Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Aux Girişi Kullanımı

Önerilen Mesajlar

• 1 yıl sonra...

Merhaba bizde 2008 Focus Collection var geçen hafta torpido gözünü söktük üst kısımda yapıştırılmış ucunda 6 tane delik olan söket vardı belirtilen 4lüyü bulamadık acaba aux bağlantısı için ne yapmamız lazım ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba bizde 2008 Focus Collection var geçen hafta torpido gözünü söktük üst kısımda yapıştırılmış ucunda 6 tane delik olan söket vardı belirtilen 4lüyü bulamadık acaba aux bağlantısı için ne yapmamız lazım ? Teşekkürler

ilk mesajda bu anlatılmış zaten :yeah: Eğer olmadıysa servis'e danışın derim zaman kaybetmeyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
Nirdesin abi :)

Sorma yaa işler acayip derecede yoğun,değişik vardiyalarda çalışıyorum,pc başına pek geçemiyorum,son 1 haftadır da hastayım işe gitmiyorum.Paçavra gribi midir nedir,bir haftadır başdönmesi deli etti beni p.tesi kan tahliline falan gideceğim.Sizde ne var ne yok?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Belen Yalçın

Merhaba,

2007 Focus collection model aracımdaki orijinal oto teyp 6000 cd için ,

Yapılabiliyorsa usb, aux & Rca çıkış yaptırıp aracımda hali hazırda bağlı olan aktif subwoofer amfimi de cd 6000'e bağlamak istiyorum.

Yardım ve önerilerinizi rica ediyorum.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorma yaa işler acayip derecede yoğun,değişik vardiyalarda çalışıyorum,pc başına pek geçemiyorum,son 1 haftadır da hastayım işe gitmiyorum.Paçavra gribi midir nedir,bir haftadır başdönmesi deli etti beni p.tesi kan tahliline falan gideceğim.Sizde ne var ne yok?

Belen bey sizinle aynı araca sahibiz eğer sizinki hala duruyorsa ancak ben aux çıkışını oraya nasıl getirdiğinizi merak ediyorum nereyi söktünüzde o kablo oraya geldi. Bir de 4 lü sokette 3 kablo var 2si aynı biri farklı soketi kesip mi kabloları bağlayacağız yoksa soketli bağlantı varmı piyasada ben bulamadım. Açıklarsanız minnettar olurum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belen bey sizinle aynı araca sahibiz eğer sizinki hala duruyorsa ancak ben aux çıkışını oraya nasıl getirdiğinizi merak ediyorum nereyi söktünüzde o kablo oraya geldi. Bir de 4 lü sokette 3 kablo var 2si aynı biri farklı soketi kesip mi kabloları bağlayacağız yoksa soketli bağlantı varmı piyasada ben bulamadım. Açıklarsanız minnettar olurum. Teşekkürler.

Lütfen size gelen özel mesaja göre üyeliğinizi tamamlayın aksi halde mesaj iletemezsiniz.

Nereye söktünüz sorusuna yanıt: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Şuana kadar torpidoyu söktüm ki onu da o arkadaşın yardımıyla yapmıştım, 4 lü soketi de Belen Yalçın arkadaşın yardımıyla buldum. Sadece ISITMA tuşunun olduğu yere o soketi nasıl getirdiniz diye sormuştum sabah ve kendi kendime dedim ki biraz kurcalayım cevap gelene kadar gittim arabaya önce ISITMANIN yanındaki soketi söktüm ve o boşluğa bağlı bir soket olduğunu gördüm yani aslında boş değil bi işe yarayan soket var sonra diğer 3 duşuda söktüm onlarda da bi işe yarayan bağlı soketler gördüm ve sonra aux çıkışı olduğu söylenen 4lü soketi bi şekilde iterek o delikten çıkarmayı başardım sanırım buna gerek kalmayacak düşündüğüm gibi değil basit bir aux dişi uç alıp o boşluğa monte ettikten sonra 4lü soketi oraya getirmektense aux ucunun kablosunu torpidoya getirmeyi düşünüyorum. ama beylikdüzünün en sevmediğim özelliği bu tarz dükkanların olmayışı o yüzden biraz dolaşıp sağda solda gördüğüm dükkanlara uğrayacağım. Artık sanırım tek sorun 4lü soketin 3 kablosunun hangisinin ne olduğunu anlamaya geldi, onuda şöyle gördüm 2 tane farklı renk bir tane siyah renkte kablo var ve aynı kablo grubundan çıkan bir siyah kabloda metal aksama tutturulmuş sanırım o da Belen arkadaşın bahsettiği şase kablo yani zaten şaseye bağlı.

