Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Teyp Hakkında Bilgi

Emre V.

Soru

Öncelikle herkese Merhaba :D

Amcam 2004 yılında almış olduğu 2004 model focus Comfort aracını bu zamana kadar Fm Transmitter ile kullanıyordu.Malum oda pek iyi ses vermediğinden dolayı kuzenim cd çalar düşünüyor.(Ehliyet almasına az zaman kaldı kanı kaynıyor :D )

Focus1 lerin orta gögüsdeki yer küçük olduğundan duble din hem pahalı olacağından ve de alanın küçük olmasından kaliteli ses almak için bana danıştı.

Bende ghia'lardaki cd çaları almasını veya üstüneki teypin içinden extra kablo çıkarılarak ipod , veya mmc hafıza kartı gibi okuyucu önerdim.bilmediği için bu konu hakkında bilgi almak istedi fakat benimde çok bilgim yok açıkcası.Bu tür uygulamayı kullanan varmı.Yani kasetçaların içinden extra bir işlem yapılarak ipod tarzı mp3 playeri bağlayabilirmiyiz ? ( Daha önceden başka bi aracın içinde görmüştüm )Bir nevi usb girişi görevi alacak ?

not : Cd çalar taktırmayı düşünmüyor görüntü bozulacağı için.O yüzden sizlerin tavsiyine ihtiyaç duydum :D

Örnek resim :

2004FordFocusDarkline.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bi aralar bende bi tane kaset vardı. Kaseti takıyordum Kablosu oluyor bir de onuda ipod a bağlıyordum ipod'un içindeki müzikleri kasete atmış gibi çalıyordu ama cd çaların yerini tutmaz. Görüntü bozukluğu öyle pek olmuyor gene de siz bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gayet hoş durmuş @Mehmet10

Araç amcamın olduğu için malum ben sadece tavsiyede bulunabilirim.Araba fabrikadan çıktığı gibi full orjinal olarak bindiği için cd çalar taktırmayı ancak ghia orjinal teyp ile düşünür ki onuda alır mı bilmem sonuçta 45 yaşında adam cd çalar olsa da farketmez amcam için :D

Ama kuzenim için uA_Y_C_A'nın 2. şık olarak belirttiği kaseti araştırıyım.Acaba ne diye geçiyor bu ? :)

edit : buldum sanırım.Kaset adaptörü die arattığımızda çıkıyor.Bu konuyu araştırırken gözüme bi alternatif daha çarptı.Aynı konuyu araştıranlar için bunuda ben ek olarak koyayım belki denemek isteyen olabilir..

Kaset adaptöründen iyi ses alırmıyız diye merak ediyorum , kullanıp görmek lazım sanırım :D

Wireless Fm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç amcamın olduğu için malum ben sadece tavsiyede bulunabilirim.Araba fabrikadan çıktığı gibi full orjinal olarak bindiği için cd çalar taktırmayı ancak ghia orjinal teyp ile düşünür ki onuda alır mı bilmem sonuçta 45 yaşında adam cd çalar olsa da farketmez amcam için :)

Ama kuzenim için uA_Y_C_A'nın 2. şık olarak belirttiği kaseti araştırıyım.Acaba ne diye geçiyor bu ? :kıhkıh:

edit : buldum sanırım.Kaset adaptörü die arattığımızda çıkıyor.Bu konuyu araştırırken gözüme bi alternatif daha çarptı.Aynı konuyu araştıranlar için bunuda ben ek olarak koyayım belki denemek isteyen olabilir..

Kaset adaptöründen iyi ses alırmıyız diye merak ediyorum , kullanıp görmek lazım sanırım :D

Wireless Fm

kaset belli bir süre sonra ısınıyor ve çalmıyor en temizi ghia cd çaları olacak sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç amcamın olduğu için malum ben sadece tavsiyede bulunabilirim.Araba fabrikadan çıktığı gibi full orjinal olarak bindiği için cd çalar taktırmayı ancak ghia orjinal teyp ile düşünür ki onuda alır mı bilmem sonuçta 45 yaşında adam cd çalar olsa da farketmez amcam için :)

Ama kuzenim için uA_Y_C_A'nın 2. şık olarak belirttiği kaseti araştırıyım.Acaba ne diye geçiyor bu ? :D

Kaset adaptöründen iyi ses alırmıyız diye merak ediyorum , kullanıp görmek lazım sanırım :)

Wireless Fm

Şu ayrı olarak paylaştığın wireless fm transmitter. Diğer fm transmitterlerden artısı eksisi nedira acaba bilgisi olan varmı ? Bende bazan mp3 felan dinlemek için fm transmitter gibi bişey düşünüyorumda. Buda dikkatimi çekti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde ilgimi çektiği için koydum.Çok güzel bişeye benziyor.ister pil tak ister çakmaklığa tak.

Herhangi bi mp3 playeri buna bağlıyorsunuz ve cihazdan örneğin 90.0 ı seçiyorsunuz ve torpitoya koyduğunuzda teypdende 90.0 ı açtığınızda mp3 içindeki müzikleri çalıyor sanırım.Yani en azından açıklamasından ben bunu anladım :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde ilgimi çektiği için koydum.Çok güzel bişeye benziyor.ister pil tak ister çakmaklığa tak.

Herhangi bi mp3 playeri buna bağlıyorsunuz ve cihazdan örneğin 90.0 ı seçiyorsunuz ve torpitoya koyduğunuzda teypdende 90.0 ı açtığınızda mp3 içindeki müzikleri çalıyor sanırım.Yani en azından açıklamasından ben bunu anladım :kıhkıh:

aynen dediğiniz gibi mp4 çalanları'da var video felan seyredebiliyorsunuz.(Tabi ekran küçük ama olsun) mp3 çalar almadan önce bende de vardı. kaliteli birşey alırsanız daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.