Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ekranlı Multimedia Oynatıcı Bluetooth Sorunu

Önerilen Mesajlar

Herkese iyi günler,

Focus 3 aracıma aşağıda resmi gözüken cihazı takdırdım. Cihazın markası Nav-x diye bir marka.

Öncelikli olarak bu tip %100 orjinal çin malı:) bir cihaz taktırmak isteyen arkadaşlar için cihazla ilgili görüşlerimi anlatayım;)

Cihazın ses kalitesi kesinlikle eski,sıradan ama orjinal teybin ses kalitesinin altında. Ses berraklığı ve bas kalitesi olarak orjinal cihazım bu cihazdan çok daha iyiydi. Bu arada orjinal cihaz dediğim trend-x araçlarda olan teyp türü.

Fakat cihazla beraber gelen bluetooth,geri görüş kamerası,TV, Navigasyon v.s özellikleri ve cihazın ekranının araca verdiği hava güzel.

Şimdi gelelim cihazla ilgili yaşadığım soruna;

Cihaza kullandığım telefonu (SAMSUNG GALAXY S3) BLUETOOTH ile hiç bir sıkıntı yaşamadan bağladık. Telefonumda ki rehberi cihaza rahat bir şekilde aktardık. Gelen aramalarda veya cihaz üzerinden yapılan aramalarda konuşma açısından hiç bir sorun yok. Sadece karşımda ki insanlar sesimin biraz uzaktan geldiğini söylüyorlar ama konuşurken gayet rahat anlaşıyoruz.

Fakat şöyle bir sorunum var ; gelen aramalarda arayan numara cihazın ekranında gözükmüyor. Sadece ''gelen arama'' şeklinde bir uyarı çıkıyor. Rehberimde kayıtlı olan ve cihaza tanıttığımız numaralarda da durum aynı. İşin garip tarafı cihazı takdırdığım yerde Samsung,İphone ve Nokia telefonlar ile denemeler yaptık ve bu sorun NOKİA telefonda olmuyor. Yani Nokia telefonu cihaza tanıttığımız zaman gelen aramalarda numara cihazın ekranında gözüküyor. Rehbere kayıtlı numaralar da kayıt isimleri ile cihazın ekranında gözüküyor.

Yani cihazda bir sorun yok galiba ama Samsung ve İphone'da telefon içinden bir ayar yapmak gerekiyor diye düşünüyoruz ama bu ayarın nasıl yapılacağını çözemedik.

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden çok teşekkürler.

q844.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese iyi günler,

Focus 3 aracıma aşağıda resmi gözüken cihazı takdırdım. Cihazın markası Nav-x diye bir marka.

Öncelikli olarak bu tip %100 orjinal çin malı:) bir cihaz taktırmak isteyen arkadaşlar için cihazla ilgili görüşlerimi anlatayım;)

Cihazın ses kalitesi kesinlikle eski,sıradan ama orjinal teybin ses kalitesinin altında. Ses berraklığı ve bas kalitesi olarak orjinal cihazım bu cihazdan çok daha iyiydi. Bu arada orjinal cihaz dediğim trend-x araçlarda olan teyp türü.

Fakat cihazla beraber gelen bluetooth,geri görüş kamerası,TV, Navigasyon v.s özellikleri ve cihazın ekranının araca verdiği hava güzel.

Şimdi gelelim cihazla ilgili yaşadığım soruna;

Cihaza kullandığım telefonu (SAMSUNG GALAXY S3) BLUETOOTH ile hiç bir sıkıntı yaşamadan bağladık. Telefonumda ki rehberi cihaza rahat bir şekilde aktardık. Gelen aramalarda veya cihaz üzerinden yapılan aramalarda konuşma açısından hiç bir sorun yok. Sadece karşımda ki insanlar sesimin biraz uzaktan geldiğini söylüyorlar ama konuşurken gayet rahat anlaşıyoruz.

