Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1 Günlük Batum Gezisi :)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir takım ihtiyaçlarım için tongue.gif Yurtdışına çıktım biggrin.giftongue.gif Sokakları gezip geri geldik ee birde Focusun karnını ucuza doldurmuş olduk...

Önce ilk resimlerle sizi üzeceğim tongue.gif 2.30 lari ile satışda 95 oktan yakıt, 1 lari = 1 Lira gibi oluyor zaten..Fark çok minik..Özetle litresi 2.30 tl Bir depoda rahat 100 tl karda oluyorsunuz...

Yurt dışı çıkışlarında yine normal uçakla çıktığımız gibi 15 tl (kişi başı) harç pulu alıyoruz bu kadar..Başka birşey yok..Hatta yüzümüze bakma bile yok Kimlik - pasp. tammdır..Gerçi yeni anlaşmamıza göre çok yakında kimlik ile geçişler başlayacak belki ondan Boşlanıyordur!

Yıllar önce Batum'a gittiğimde (5 yıl felan) Gürcistan tarafı tüm araçları x-ray'den geçirirdi felan; çok sıkıntılı ve zaman alıyordu..Sırf benzin için gidilmez haldeydi tongue.gif şimdi nerdeyse hiç beklemeden geçiyoruz...Beğenmediğimiz Gürcistan'da bürokrasi bize nazaran daha hızlı işliyor ve eskiden peşmerge gibi olan sınırları şimdi bizden çok daha güzel ve alımlı...

Şehirleri çok felaket şekilde gelişim göstermiş, önceden büyüklerim ''Burası, bu hızla gelişirse 10 yıl sonra bizi geçer derlerdi'' pek sallamazdım o derece..Şimdi 5 yıl geçti inanın bir çok il ve ilçemizden güzel ve BAKIMLI hale gelmiş.. Tam olarak herşey bitmemiş eksiklikler var ama yapılan yerler kusursuz.... Nerdeyse tüm inş. tüm yollar türkler tarafından yapılıyor ama görüyoruz ki disiplin ve plan herşey demek..Bizim ilçe ve illerimiz yıllardır neredeyse aynı..Yani bu gelişimi ben göremiyorum bulunduğum ilçede...

Bu resimler gürcistanın sadece 1 sınır kasabasından çekildi (Batum)..Ahım şahım yer değil..Düşünün diğer yerleri nekadar daha iyidir..

Herneyse yazıyla sıkmak istemiyorum, resimlerle başbaşa kalın biraz smile.gif

Çok aşırı resim çekemedik az çok bildiğimiz yerlerdi kusura bakmayın...

Önce Focus'tan Manzaralar

Depoyu dolduracağımız için Lambamız yakılı giriş yaptık Gürcistan'a

59106231.jpg

Yakıt Dolum Merkezinden kare

97328480.jpg

Hava yapan depomuz 2 defa doldu diye attı.Ama doldur içi boş dememle dayattım adama biggrin.gif fazla bile geldi aktı yere tongue.gif

29640421.jpg

İşte karnı doymuş focuss

72377125.jpg

Ben biggrin.gif Bakışlar ise ucuz benzin sonrası tongue.gifbiggrin.giftongue.gif

74870761.jpg

Aslan Focus

88894767.jpg

Yol kenarları ve Sahil Kesimi

img0018pp.jpg

p7020270.jpg

p7020274.jpg

Shareton Hoteli

p7020291.jpg

p7020298.jpg

p7020299.jpg

Deniz'den çıkınca parklar arasında dalıyorsunuz ve içinde hayvanlar var smile.gif çok güzel

p7020305.jpg

p7020306.jpg

p7020307.jpg

Sahili

p7020310.jpg

p7020314.jpg

p7020315.jpg

p7020319.jpg

p7020327.jpg

Turkish Fiesta

p7020330.jpg

p7020350.jpg

Paraları; biggrin.gif 5 lari

zzzpv.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

wawww cok güzellllll....yanlız yakup firardaa tam olmamış hattunlar pilajdaki...:öp:

Ne yapsaydım yahu :D pasaportumun bitmesine 3 gün kalmış iyi mi :) Birşey olsa napardım ben :D

Oha yav farka bak.:D Benim aracın benzin ibresinin yarıdan fulle doğru olan kısmı örümceklere yuva olmuş durumda :D Bu arada heryer daştan yav sahilde bile daşlar var. :D

Maalesef durum böyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Dün bir kez daha gittik...

Geceleri daha renkli heryer...Adamlar bitmemiş inş'a bile ışık takmış güzel gözüksün diye böyle bişey var mı ya :)

Benzin fiyatları gördüğünüz gibi (95 oktan 2.25 - 2.20 gibi ) , dizel'e bakmadım hatırlamıyorum ama yaklaşıktır <_< TL ile Lari (gürcü parası) yaklaşık aynı değerde..

img0755z.jpg

img0758ef.jpg

img0760z.jpg

img0761ze.jpg

img0762i.jpg

img0764h.jpg

img0766tm.jpg

img0769uf.jpg

img0771n.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.