Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus1 Kapı Kolları Sorunu

Mehmet Söker

Soru

arkadaşlar benim aracın ön şoför kapısı ve sağ arka kapının kollarının yayı işlevini yerine getirmiyordu kolu çektiğinizde boşa çekiyorsunuz ve kapı açılmıyordu ve içten açmak zorunda kalıyordum ustaya götürdüm bir iki paça söyledi her iki kapıyı 150 tl e yapacağını söyledi bende eve geldim her iki kapının trimini söktüm içteki koruyucu kauçuğu çıkardım ve delikten içeri (kapı kolunu çekince geri getirmeye yarayan) yay sisteminin olduğu yere yağ sıktım ve elimle aşağı yukarı hareket ettrdim ki yağ iyice işlesin diye sonra baktım ki kendiliğinden her iki kapıda oldu sorun zamanla yağsızlıktan herhalde işlevini yerine getirmiyormuş. bu sayede 150 tlden kurtuldum bu yaptığım işlemin fotolarınıda en kısa sürede ekleyeceğim ki aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydalı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

elinize sağlık,güzel bir çalışma olmuş..bir uyarıda bulunayım zor durumda kalmamanız için o koruyucu kauçuk dediğiniz parçayı iyi monte etmedi iseniz aracınız büyük ihtimalle artık içeri su alacaktır..kapılara hortum ile su tutarak deneme yapmanız yararınıza olacaktır.çünki o kauçuk cam sıyırıcı fitil den içeri akan suyu tutmaya ve tahliye deliğine yönlndirmeyede yaramaktadır. umarım böyle bir durum söz konusu olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
elinize sağlık,güzel bir çalışma olmuş..bir uyarıda bulunayım zor durumda kalmamanız için o koruyucu kauçuk dediğiniz parçayı iyi monte etmedi iseniz aracınız büyük ihtimalle artık içeri su alacaktır..kapılara hortum ile su tutarak deneme yapmanız yararınıza olacaktır.çünki o kauçuk cam sıyırıcı fitil den içeri akan suyu tutmaya ve tahliye deliğine yönlndirmeyede yaramaktadır. umarım böyle bir durum söz konusu olmaz.

kauçukta sıkıntı yok eskisi gibi iyice yapıştı ama su olayını denemedim yarın deniyeyim bakalım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bende vardı o sorun kaportacı bi abi yaptı vida gibi bişey var dedi gevşiyor dedi sıktı düzeldi 5 tl sadece şaşıyorum 150 tl isteyenlere

Bu insanlar hep kötü düşünürler en kötü olasılıgı :) Neyse ki Mehmet Söker arkadaşımız beyin bedava diyip çözmüş işi  :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.