Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vites-Devir Normal Mi?

Emre Gocmen

Soru

Herkese öncelikle merhaba,

2010 model 1.6 Benzin/LPG 115HP Focus um var. Araç ile 5. vitesde 3000 devirde araç tam 115km/s ile gidiyor. yani 110km/s hızına geldiğimde araç bir vites daha istiyor. Aynı özelliklere sahip arkadaşlar yada bilen arkadaşlar var ise sormak istiyorum bu normal mi? Normal değil ise neden kaynaklanır? Düzeltilebilir mi? Özellikle uzun yolda rahatsız edici bir durum da oluşuyor. Beni arabamdan soğutan tek özellik. Bu konu ile bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum. iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Herkese öncelikle merhaba,

2010 model 1.6 Benzin/LPG 115HP Focus um var. Araç ile 5. vitesde 3000 devirde araç tam 115km/s ile gidiyor. yani 110km/s hızına geldiğimde araç bir vites daha istiyor. Aynı özelliklere sahip arkadaşlar yada bilen arkadaşlar var ise sormak istiyorum bu normal mi? Normal değil ise neden kaynaklanır? Düzeltilebilir mi? Özellikle uzun yolda rahatsız edici bir durum da oluşuyor. Beni arabamdan soğutan tek özellik. Bu konu ile bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum. iyi günler.

Benim bildiğim ti-vct lerdeki şanzıman oranlarına göre 5. vites 3000 devirde 90 km/h yapması lazım. Benim eski 2006 115 lik focusumda devir hız oranı bu şekildeydi. Sizinki gibiyse eğer şikayet edecek birşey yok bence. 5 vitesli 1.6 litrelik benzinli araçların en uzun oranlı şanzımana sahip olanları bile 3000 devirde 120 civarı hız yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.