Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Style Pakete Ayak Aydınlatması :)

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, bildiğiniz üzere style pakette ayak aydınlatması yok. Ama biz yaptık artık var :) Çalıştığım iş yerinde pert bir Megane'nın plaka lambalarını komple yuvasıyla beraber söktüm. Ve çalışmalara başladım. Zaten lambalar için Focus'a yer yapılmış. Lambalar cuk diye oturdu. Elektriğini tavan lambasından aldım. Kapıları açınca, kilitleyince ve araç çalışınca kısılarak yanıyor ve sönüyor yani orjinal sistem. Yuvanın içindeki ampul bildiğiniz sarı park lambası bunu beyaz led ampulle değiştirerek daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Bütün pazar günümü buna ayırdım ve sonuç :) Fotoğrafların bazıları biraz bulanık ve makinenin sarjı bittiği için bu kadar resim çekebildim herkese şimdiden teşekkürler.. Ve yardımlarından dolayı Sn. Sabri Özer'e ayrıca teşekkürler ;)

q01cc.jpg

q01gm.jpg

q01ld.jpg
Lambanın dış kapağı takıldı :)

q01pl.jpg

Umut Akbaba tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek Umut :) Beyaz değilde açık mavi bir led bulabilirsen çok güzel olur bende yeşil kırmızı turuncu falan olmasına rağmen aldığımdan beri açık maviye ayarlı çünkü kadran ve teyp ışıklarıyla uyumlu oluyor :) 

Hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne demek Umut :) Beyaz değilde açık mavi bir led bulabilirsen çok güzel olur bende yeşil kırmızı turuncu falan olmasına rağmen aldığımdan beri açık maviye ayarlı çünkü kadran ve teyp ışıklarıyla uyumlu oluyor :)

Hayırlı olsun :)

Abi sağol ona birşeyler yapacağım biraz kalsında böyle :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık , bende hep düşünüyordum elektriği nerden alacağım diye. Tavan aydınlatmasından nasıl aldın kabloları? Nerelerden geçirdin kabloları? Her iki tarafada ayrı ayrı mı çektin yoksa bir tarafa alıp ordan mı taşıdın? Kablo çekme esnasında izlenen yolların fotoğrafı olsaydı mükemmel olurdu bu konu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ellerine sağlık , bende hep düşünüyordum elektriği nerden alacağım diye. Tavan aydınlatmasından nasıl aldın kabloları? Nerelerden geçirdin kabloları? Her iki tarafada ayrı ayrı mı çektin yoksa bir tarafa alıp ordan mı taşıdın? Kablo çekme esnasında izlenen yolların fotoğrafı olsaydı mükemmel olurdu bu konu :)

Çok teşekkürler :) Abi orta öndeki tavan lambasını yuvasıyla beraber çıkarttım ona 4 tane kablo geliyor. Sağ ve sol ayak lambalarının + larını ve - lerini arabanın ön direğinden kabloyla taşıyarak dikiz aynasının orda birleştirdim yani tek + ve - kablosu oldu onuda döşemenin altından taşıyarak lambaya ilettim. Tavan lambasının soketini yuvaya girecek şekilde tutup önden baktığında 3. ve 4. ( en sondaki iki pin ) 'den alıyorsun elektriğini.

Umut Akbaba tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş böyle olmayacak. Müsait bir günde buluşuruz uygun bir yerde tanışırız birlikte yaparız benim aracada. Fotoğrafları buraya koyarız nereleri söküyoruz nerden geçiriyoruz kabloları. İngilizce olarakta etiket yaparız, yabancı ülke vatandaşlarıda girer bakar. Bende şerit led var şu yapışkanlı olanlardan. Metrede 60 led ve 3500k. Aynısının 4000-4500 k olanını bulsam direk yapıştır geç kabloları ekle bitsin. Hem aydınlatması çok homojen oluyor hemde çok güçlü aydınlatıyor. O dediğin ampül yuvalarını bulmak zor olabiliyor ve fuzuli masraf. Metresi 6 liradan led satıyorlar oraya gidecek olan 1 metre :) duy cart curt almadan direk bağlantı ile halledilebilir. Sıcaklarda pek uğraşılmıyor böyle işlerle iki dakikada ıslanmış gibi oluyor insan terden.

Helal olsun uğraşın emeğin için.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş böyle olmayacak. Müsait bir günde buluşuruz uygun bir yerde tanışırız birlikte yaparız benim aracada. Fotoğrafları buraya koyarız nereleri söküyoruz nerden geçiriyoruz kabloları. İngilizce olarakta etiket yaparız, yabancı ülke vatandaşlarıda girer bakar. Bende şerit led var şu yapışkanlı olanlardan. Metrede 60 led ve 3500k. Aynısının 4000-4500 k olanını bulsam direk yapıştır geç kabloları ekle bitsin. Hem aydınlatması çok homojen oluyor hemde çok güçlü aydınlatıyor. O dediğin ampül yuvalarını bulmak zor olabiliyor ve fuzuli masraf. Metresi 6 liradan led satıyorlar oraya gidecek olan 1 metre :) duy cart curt almadan direk bağlantı ile halledilebilir. Sıcaklarda pek uğraşılmıyor böyle işlerle iki dakikada ıslanmış gibi oluyor insan terden.

Helal olsun uğraşın emeğin için.

Çok teşekkür ederim abi. Tabi ne demek uygun bir zamanda birgün inşallah buluşur hallederiz. Yaparken kaç defa arabanın yerini değiştirdim güneşten kaçmak için. Bitirdiğim sularda orda dursun:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Tavan lambasının soketini yuvaya girecek şekilde tutup önden baktığında 3. ve 4. ( en sondaki iki pin ) 'den alıyorsun elektriğini.

Dostum bugün çok uğraştım.Bende oraya 6 tane kablo geliyor.Sonraki iki tanesini aldım çok kısık yandı çektiğim hatta bağlı ledler.En sondaki bağlı kaldı diğer uç ile baktım hepsine tek tek.Çünkü en sondaki kabloyu kesince tavan aydınlatması gitti. Sonra baştan ikinci olan kablo şase imiş.Onu bağladım ama Antalya'nın sıcağında saatlerce uğraştım :D Sanırım sendeki soket  ile bendeki soketler aynı değil.Aracım sol tarafta yazdığı gibi style ama tavanda led aydınlatma var iki tane.Önceki açılıp kapanabiliyor ve iki tane tuşu var sağ veya sol kısmı aydınlamak için. Arkadakide sabit.Ne açma tuşu var ne kapatma tuşu.Öndeki yandıysa arkadakide yanıyor. Ve bu aydınlatmalar led orijinal olarak.Neyse çok uğraştım ama deydi.

Salaklık bende tek kablo geçirecektim şaseyi yani nötrü ayak pedal kısmındaki metal bir parçadan alacaktım.Ordan boru falan geçiyor oraya bağlayacaktım.Hem yarı yarıya kablodan tasarruf ederdim hemde bu kadar uğraşmazdım.Fazı en sondakinden geçirirdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.