Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

'08 Focus Sedan Collection - İlk Arabam

Emircan Aydın

Soru

Merhabalar öncelikle

Aslında burdan tanışmak istemezdim sizlerle ama , malum konu açıp , hemde sizlere merhaba demek istedim.
2 Ay önce Focus'umu almış bulunuyorum.
Daha öncesinde hiç bir araba geçmişim yok hiç bir parçasından da anlamam pek  :) 
Sizleri biraz rahatsız edeceğim sorularımla :) 

Gelelim Sorularıma ;

1 - Öncelikle Sağ amortisör'üm patlamış bulunmakta en iyi marka ne almam gerek ?
2 - Jant olarak 15 mi , 16 mı almam performansımı daha iyi yapar ?
3 - Muzik panelinde aux tuşu var ne işe yarar ? Bildiğimiz aux girişinden farklı birşey sanırsam ?
4 - Muzik panelinde yer alan TA / FAD BAL ne işe yaramaktadır ?
5 - Bluetouth bağlantısı vs. bulunmakta mı ? Telefon Açma kapama butonlarıda aynı panelde yer alıyor ?
6 - Son olarak Sadece Sislerimi nasıl yakabilirim ? Farlarımı yakmadan Park ve Sis de olabilir beceremedim :)

Şimdiden Teşekkürlerimi İletiyorum Sizlere.

Emircan Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

kardeşim parkı yaktıktan sonra sisi açarsan sis yanıyor

aux  yanlış hatırlamıyorsam  orta konsoldaki usbye geçmesini sağlıyor
jant jaten 16 değil mi
bende olmamasına ragmen direksiyonunnsağındaki düğmeler bluetooth içindi sanırım  en sonki cvptam emmin değilim

hoşgeldiniz foruma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gelelim Sorularıma ;

1 - Öncelikle Sağ amortisör'üm patlamış bulunmakta en iyi marka ne almam gerek ?

3 - Muzik panelinde aux tuşu var ne işe yarar ? Bildiğimiz aux girişinden farklı birşey sanırsam ?

5 - Bluetouth bağlantısı vs. bulunmakta mı ? Telefon Açma kapama butonlarıda aynı panelde yer alıyor ?

6 - Son olarak Sadece Sislerimi nasıl yakabilirim ? Farlarımı yakmadan Park ve Sis de olabilir beceremedim :)

Şimdiden Teşekkürlerimi İletiyorum Sizlere.

1- Yetkili servis.

2- Zaten 16 lastik üzerinde yazar.

3- Torpido'yu açın orada aux girişi var bir kablo ile mp3 çalar vb şeylerden ses aktarır. Orada tuş olması bu donanımın olduğu anlamına gelmez yani torpidoya bakmanız gerekiyor.

4- Balans ayarları falan kurcalayın biraz anlarsınız hemen.

5- Bulunmamaktadır.

6- Park + Sis olur sadece sis olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yetkili servis Motorcraft kullanıyor, açıkcası onarımı fiyat almadan yetkili serviste yaptırmazdım. Piyasada Sachs var, 100 TL civarında adedi, iyi bir alternatif, Alman malıdır. Yalnız unutmayın çift olarak değiştirilmesi doğru olur. 

Jantlar performansı etkilemez pek. Alaşım jantların daha hafif olması konfor, ivmelenme ve hareketli aksama binen yük açısından fayda sağlasa da bunlar ihmal edilebilir düzeydedir. Jant seçiminde görsellik ön plandadır.

Değerlendirmeyi de daima jant + lastik olarak yapmak gerekir.

Önemli olan üretici tarafından ön görülen lastik çap, çevre ve taban genişliğine sadık kalmaktır.

Genel olarak taban genişliğini arttırırsanız aynı çap/çevreyi yakalamak için yanak kalınlığını düşürmek ve bu nedenle de jant çapını arttırmak zorunda kalırsınız.

Söz gelimi yeni Focus'ta standart 16 jant ile 215/55-16 iken geniş tabanda 18 jant ile 235/40-18 kullanılması önerilmektedir.

Taban genişliğinin arttırılması yanal tutunmayı arttırırken ıslakta tutunma, iz sürme, konfor ve tüketim gibi kriterlerde ise kötüleşme gözlenir. 