Fakat şöyle bir sorunum var ; gelen aramalarda arayan numara cihazın ekranında gözükmüyor. Sadece ''gelen arama'' şeklinde bir uyarı çıkıyor. Rehberimde kayıtlı olan ve cihaza tanıttığımız numaralarda da durum aynı. İşin garip tarafı cihazı takdırdığım yerde Samsung,İphone ve Nokia telefonlar ile denemeler yaptık ve bu sorun NOKİA telefonda olmuyor. Yani Nokia telefonu cihaza tanıttığımız zaman gelen aramalarda numara cihazın ekranında gözüküyor. Rehbere kayıtlı numaralar da kayıt isimleri ile cihazın ekranında gözüküyor.

Yani cihazda bir sorun yok galiba ama Samsung ve İphone'da telefon içinden bir ayar yapmak gerekiyor diye düşünüyoruz ama bu ayarın nasıl yapılacağını çözemedik.

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa şimdiden çok teşekkürler.

Resim eklendi

Benim cihazın aynısı iphone kullanıyorum gelen aramada isim yazmıyor sadece numara görünüyor numaranın görünmemesi ayarla olacak birşey değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim cihazın aynısı iphone kullanıyorum gelen aramada isim yazmıyor sadece numara görünüyor numaranın görünmemesi ayarla olacak birşey değil

Hocam cihaza Nokia telefon bağlayınca gelen aramalarda numara gözüküyor. Samsung S3 bağladığımızda gelen aramalarda numara gözükmüyor, sadece cihaz ekranında ''gelen arama'' yazıyor.

Ben cihazın ekranında arayan numaranın gözükmesini istiyorum.

Ekranlı cihazımla ilgili bir sorun olsa hiç bir telefonda arayan numaranın ekranda gözükmemesi lazım diye düşünüyorum. O yüzden acaba telefondan yapılabilecek bir ayar mı var diye aklımdan geçiyor.

Bu arada siz kaça taktırdınız cihazı montaj dahil olarak?

Emre Seymenoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam cihaza Nokia telefon bağlayınca gelen aramalarda numara gözüküyor. Samsung S3 bağladığımızda gelen aramalarda numara gözükmüyor, sadece cihaz ekranında ''gelen arama'' yazıyor.

Ben cihazın ekranında arayan numaranın gözükmesini istiyorum.

Ekranlı cihazımla ilgili bir sorun olsa hiç bir telefonda arayan numaranın ekranda gözükmemesi lazım diye düşünüyorum. O yüzden acaba telefondan yapılabilecek bir ayar mı var diye aklımdan geçiyor.

Bu arada siz kaça taktırdınız cihazı montaj dahil olarak?

Eşimde s3 mini var onda sorun yok numara görünüyor bence başka bir s3 telefon varsa etrafınızda onu deneyin ben bu cihazı geçen yıl 11. Ayda taktırdım kamera dahil 1300 tl mal oldu montaj 50 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşimde s3 mini var onda sorun yok numara görünüyor bence başka bir s3 telefon varsa etrafınızda onu deneyin ben bu cihazı geçen yıl 11. Ayda taktırdım kamera dahil 1300 tl mal oldu montaj 50 tl

Benim eşimde de S3 mini var :)

Akşam bir de onun teli ile dememe yapayım bari. Hatta bir yerlerden Note 2 de bulabilirim.

İlginiz için teşekkürler.

Bu arada cihazın ses kalitesinin orjinal teypten kötü olduğu fikrime siz de iştirak eder misiniz? Sizde ki durum nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim eşimde de S3 mini var :) Akşam bir de onun teli ile dememe yapayım bari. Hatta bir yerlerden Note 2 de bulabilirim. İlginiz için teşekkürler. Bu arada cihazın ses kalitesinin orjinal teypten kötü olduğu fikrime siz de iştirak eder misiniz? Sizde ki durum nedir acaba?
Rica ederim abi ne demek :) Emre abi ses orjinal teyple aynı o konuda sıkıntım yok sizinki kaça mal oldu kamera taktırdınız mı? Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rica ederim abi ne demek :) Emre abi ses orjinal teyple aynı o konuda sıkıntım yok sizinki kaça mal oldu kamera taktırdınız mı?

Ben kamera ve montaj dahil 900 TL'ye takdırdım. Ama ses kalitesi kesinlikle eski orjinal teybim kadar başarılı değil. Bu hususta %100 eminim.

