Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mca 2011 Tdci Rolantide Titreme

Firat Tuna Deniz

Soru

Merhaba arkadaslar araniza kayilali 1 aydan fazla oluyor. Aracim basliktada belirttigim gibi 2011 tdci focus. Genelde sehir ici kullandigimda araci isikta yesilin yanmasini beklerken bi titreme geliyor arabaya boyle sanki stop edecek saniyorum. Bazen de 200 -300 km yol yaptigimda sikibti olmuyor. Ama genellikle titreme yapiyor. Servise gittim antalya otokoc a gittim mazottan falan dediler ama bu zaman kadar ben hic shell den baska mazot almam arabalarima ondan kaynaklanacagini sanmiyorum diye onemsemedim. Daha sobra antalya bilallere gittim bas teknisyen in soyledigine gore hep sehir ici kullanildigindan araba partikul filitresini temizleyemeden stop ettiginden yarim kaliyor arabada her calistigimda telrar partikul filitresini temizlemeye basliyor bundan dolayi titreme yapar dedi ve uzun yola ciktigimda bisey olmuyor. Bu araclarda zaten rolantide hafif bi titreme oluyor bunun onune gecemiyoruz diyede ekledi. Benim bu yasadiklarim sizin araclarinizda oluyor mu yoksa aracta bir problem var mi ? Simdiden ilginize tesekkurler iyi gunler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arada titremeler oluyor malesef. Partikül filtresini yakmasından mı dersiniz, yazılımdan mı dersiniz yoksa sensörlerin kalibresinin biraz kaçık olmasından mı dersiniz bilemem. Çok ciddi vibrasyonlar olmadığı sürece takmayın. Bende de sizdeki motorun aynısı olan bir araç var. Çalıştırayım stop edeyim ardından yine çalıştırayım, iki çalışmada da farklı titreşimler verir :) serviste bakım yaptırdığınız zaman güncel yazılım yüklemelerini rica edin. 15.000 km'de bir olan bakımlarınızı aksatmayın. Partikül filtresi için uzun yola çıktığınızda motor sıcakken biraz sıkıştırırsanız aracı mesela rampa yukarı çıkarken aracı zorlarsanız partikülleri yakacaktır. 80.000-90.000 kilometrede adm sıvısı kontrol edilip eklenmeli. Malesef Otokoç biraz ilgisiz. Bilallerde sizinde tespit ettiğiniz gibi ilgi alaka var. Bakım zamanlarında dpf yakma işlemide isteyin. Bilgisayara bağlıyorlar ve araç kendi kendine gaz verip partikülleri yakıyor. Kısa süreli yolculuklarda partikül filtreniz dedikleri gibi rejenerasyon yani yakma işlemi yapamıyor.

Foruma hoşgeldiniz bu arada :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tesekkur ederim ilginize ayni sekilde aracimi 34.500 km de aldim 40 gun oldu suan 39.800 civarlarinda ve bu konu icin bir kac sefer servisi rahatsiz ettim diyeyim artik :) bilgisayar baglandi aracim daha 45.000 bakimi gelmedi. Geldiginde direk gidicem belki daha erken yaptiricam bakimini , bir sividan bahsetmissiniz bu ne ile alakali ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çıkın yola yaslanın koltuğa 1-2 km boyunca dip gaz gidin ne kurum kalır ne bişey partikül belli bir devirden sonra kendini temizliyor siz hep 2k devir altı gittiyseniz anlıkta olsa 2k devirin üstüne çıktıysanız faydası olmamıştır. Siz dediğimi yapın hiç bşeyi kalmaz arada sıkıştırın arabayı :)

Arada titremeler oluyor malesef. Partikül filtresini yakmasından mı dersiniz, yazılımdan mı dersiniz yoksa sensörlerin kalibresinin biraz kaçık olmasından mı dersiniz bilemem. Çok ciddi vibrasyonlar olmadığı sürece takmayın. Bende de sizdeki motorun aynısı olan bir araç var. Çalıştırayım stop edeyim ardından yine çalıştırayım, iki çalışmada da farklı titreşimler verir :) serviste bakım yaptırdığınız zaman güncel yazılım yüklemelerini rica edin. 15.000 km'de bir olan bakımlarınızı aksatmayın. Partikül filtresi için uzun yola çıktığınızda motor sıcakken biraz sıkıştırırsanız aracı mesela rampa yukarı çıkarken aracı zorlarsanız partikülleri yakacaktır. 80.000-90.000 kilometrede adm sıvısı kontrol edilip eklenmeli. Malesef Otokoç biraz ilgisiz. Bilallerde sizinde tespit ettiğiniz gibi ilgi alaka var. Bakım zamanlarında dpf yakma işlemide isteyin. Bilgisayara bağlıyorlar ve araç kendi kendine gaz verip partikülleri yakıyor. Kısa süreli yolculuklarda partikül filtreniz dedikleri gibi rejenerasyon yani yakma işlemi yapamıyor.

Foruma hoşgeldiniz bu arada :)

oohoo yazmış zaten ne yapmanız gerektiğini :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.