olanı aux girişi için kullanılıyor.Bu soketi keserek kablonun uçlarına dişi kulaklık soketi lehimleyerek herhangi bir mp3 çaları bağlayabilirsiniz.Cd çalar üzerindeki AUX tuşuna bastığınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.Normalde ghia modellerde torpidonun kapağını açtığınızda sağ tarafta bu dişi jack hazırdır.Collection a bir kabloyu fazla görmüşler ama bizden kaçmaz,güle güle kullanın

Focus 2007 Collectiondaki CD6000 cd çalarlarda AUX giriş kablosu hali hazırda bulunmakta fakat kablonun ucunda kırmızı bir soket var ve torpidonun üst kısmına bantlayıp bırakmışlar.Torpidoyu söktüğünüzde üst tarafta 2 adet kırmızı dişi soket göreceksiniz,bunların ince olanı aux girişi için kullanılıyor.Bu soketi keserek kablonun uçlarına dişi kulaklık soketi lehimleyerek herhangi bir mp3 çaları bağlayabilirsiniz.Cd çalar üzerindeki AUX tuşuna bastığınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.Normalde ghia modellerde torpidonun kapağını açtığınızda sağ tarafta bu dişi jack hazırdır.Collection a bir kabloyu fazla görmüşler ama bizden kaçmaz,güle güle kullanın.

Orada 3 adet kablo var biri left canlı uç biri right canlı uç diğeri de şase ucudur.(kablo 4 adet olabilir 2 şase 2 canlı uç)Kabloyu oradan uzatarak arka cam ısıtma düğmesinin yanında bulunan boş düğme yerine bir delik delerek dişi jack ı oraya monte edebilirsin.Torpidodaki mp3 ün kontrolü için devamlı torpido aç kapa yapmaya gerek yok.Duble dyne taktıktan sonra bir resim çekmiştim.sağ altta arka cam rezistans düğmesinin yanında taktığım dişi jack ı görebilirsiniz.Duble dyne de aux girişini kullanmaya gerek kalmıyor sadece fikir vermesi amaçlı resmi koyuyorum.Bilgisi olmayan arkadaşlar elektronik bilgisi olan birine yaptırabilirler.

Belen bey sizin boş düğmenin arkası boşmuydu? Bende o düğmeden bir soket çıktı. Ve diğer 3 düğmeden de soket çıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

öncelikler herkese merhaba 2 gün önce 2010 focus 1.6 collection aldım sagını solunu baya bi arastırdım usb baglayabilirm diye konuyu görüncede atladım.. :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Refitting-CD-DVD-Players-USB-interface-modification-Panel-For-Ford-Focus-09-11-/321193562920?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item4ac8a0d328

inetnette böyle bir parça buldum sizce uyarmı bu parça arabama klimanın altına takılıyor sanırsam aux girişi var arabada denedim çalışıyorda ama bu parcanın arkasında micro usb girişi gözüküyo onu nası baglarım fikriniz varmı..?

Cem Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikler herkese merhaba 2 gün önce 2010 focus 1.6 collection aldım sagını solunu baya bi arastırdım usb baglayabilirm diye konuyu görüncede atladım.. :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Refitting-CD-DVD-Players-USB-interface-modification-Panel-For-Ford-Focus-09-11-/321193562920?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_In_Car_Audio_Players_PP&hash=item4ac8a0d328

inetnette böyle bir parça buldum sizce uyarmı bu parça arabama klimanın altına takılıyor sanırsam aux girişi var arabada denedim çalışıyorda ama bu parcanın arkasında micro usb girişi gözüküyo onu nası baglarım fikriniz varmı..?

Satıcı arkadaş şöyle göstermiş... 

A-INT-U06-FOX-700-4.jpg

Ekleme yapıyorum bu dediğiniz parça aux için değil. Eğer konvert edebilirseniz çalışır demiş adam :) Cd dvd vs için bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.