Geniş bir konun iki cümle ile özeti bu kadar olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yetkili servis Motorcraft kullanıyor, açıkcası onarımı fiyat almadan yetkili serviste yaptırmazdım. Piyasada Sachs var, 100 TL civarında adedi, iyi bir alternatif, Alman malıdır. Yalnız unutmayın çift olarak değiştirilmesi doğru olur. 

Jantlar performansı etkilemez pek. Alaşım jantların daha hafif olması konfor, ivmelenme ve hareketli aksama binen yük açısından fayda sağlasa da bunlar ihmal edilebilir düzeydedir. Jant seçiminde görsellik ön plandadır.

Değerlendirmeyi de daima jant + lastik olarak yapmak gerekir.

Önemli olan üretici tarafından ön görülen lastik çap, çevre ve taban genişliğine sadık kalmaktır.

Genel olarak taban genişliğini arttırırsanız aynı çap/çevreyi yakalamak için yanak kalınlığını düşürmek ve bu nedenle de jant çapını arttırmak zorunda kalırsınız.

Söz gelimi yeni Focus'ta standart 16 jant ile 215/55-16 iken geniş tabanda 18 jant ile 235/40-18 kullanılması önerilmektedir.

Taban genişliğinin arttırılması yanal tutunmayı arttırırken ıslakta tutunma, iz sürme, konfor ve tüketim gibi kriterlerde ise kötüleşme gözlenir. 

Geniş bir konun iki cümle ile özeti bu kadar olur.

Konuya ilginiz için öncelikle çok teşekkür ederim Cem abi.  Sachs ve Monroe önerdiler bana bi kaç araştırmamdan sonra monroe daha kaliteli gibi geldi sachs markaya  göre... Ön takımların bozulmasından şüpheliyimde biraz.. İnşallah çift Amortisörü takınca çukurlardan geçerkenki sarsıntı geçer..

Jant konusunda da önerilerini bizzati dikkate alıcam abi teşekkür ederim tekrardan iyi günler :)

3- Torpido'yu açın orada aux girişi var bir kablo ile mp3 çalar vb şeylerden ses aktarır. Orada tuş olması bu donanımın olduğu anlamına gelmez yani torpidoya bakmanız gerekiyor.

4- Balans ayarları falan kurcalayın biraz anlarsınız hemen.

Öncelikle sizinlede memnun oldum yakup bey. Yaşınız genç gibi ama yakup bey dedim :) 

3 - o aux girişi benim aracımda yok torpidoyu o kadar karıştırmama rağmen bulamadım..  :blink: 

4 - Balans ayarları derken ? Demiştim Arabadan hiç anlamıyorum açıklayıcı olursanız sevinirim :)

Hoş geldiniz... Sorularınızı konu hakkında bilgili olan arkadaşlar yanıtlayacaktır...

Hoşbuldum üstadım teşekkür ederim. memnun oldum 

kardeşim parkı yaktıktan sonra sisi açarsan sis yanıyor

aux  yanlış hatırlamıyorsam  orta konsoldaki usbye geçmesini sağlıyor

jant jaten 16 değil mi

bende olmamasına ragmen direksiyonunnsağındaki düğmeler bluetooth içindi sanırım  en sonki cvptam emmin değilim

hoşgeldiniz foruma

Hoşbuldum taner kardeşim. benım sisler ve parklar aynı anda yanmıyor onu keşfettim farları yakmadan sislerim yanmıyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balance sağ ve sol hoparlör grubu arasındaki ses dengesini ayarlar, Fade ise ön ile arka arasında.

Normalde ikisi de ortada durur. Eğer arkada müzikten rahatsız olacak bir yolcu taşıyorsanız da Fade ayarından öne çekebilirsiniz müziği mesela, pratikte bunun dışında pek kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balance sağ ve sol hoparlör grubu arasındaki ses dengesini ayarlar, Fade ise ön ile arka arasında.

Normalde ikisi de ortada durur. Eğer arkada müzikten rahatsız olacak bir yolcu taşıyorsanız da Fade ayarından öne çekebilirsiniz müziği mesela, pratikte bunun dışında pek kullanmadım.

Çok teşekkür ederim abi aydınlatmış oldun beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.