamen zaten. :) Rampalarda ise, biraz yüksek devir kullanmanız gerekiyor. Özellikle otobandaki tatlı rampalarda can sıkıcı olabiliyor. Klima açıkken ise bariz bi düşüş oluyor aracımda. Tabi biraz daha yeni bir motor, yeni teknoloji daha yüksek beygir olunca Focus 3de. 125ps lik motorunda gayet tatmin edici olacağını tahmin etmek zor değil. Yinede test edip, beklenti ve ihtiyaçlara göre bakmak lazım. Bana göre yeterlidir, kimine göre hantaldır. Kimine göre ise uçuyordur araç :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Avensis sıfırmı düşünüyorsunuz, ikinci elmi. Aralarında segment farkı var elbet ama full bi focus hem teknoloji hemde donanım olarak daha cazip duruyor bence. Ayrıca 1.6 avensis performans olarak Focus kadar performans vermeyebilir. Son kasa Avensis, tasarım olarak hoşuma gidiyor. Ben şahsen yeni focusu tercih ederim ama beklenti, ihtiyaç ve bütçeye görede herkesin fikri değişebilir. D segmenti düşünecek olursam, Avensis'den önce Mondeo'ya bakarım şahsen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anladım, aynı fiyatlara 2.el olaraksa hiç girmeyin bence. Yeni kasa ve sıfır bir araç daha iyidir. Ama tabi tercih sizin.

Test edin ve öyle karar verin. Hatta düşündüğünüz Avensis'i test etme şansınız varsa, kıyas yaparak test edin.

Konfor ve sessizlikte D segmenti araçlar beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Ama yeni focus benzer konfor ve sessizlikle birlikte daha keyifli bi sürüş sunacaktır. Yeni ve kullanışlı donanımlarıda cabası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cam açıktı.süspansiyonda konfor bulamadım açıkçası oda yol tutuş iyiligi içindir sanırım içi dar eldi bana fiestadan biraz geniş sedanın tipi hoşuma gitti.yalıtımı eskiye göre iyileştirilmiş diyolar ancak motorun performansına bakmam lazım civic gibi seriyseki bana yetiyor alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

125 Ps'lik motor en az Civic kadar hatta ondan daha seridir tahminimce. Süspansiyon yol tutuş için biraz daha serttir ama civic'den yumuşak olması lazım. Yalıtım ve sessizlikte Civic'den iyidir muhakkak. İçide göğüs tasarımından dolayı dar hissi veriyor ve önceki kasa olan F2,5lara göre biraz daha dar gibi ama oturma ve sürüş pozisyonu daha rahat. Tip olarak bende sedanı daha çok beğeniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

civicin süspansiyonu sert degil biakis yumuşak ancak süspansiyon biraz sesli çalıştıgından sert gibi ses yapıor civic virajlarda esneme yapıor insanı tedirgin ediyor.sedanı gerçekten çok guzel fiyatlar biraz daha düşmesini bekliyorum.civic içeri rüzgar ve yol sesi alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.