Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Krom Çıta Yapıştırma Sorunu

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar..focusum için aldığım krom setlerin bagaj alt çıtası montajında 1 haftadır sorun yaşıyorum.sanayide taktırmıştım setleri.cam çerçeve kromlarında sorun yok fakat bagaj için olan krom parçası uçtan(tam bitim yeri) sürekli atıyor.malum orada kavis olduğundan basınç sebebi ile silikon tutmuyor nedense.sanayide usta siyah silikon yaptı attı ford servisine götürdüm onlarda beyaz silikon yapmışlar yine attı.

güçlü sağlam bir yapıştırıcı önerisi olan varmı*?

Mustafa ozdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben servis de havalı tabancadan püskürtülen siyah cam yapıştırıcısıyla yapıştırdım, yine kalktı.kromu seviyorsanız paraya kıymalı titanıum fitili almalısınız..ben hepsini söküp attım..

peki bu krom parçayı söksem alttaki siyah ve beyaz silikonları sorunsuz çıkarabilirmiyim ? ve nasıl çıkarabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki bu krom parçayı söksem alttaki siyah ve beyaz silikonları sorunsuz çıkarabilirmiyim ? ve nasıl çıkarabilirim?

sizin krom 3m bantla yapıştırılmıştır.alttan fitile baskı yapıp kromu çekin geliyor.Ben daha güçlü yapıştırıcıyı bu yöntemle söktüm sıkıntı olmadı.ıslak bezle kolaylıkla çıkıyor.deterjanla yıkarsan iz az kalır o da zamanla kaybolur

oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3m bantın arasına siyah silikon takviyesi yapıldı. hatta şu anda açılan kısıma baktığımda siyah silikonlar bagajın boyasına yapışık duruyor.kromu çıkartırım zaten de boyaya yapışmış siyah silikonu zarar vermeden çıkarabilirmiyim onu merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3m bantın arasına siyah silikon takviyesi yapıldı. hatta şu anda açılan kısıma baktığımda siyah silikonlar bagajın boyasına yapışık duruyor.kromu çıkartırım zaten de boyaya yapışmış siyah silikonu zarar vermeden çıkarabilirmiyim onu merak ediyorum?

benim silikonlu yapıştırıcı sadece fitil üzerinde idi..boya için bir şey diyemem..

şimdi aklıma geldi.saç kurutma makinesinin sanayi tipi olanı ile ısıtıp silikonu çıkarabilirsiniz.benzinde olabilir benzin boyaya zarar vermez.sakın tiner kullanmayın..en son sıcak suyla bezle ovun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam yarın ilk işim bunları denemek olacak..titanium fitil demiştiniz google dan arattım ama bulamadım.nasıl aratmam gerekiyor bu bahsettiğiniz fitilleri?

servis de ben sormuştum..isterseniz getirtebiliriz dediler ama fiyatı biraz pahalı olur..denildi..erol oto ya da sorabilirsiniz..

forumda bir arkadaş otokoç tan 1800 tl fiyat almış takım halinde hb için.ayrıca ön köşe cam plastiği de değişecekmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

servis de ben sormuştum..isterseniz getirtebiliriz dediler ama fiyatı biraz pahalı olur..denildi..erol oto ya da sorabilirsiniz..

forumda bir arkadaş otokoç tan 1800 tl fiyat almış takım halinde hb için.ayrıca ön köşe cam plastiği de değişecekmiş.

baya varmış fiyatı.ben üst cam çerçeveleri ve bagaj alt çıtasını 400 tl ye aldım.tabi titanyum çok daha özel bir malzeme.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

baya varmış fiyatı.ben üst cam çerçeveleri ve bagaj alt çıtasını 400 tl ye aldım.tabi titanyum çok daha özel bir malzeme.

Ankarada yıldız sanayinde çıkmacılardan sormak lazım.tam bilemiyorum belkide kapıyı tüm parça halinde satabilirler..işinize yaramayabilir..Araştırmak gerek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIMk3- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIIMk3- ModifiyeMk3- İç & Dış Görünüm" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.