Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

spor yay tavsiyesi

Onur Kırca

Soru

arkadaşlar hepimize keyifli forumlar. focus 1 aracımda 3.5 luk yay mevcut ancak ben daha da düşürmek 5cm kullanmak istiyorum ancak fk dan başka markada bulamıyorum.bu markayada güvenemedim alıp almama konusunda kararsızım.eğer alırsam daha fazla düşürürmü veya yayların birbirine vurması veya amortisör patlatma gibi bi durumla karşılaşırmıyım bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olurlarsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim focus2 imde Fk-50 mm yay var ben oldukça memnunum konforumdada aman aman azalma olmadı. çok sert bir yay değil zate FK tam kararında. FK nın nesine güvenemiyorsun ki Alman markası kendisi ;)

Ama bulabiliyorsan eğer eibach sportline taksan daha iyi olur senin aracın için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim focus2 imde Fk-50 mm yay var ben oldukça memnunum konforumdada aman aman azalma olmadı. çok sert bir yay değil zate FK tam kararında. FK nın nesine güvenemiyorsun ki Alman markası kendisi :yeah:

Ama bulabiliyorsan eğer eibach sportline taksan daha iyi olur senin aracın için

50 mm yayı orijinal amörtisörle mi kullanıyorsun,jantlar kaç inch,ben en son 40 mm de karar kıldım fakat daha alamadım,Fk,Eibach ve vogland ı tavsiye ediyorlar.17 inch 50 yanak lastikle 40 mm yay uygundur sanırım ne dersin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

orjinal amortisörlerle kullanıyorum. Jantlarımda orjinal.

Konforumda hiç bir değişme yok sadece plastik tümseklerden biraz zıplayarak geçiyorum o kadar.

Uzun yolda tırların otobüslerin yanından hızla geçerken eskiden sallanmalar olurdu o sallanmalar falan kesildi. Tabiri Mercedes gibi yayılıyor yola araç uzun yolda.

Virajlarda zaten çok iyi olan yol tutuşa +1 puan daha eklendi. Ray üstündeymiş gibi viraj alıyorum. gazdan ayağımı kaldırana kadar arkada salma yok. Gazdan ayağımı kaldırdığım anda ince ince salmaya başlıyor virajlara limitleri zorlayarak girdiğimde.

Senin aracında dizel sanarım.. Şiddetle FK 5 cm öneririm

Hele jant koyacaksan mutlaka 50 mm olmalı. Yoksa düşmez aracın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

orjinal amortisörlerle kullanıyorum. Jantlarımda orjinal.

Konforumda hiç bir değişme yok sadece plastik tümseklerden biraz zıplayarak geçiyorum o kadar.

Uzun yolda tırların otobüslerin yanından hızla geçerken eskiden sallanmalar olurdu o sallanmalar falan kesildi. Tabiri Mercedes gibi yayılıyor yola araç uzun yolda.

Virajlarda zaten çok iyi olan yol tutuşa +1 puan daha eklendi. Ray üstündeymiş gibi viraj alıyorum. gazdan ayağımı kaldırana kadar arkada salma yok. Gazdan ayağımı kaldırdığım anda ince ince salmaya başlıyor virajlara limitleri zorlayarak girdiğimde.

Senin aracında dizel sanarım.. Şiddetle FK 5 cm öneririm

Hele jant koyacaksan mutlaka 50 mm olmalı. Yoksa düşmez aracın

50 mm ile orjinal amörtisörlerin kısa zamanda deforme olduğunu ve özelliğini kaybettiğini biliyorum o yüzden 50 den çekiniyorum ve yolda aracın zıplamasını da istemiyorum.Gönül ister mi 50 mm yayla 18 jant kullanayım ama rakamlar biraz yüksek kalıyor.Bu arada Syron diye bir lastik önerdiler bilgisi olan var mı almayı düşünüyorum da.17" jant ve syron lastik 1800 TL fiyat verdiler takımına.Ne marka lastik kullanıyorsun,acil lastik almam gerekiyor benim lastikler yarılmaya başlıyor yavaştan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

50 mm ile orjinal amörtisörlerin kısa zamanda deforme olduğunu ve özelliğini kaybettiğini biliyorum o yüzden 50 den çekiniyorum ve yolda aracın zıplamasını da istemiyorum.Gönül ister mi 50 mm yayla 18 jant kullanayım ama rakamlar biraz yüksek kalıyor.Bu arada Syron diye bir lastik önerdiler bilgisi olan var mı almayı düşünüyorum da.17" jant ve syron lastik 1800 TL fiyat verdiler takımına.Ne marka lastik kullanıyorsun,acil lastik almam gerekiyor benim lastikler yarılmaya başlıyor yavaştan.

Orjinal coll.jantlarını ne yapacaksın, talip olabilirim satacaksan :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Jantların 2 tanesi yamuk titreme yapıyor,satarken bunlarla satmayı düşünüyorum.

Benim jantlar 15, sen lastiklerle beraber satacaksın sanırım. Lastiklerin kaç km. yaptı. Lastiklerle jantlarını alabilirim duruma göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

F2 nin amortisörlerinin iş mili kısa zaten . Ondan dolayı dip kısımda çok çalışıp ömürden çok fazla yemiyor. Konfordada herhangi bir değişen yok. Sadece plastik tümseklerde çok az zıplama var o kadarda olacak :guitar:

Syronla falan uğraşma..

Lastik candır 17 jant koyacaksan sana önereceğim lastik toyo proxes T1-R

Şu an benim aracımda goodyear var. Eski sahibinin aldığı lastikler. Jant almak için ömrünün dolmasını bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim jantlar 15, sen lastiklerle beraber satacaksın sanırım. Lastiklerin kaç km. yaptı. Lastiklerle jantlarını alabilirim duruma göre.

Şu an üstündeki lastikler bitik ve yanakta bir kaç yarık ve balon var acilen değiştirmem gerekiyor,satarken de yeni jantları çıkartıp orjinal jantlarla vereceğimden dolayı şimdilik satmayı düşünmüyorum.Yine de aklımda olsun fikir değiştirirsem haber veririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni konu açmamak için buraya ek olarak bişeyler yazmak istiyorum...

öncelikle İş yerinde kullandığımız araç fiorino ve 14'' jant mevcut.Normal bi viraja sert girdiğim halde araç kendini sola atacam diye çırpınıyor , fakat kendi aracımızda(focus 2) ise direksiyonu çevirmeme rağmen lastikler kızakllyor gaz keserek direksiyon titreye titreye sola doğru yöneliyor araç..(lastiklerimiz yazlık lastik yanlız bu etken değil zira lastikler yeni ve fiorino'nunda yazlık  %30 dan da az dişi var yanlız markası iyi)

Uzun lafın kısası biraz fazla uzattım gibi , kısaca özetleyecek olursak 3cm yay düşünüyorum , FK marka 135 liraya buldum sıfır ürün alırsam ne gibi artılarını ve eksilerini görürüm..

Ekleme : Aks larda boşluk var araç özellikle 4 ve 5. vites aktarma sırasında 2000-2200 devir arası titreme yapıyordu bu etkenmi bilmiyorum ama yaza girerken yay ve aks ları değiştirmeyi düşünüyorum..Aks'lar kesin fakat yay konusunda yorumlarınızı bekliyorum

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.