Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ağır bakımları bitirdim!

Çetin Gzr

Önerilen Mesajlar

Evet,  dün ustama teslim ettiğim aracımı(99 focus sedan 1.6 benzinli düz vites Ambiente) almış bulunmaktayım. Değişmesi gereken parçalar vardı: Baskı balata bilya+ Ön fren diskleri+ ön fren balataları+ yağ ve filtreler+ triger kayışı.Yıllardır beraber çalıştığımız tanıdığım birisi ve Bursa'da her türlü aracın otomatik şanzumanını tamir edebilen 3 ustadan biri. Eğer bu konuda sıkıntınız varsa özellikle Bursa'da olan arkadaşlar için söylüyorum size tel nosunu veririm görüşürsünüz Beşevler Küçük Sanayi Sitesi'nde hizmet vermektedir. Bana çıkardığı fatura 750 TL. Serviste ise sadece baskı balata bilya'ya 800 TL istemişlerdi. Sizin farkınız ne dediğim zaman bana biz orjinal parça takıyoruz dedi. Markasını sordum LUK dedi. Ben de bugün LUK takdırdım. Arabanın gidişi bayağı değişti debriyaj resmen yumuşadı vites geçişleri falan rahatladı.Ha bu arada 5 gün önce lastikleri de değiştirdim Pirelli p6 Cinturato aldım. 195/60/15 tanesi 140 TL'ye geldi. Ebatlar büyük gelmesin aradığım focus sport trend jantlarını da aldım 185/60/14'dü biraz büyüdü.  Tekerlerden şu an için memnunum kullandıkça da deneyimlerimi paylaşacağım. Aşağıda da değişen parçaların fiyatını yazıyorum;Baskı Balata Bilya- 250TLFren disk ve Balatalar- 170TLYağ Motorcraft 5w 30- 50TLTriger Kayışı- 50TLBenim ustaya verdiğim toplam para : 750TL yanlış anlaşılmasın sakın ben servise gitmeyin demiyorum durumunuz varsa gidin ama ben hepsine toplam bu parayı verdim sadece paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşımınız için teşekkürler :rolleyes:

Morelinizi bozmak istemem ama lastik seçiminizi yanlış yapmışsınız. Aracınızın orjinal lastiklerinin dönüş turu çapına göre en uygun ölçü 195-50-15.

Yakıt tüketiminiz artacak.

Kadranda sapmalar olacak.

Şanzımanınıza akslarınıza debriyajınıza binen yük artacak.

KM hesaplarınız falanda şaşacak mesafe ölçerde 100 km yazarken aslında siz 115-120 km yol gitmiş olacaksınız.

Yinede hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşımınız için teşekkürler :rolleyes:

Morelinizi bozmak istemem ama lastik seçiminizi yanlış yapmışsınız. Aracınızın orjinal lastiklerinin dönüş turu çapına göre en uygun ölçü 195-50-15.

Yakıt tüketiminiz artacak.

Kadranda sapmalar olacak.

Şanzımanınıza akslarınıza debriyajınıza binen yük artacak.

KM hesaplarınız falanda şaşacak mesafe ölçerde 100 km yazarken aslında siz 115-120 km yol gitmiş olacaksınız.

Yinede hayırlısı olsun

Sevgili Ogün Abim, uyarıların için teşekkür ederim. Bu konuyu daha önce araştırmıştım benzer uyarılar gördüm. Ancak haftada bir yada en fazla 2 defa aracı yerinden çıkaran biriyim. Ayrıca aracımı da 1 sene içinde satmayı düşünüyorum. Bu zaman zarfında ön düzen ayarlarında veya herhangi bir yerinde arıza çıkacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.