Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 2 ile ilgili yardım

Ozden Erden

Soru

Arkadaşlar forumu inceledim öncelikle yardımcı olan bilgilerini bizlerle paylaşan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Bende 2005 1.6 TDCİ Focus Ghia var yol bilgisayarı konusunda yardımınıza ihtiyacım var

1.Motorin aldıktan sonra yapılabilecek km için 657 yazıyordu 50 km gittim hala aynısı yazıyor belli bir yoldan sonramı değişecek?

2.Anlık yakıt tüketimi 99.9/km yazıyor ve sürekli aynı yazı hiç değimiyor

3.Aracın arkasında 4 tane park sensörü var ama geri virese takınca ses gelmiyor yani çalışmıyor acaba orjinalinde olmayıp sonradanmı takılmış monitöremi ihtiyaç var?

4.Arabayı aldığımda 110 000 km idi triger bakımının yapılıp yapılmadığını anlayamadık ilk kullanıcısına da ulaşamıyoruz sizce ne yapmalıyım kitapçıkta 120 000 km yazıyor değişim için

5.Yol bilgisayarı için versiyon yükseltme gibi bir durum söz konusumu?

10 yıllık focus hayranı 1 haftalık bir kullanıcı için sorularımı maruz görün yardımlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba aramıza hoşgeldiniz

1.Öncelikle yol bilgisayarlarının verdiği değerler, daha önce ki sürüşünüze göre belirlenmiş değerlerin verisi ile hesaplanır.

Yani ort tüketimin o an 5 litre ise deponuzu doldurursanız buna göre hesap yapar yol big. ve onu yazar ama sizin sürüş durumunuz değişirse mesela ş.dışı olarak sürmeye başladınız haliyle tüketim azalır ve kat edilebilecek mesafa artar haliyle yol gitmenize karşın o veri değişmiyorsa (kısa süre) işte bu yüzdendir.

2.Anlık tüketim menüsü yol bilgisayarında mevcut mu ? Emin misiniz ? Makyajsız ilk versiyonlarda yok diye biliyorum.

3.Evet sonradan takılmıştır.Belki istisna olabilir , park sensörü araç ile aynı renk mi ? birde boyutları nasıl kalın ve çerçeveli gibi mi ? değilse orj değildir.

Arızalanmış olabilir veya sesi kısılmış olabilir.Mekanizması muhtemelen bagajdadır..Döşeme iç kenarlarını bi yoklayın bakalım ses kontrol yeri olması gerek.

4.Servis'e danışın.

5.Servise sormak gerek..Ama görünüşte ve içerikte bir değişiklik olmaz.

Sizi tanışma başlığına bekleriz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ortalama tüketim o boss araç rölantide çalışırken hiç hareket etmiyorken resetleyince 99,9 yazıyor bendede.

Hareket halindeyken resetleyince düzeliyor.

Bende öyle biliyorum ama hep öyle kalıyor demiş arkadaş..neyse sorun yok onda da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rica ederiz. Aramıza hoşgeldiniz tanışma bölümünde konunuzu bekliyoruz :rolleyes:

Dizel araçta en önemli şey filtrelerdir. Temiz tutun 7500 km de 1 hava/yakıt/yağ filtrenizi ve motor yağınızı değiştirin. Servis 10bin 15bin der. 7500 km iyidir. Aracınızı park ettikten sonra 1 dk civarı rölantide dinlendirin aracınızı ondan sonra stop edin turbonuzun sağlığı açısından beklemek önemli.

Eğer sizde ona bakarsanız focus sizi üzmez. ama nazik kullanın aracınızı zorlamayın üzmeyin bakımlarnıda ihmal etmeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar aracımı yeni tanımaya çalışıyorum. focus gerçekten harika bir araçmış. ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. size bir kaç sorum olacak. aracı alırken adam esp var dedi. ama kendi pek araca hakim değildi anladığım kadarıyla arabayı gösterdiğim test merkezi ne sordum o da var dedi. ama ben hala tatmin olmadım. focus 2.5 ta esp olup olmadığını nasıl anlarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.