Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sunroof

Ferhat Küçük

Soru

Aracım 2005 darkline sunroof içeriye doğru kayıp tamamen açıldığı modda bir sıkıntı yok fakat 3-5 cm kadar yukarıya kalktığı modda tuşuna tek basmayla kapanmıyor. İlk bastığımda kapanıp açılıyor ikide de kapanıp açılıyor üçüncü basmama kapanıyor. Neden olabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kitapçıktan sunroof'un tekrar nasıl programlandığına bakın ve programlayın,sorununuz hallolacaktır.

Forumdaki kitapçıkta bulamadım da sizde de aynı sorun varmış tam olarak nasıl çözdünüz ?

Ben kodlamayı yaptım oldu fakat kodlama yaparken yukarıya doğru açılan modda açıldıktan sonra 30 sn daha basın diyor bastım 30 sn sonunda çıt diye bir ses geldi kesin bir şeyi kırdım sandım çıt sesinde bir şok yaşadım sonra kodlamaya devam edip bitirdim oldu ama aklıma takıldı bir şeyi kırmış mıyımdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuan çalışıyorsa herşey kırılmamıştır. Yani düğmeye basarak birşey kırılmaz heralde.

Tam çalışma sistemini bilmiyorum ama varsa elektrik motoru zorlamış veya zorlanmış olabilir mi ?  Ayrıca çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kodlamayı yaptım oldu fakat kodlama yaparken yukarıya doğru açılan modda açıldıktan sonra 30 sn daha basın diyor bastım 30 sn sonunda çıt diye bir ses geldi kesin bir şeyi kırdım sandım çıt sesinde bir şok yaşadım sonra kodlamaya devam edip bitirdim oldu ama aklıma takıldı bir şeyi kırmış mıyımdır ?

O çıt sesi aslında kodlamanın olduğunu gösteriyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam çalışma sistemini bilmiyorum ama varsa elektrik motoru zorlamış veya zorlanmış olabilir mi ? Ayrıca çalışıyor.

Sorunu çözdüyseniz kitapçığı fotoğraflamama gerek kalmadı heralde. :)

Ben de sorunumu bu şekilde çözdüm.30 sn bastim kapandı açıldı kapandı tekrar açıldı kapanmasına az bişey kala elimi çekip yine bastım falan filan oldu.Ama ben çıt diye bir ses hatırlamıyorum.Belki sunroof çalışırken bir yere takılıyordu ve bundan dolayı normal çalışması bozulmuştu.Siz programlama yaparken bu takıldığı şeye biraz baskı yaptı ve atladı.Sertleşmiş pislik,yağ tortusu falan olabilir.

Onur Yeşil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce içeriden dokunmak hiç aklıma gelmediği için bilmiyorum ama şimdi içeriden dokununca çok hafif yukarıya doğru kalkıyor 

Sorunu çözdüyseniz kitapçığı fotoğraflamama gerek kalmadı heralde. :)
Ben de sorunumu bu şekilde çözdüm.30 sn bastim kapandı açıldı kapandı tekrar açıldı kapanmasına az bişey kala elimi çekip yine bastım falan filan oldu.Ama ben çıt diye bir ses hatırlamıyorum.Belki sunroof çalışırken bir yere takılıyordu ve bundan dolayı normal çalışması bozulmuştu.Siz programlama yaparken bu takıldığı şeye biraz baskı yaptı ve atladı.Sertleşmiş pislik,yağ tortusu falan olabilir.

Kusura bakmayın sizden birşey rica edebilir miyim ? Aracınıza binince içeriden bakabilir misiniz yukarıya doğru oynama var mı kapalı iken ?

Ferhat Küçük tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce içeriden dokunmak hiç aklıma gelmediği için bilmiyorum ama şimdi içeriden dokununca çok hafif yukarıya doğru kalkıyor 

Kusura bakmayın sizden birşey rica edebilir miyim ? Aracınıza binince içeriden bakabilir misiniz yukarıya doğru oynama var mı kapalı iken ?

Yok hayır,oynama falan olmuyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce opel omega aracımda başıma geldi.

Sunroofun iki yanında, ray üzerinde kayan ve sunroofu hareket ettiren ayaklar var. Bu ayaklar plastik. Sunroofunuz aşağıdan ittirdiğinizde yukarı doğru esneme yapıyorsa dikkatli bakın, muhtemelen tek taraftan kalkıyordur.

Bunun sebebi o ayağın kırılmış olması. Zaten plastik aksam. Duyduğunuz "çıt" sesi de kırılma anında meydana gelmiştir.

Ayağı değiştirdiğinizde düzelecektir. Değiştirmeseniz de bi problem yok. Diğer ayak sayesinde çalışıyor.

Galiba tek taraftan oynama yapıyordu inş kırılmamıştır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.