Demek ki teybin görüntüsü aynı da olsa içindeki aksam farklı olabiliyormuş :mad:

Araçta kaliteli ses benim için önemli.Yanlış anlaşılmasın bangır bangır müzik dinlemem ama berrak bir ses araç kullanırken vazgeçilmezimdir.

Teybe anfi takviyesi düşünüyorum. Umarım eski teypten çıkan sese benzer bir ses alabilirim.

Bu arada aklıma şöyle bir ihtimal geldi ses kalitesinin kötü olması ile alakalı.

Yanlış montaj sonucu ses kalitesinin yetersiz olması mümkün müdür?

Yani cihaz sorun yokmuş gibi çalışıp,montajda bir hata sonucu kötü ses verebilir mi?

Emre Seymenoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kamera ve montaj dahil 900 TL'ye takdırdım. Ama ses kalitesi kesinlikle eski orjinal teybim kadar başarılı değil. Bu hususta %100 eminim.

Demek ki teybin görüntüsü aynı da olsa içindeki aksam farklı olabiliyormuş :mad:

Araçta kaliteli ses benim için önemli.Yanlış anlaşılmasın bangır bangır müzik dinlemem ama berrak bir ses araç kullanırken vazgeçilmezimdir.

Teybe anfi takviyesi düşünüyorum. Umarım eski teypten çıkan sese benzer bir ses alabilirim.

Bu arada aklıma şöyle bir ihtimal geldi ses kalitesinin kötü olması ile alakalı.

Yanlış montaj sonucu ses kalitesinin yetersiz olması mümkün müdür?

Yani cihaz sorun yokmuş gibi çalışıp,montajda bir hata sonucu kötü ses verebilir mi?

Sanmam sesle ilgili montaj hatası olduğunu çünkü tek soket halinde takılıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevabı bilemem ama VW tipi klima düğmeleri ile bu ses sistemi müthiş güzel olmuş ve süper bir hava vermiş. Trend-Xi üst düzey bir araca dönüştürmüş.

Pek çok kişiye ilham kaynağı olabilirsiniz :)

Teşekkürler hocam. Görüntü olarak cidden içime çok sindi. Ama diğer mesajlarımda da belirttiğim şekilde teyp ses kalitesi olarak biraz sıkıntılı. Ses kalitesinin iyileştirilmesi için bir şeyler yapmam lazım.

Bu arada klima düğmelerini herkese tavsiye ederim. Zaten forumda da bir çok kullanıcı da bu düğmelerden gördüm ve ondan sonra ben de değiştirdim.

Ocak tipi düğmelerden kurtuldum:)

Benim eşimde de S3 mini var :)

Akşam bir de onun teli ile dememe yapayım bari. Hatta bir yerlerden Note 2 de bulabilirim.

İlginiz için teşekkürler.

Bu arada cihazın ses kalitesinin orjinal teypten kötü olduğu fikrime siz de iştirak eder misiniz? Sizde ki durum nedir acaba?

Bluetooth sorunu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı; telefonuma arkadaşımın Turkcell sim kartını takınca ve cihaza tanıtınca gelen çağrılar cihazın ekranında gözüküyor:) Benim kendi hattım Vodafone. Yani sorun telefonda değil kullanılan hatta gözüküyor. Bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz? Hattı değiştirmek dışında:) Emre Seymenoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler hocam. Görüntü olarak cidden içime çok sindi. Ama diğer mesajlarımda da belirttiğim şekilde teyp ses kalitesi olarak biraz sıkıntılı. Ses kalitesinin iyileştirilmesi için bir şeyler yapmam lazım.

Bu arada klima düğmelerini herkese tavsiye ederim. Zaten forumda da bir çok kullanıcı da bu düğmelerden gördüm ve ondan sonra ben de değiştirdim.

Ocak tipi düğmelerden kurtuldum:)

Bluetooth sorunu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı; telefonuma arkadaşımın Turkcell sim kartını takınca ve cihaza tanıtınca gelen çağrılar cihazın ekranında gözüküyor:) Benim kendi hattım Vodafone. Yani sorun telefonda değil kullanılan hatta gözüküyor. Bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz? Hattı değiştirmek dışında:)

Vodafondan türkcelle geçin :D :D

Şaka bir yana bilmiyorum nasıl olacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.