Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Yağ Değişimi

ismail orçan

Soru

Temiz diye güvenip aldığımız focusun  en son yağ değişimi 70binde yapılmış biz 106 binde aldık yağ çubuğundan kontrol ederken baktık zift gibi olmuş yağ,dedik değiştirelim Shell  5-30 luk yağ koyuldu castrol öneriyorlardı ama usta bu yağda çok iyi dedi koydurduk ne kadar iyidir bilemem. mazotla motorun içinide temizledi usta, neyse çalıştırıp geliyoruz vites atarken mekanik bir ses geldi sanki boşluk var birşeye vuruntu yapıyor gibi yağ değişiminden önce yoktu arabayı stop ettirirkende garip bi mekanik ses geldi sanki vuruntu gibi birşey acaba sorun koyduğumuz yağdanmı ve el insaf doktor adamsın 1 yağ ile 36 bin gidilirmi yazıktır günahtır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Nereden biliyorsunuz ? En son o zaman yapıldığını. Kayıt altına almamıştır ayrıca yağ'ın özelliğini elinize alarak veya koklayarak anlayamazsınız.

yağ değişim kağıdı vardı torpidonun içinde tesadüfen gördük sonraki yağ değişimi 90 bin yazıyordu yağı değiştiren ustada en az 30 bin gidilmiş bu yağ ile dedi 1 litrede eksik vardı eski yağ simsiyah zift gibi yeni koyduğu ap açık sarımsı gibiydi bilmiyorum ne kadar doğrudur. asıl sorun vites atarken ve stop ettirirken gelen garip vuruntu sesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yağ değişim kağıdı vardı torpidonun içinde tesadüfen gördük sonraki yağ değişimi 90 bin yazıyordu yağı değiştiren ustada en az 30 bin gidilmiş bu yağ ile dedi 1 litrede eksik vardı eski yağ simsiyah zift gibi yeni koyduğu ap açık sarımsı gibiydi bilmiyorum ne kadar doğrudur. asıl sorun vites atarken ve stop ettirirken gelen garip vuruntu sesi.

90.000 den sonra yapildi belki yeni kagit kayboldu. Sizde eskisini gordunuz.

Netlesmeden baskasinin hakkina girilmemeli bence [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

90.000 den sonra yapildi belki yeni kagit kayboldu. Sizde eskisini gordunuz.

Netlesmeden baskasinin hakkina girilmemeli bence [emoji6]

90 binde yapılsa 15 binde bu şekil olurmu yağ bilemem ama işin ustasıda en az 30 bin yapmış diyor, yağ zift gibiydi çünkü asıl sorun stop ederken gelen vuruntu ve vites değiştirirken arada gelen vuruntu sesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

neyse yağ vuruntu yapmaz.. mazotla yıkama nasıl yapılır bilmem, o işleme bakmak lazım.. yağı daha çok ve çabuk söken katkı maddeleri var.

yağ değişiminden önce konup motor biraz çalıştıktan sonra yağ boşaltılıyor. keşke öyle bir şey yapılsaydı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

neyse yağ vuruntu yapmaz.. mazotla yıkama nasıl yapılır bilmem, o işleme bakmak lazım.. yağı daha çok ve çabuk söken katkı maddeleri var.

yağ değişiminden önce konup motor biraz çalıştıktan sonra yağ boşaltılıyor. keşke öyle bir şey yapılsaydı..

eski yağı döküp 2litrelik  mazot ve içine birşey daha koydu ve rolantide 1-2 dakika çalıştı sonra yeni yağ koyuldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eski yağı döküp 2litrelik  mazot ve içine birşey daha koydu ve rolantide 1-2 dakika çalıştı sonra yeni yağ koyuldu.

2 litre mazot koyup motorun içinde kalan eski  yağı temizlemek istemiş ... Fakat çok koyduğu içinde mazot tam boşaltamayacağından dolayı yeni koyduğu yağında kimyasını bozmuş olabilir ...

Ben senin yerinde olsam , tekrar bir yağ değişimine giderdim ... senin bilmediğin , daha önce görüp tecrübe etmediğin işlemleri kim olursa olsun yaptırtma ... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 litre mazot koyup motorun içinde kalan eski  yağı temizlemek istemiş ... Fakat çok koyduğu içinde mazot tam boşaltamayacağından dolayı yeni koyduğu yağında kimyasını bozmuş olabilir ...

Ben senin yerinde olsam , tekrar bir yağ değişimine giderdim ... senin bilmediğin , daha önce görüp tecrübe etmediğin işlemleri kim olursa olsun yaptırtma ... 

Tolga abi aslında motorun sesi felan daha iyi oldu sesi azaldı hiç trim sesi yok diyebilirim, önceden traktör gibiydi rolantide bile içeri ses gelirdi. tek sorun yağ değişiminden önce rastlamadığımız bazen olan motorun sirkelenmesi  stop ederken oluyor metal sesi gibi bir ses geliyor.aslında dediğinizde haklı olabilirsiniz çünkü yağdan olsa gerek bazen stop ederken garip şekilde stop ediyor yağın özelliğinin bozulmasındanmıdır bilemiyorum ama biraz daha binip gözlemlemekde fayda var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.